Reklama
reklama

Po výhře nad Linzem letí Orli na čtvrté místo

Gólů se diváci dočkali až ve druhém dějství. Nejprve si Orli vybojovali tříbrankové vedení, poté ale hosté začali nebezpečně snižovat. Nakonec ale trefa Pavlikovského a Štacha rozhodla o konečném vítězi.

Znojemští hokejisté odstartovali duel náporem, při němž se však hlavně spalovaly šance. Dvě největší zazdil útočník Tomas, jenž ani nadvakrát nedokázal překonat mladého Dechela v kleci Linze. Nechvátal na druhé straně kluziště se zapotil až při početní výhodě Rakušanů, v níž musel předvést několik zákroků proti pokusům Raua a Hofera.

Orli byli i nadále při ofenzivní chuti, ale žádná z příležitostí nenašla cíl v hostující svatyni. Naopak zahrozilo u Nechvátala, kterého musel při jednom ze závarů před brankovištěm zastoupit obránce Bořuta, díky jehož obětavému skluzu před brankovou čárou nedoklouzal kotouč až do sítě.

Po gólově prázdné první třetině se zápas přehoupl do druhého dějství a tempo se ještě zvýšilo. A hlavně, konečně se začalo měnit skóre. Nejdříve se objevily obrovské šance na obou stranách – Štachova rána z mezikruží byla sražena mimo tyče, Hofer zase svou dělovkou označil jen mantinel za Nechvátalovou svatyní.

Poprvé se znojemský stadion rozradostnil při početní výhodě. Tu dokonale využil Branislav Rehuš, jenž využil Dechelem vyražené rány od modré čáry, kterou bleskově uklidil za záda lineckého maskovaného muže. Znojmo chytlo střeleckou slinu a úřadovalo i nadále. Individuálně se před Dechelem prosadil Jindřich Abdul a po bekhendovém blafáku poslal druhý kotouč do rakouské sítě. O devatenáct vteřin později zvyšoval střelou pod břevno Martin Podešva.

Ani Linz se však nechtěl nechat zahanbit. Po oddechovém času sebral všechny své síly a Patrick Spannringvyužil toho, že na něj pozapomněla znojemská defenzíva, a z prostoru mezi kruhy poslal kotouč pod horní tyčku. Ihned po buly ve středovém kruhu se objevil před Nechvátalem Hofer, ale tentokrát se domácí gólman vyznamenal zákrokem betony. Přesto chvíli před druhou sirénou nedokázal zabránit dalšímu snížení po akciFabia Hofera, který se prosadil proti dvojici couvajících domácích beků a trochu skrytou střelou zacílil mezi betony českého gólmana.

I ve třetí části hry se nadále bylo na co dívat. Hráči na obou stranách rozhodně nemínili polevit a na tempu to bylo nadále znát. Několik šancí si vytvořila hlavně Pucherova formace, ale defenzíva Linze se činila. Tribuny se tak mohly znovu rozburácet až v čase 49:50, kdy v přesilovce poslal krásnou bombu od modré čáry Richard Pavlikovský a kotouč dokázala zbrzdit až síť za Dechelovými zády.

Hostům bylo zcela jasné, že nyní musí vrhnout vše do útoku. A tak také učinili. Nechvátal ale nadvakrát zlikvidoval Hiseyho dorážky a vyčíhal si i Murphyho ránu od modré čáry. Nápor Linze s ubíhajícími minutami gradoval, trochu jej však otupil Hisey a jeho dvě trestné minuty. V této početní výhodě spálil obrovskou šanci Bartoš, jenž z bezprostřední blízkosti selhal při bekhendovém zakončení. Ani to však Orlům nemohlo zkazit radost ze dvou bodů, jejichž zisk si ve zbývajícím čase zkušeně pohlídali. Do prázdné rakouské brány ještě potvrdil vítězství domácích Lubomír Štach.

Třetiny: 0:0, 3:2, 2:0
Branky a nahrávky: 30. Rehuš (Bartoš, Bořuta), 33. Abdul (Tomas), 33. Podešva (Havlík, Štach), 50. Pavlikovský (Lattner), 59. Štach (Lattner, Havlík) – 39. Spannring (Rau, Ouellette), 40. Hofer (Dorion) .Rozhodčí: Smetana, M. Nikolić – Johnstone, Smeibidlo. Vyloučení: 2:9. Využití: 2:0. Diváci: 2515.Střely na branku: 45:33. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Komentáře