Reklama
reklama

Po vydařeném výkonu podlehli Orli lídrovi po nájezdech

Poté, co Orli otevřeli skóre, drželi nákok až do devětapadesáté minuty. Pak se hostům podařilo vyrovnat a utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů. Bonusový bod bral po sedmé sérii nakonec Salzburg.

Po úvodním buly, které před televizními kamerami stanice SPORT 5 vhodil starosta města Znojma pan Vlastimil Gabrhel, se k náporu propracovali domácí. Roman Tomas ale z ideální pozice v mezikruží nevyužil přesnou přihrávku a poslal puk mimo tři tyče. Salzburg nebezpečněji zahrozil až v početní výhody zkraje 7. minuty, ale přes veškerou jeho snahu byla střelba nepřesná. Naopak na konci oslabení se objevil v samostatném únikuRadek Číp, jenž bekhendovým blafákem zakončeným pod víko přelstil zkušeného Brücklera.

Stadionem to poté jen zašumělo na konci kombinace tria Špaček-Klimíček-Fiala, kdy Klimíčkovo nahození Brückler neudržel a nechal tak dorážet najíždějícího si Ondřeje Fialu. O chvíli později pak Tomas z mezikruží mířil již podruhé jen mimo salzburgskou klec. Znojemský strážce Holt se zase musel činit po ostré ráně Trattniga.

Hned v prvních vteřinách prostředního dějství se musel Chris Holt ve svém brankovišti opět otáčet, aby zlikvidoval dorážky Sterlinga z hranice brankoviště. Výtečně si špičkou betonu počíhal i na pokus Konradsheima. Ve 24. minutě se Šedova formace dostala do hromadné potyčky se soupeři, z několika trestů za hrubost vykrystalizovala znojemská početní výhoda, která však nebyla využita.

Orli ale dokázali proměnit hned tu další. Ve středním pásmu se kotouče ujal Richard Pavlikovský, vybruslil si s ním až do kruhu, odkud poslal střelu nad rameno gólmana do růžku rakouské svatyně. Býci ale vzápětí našli odpověď. I když trochu kuriózní. Střela Troye Milama se odrazila od horní tyčky na záda Holta a odtud se puk dokutálel za brankovou čáru.

Krátce po polovině duelu se navíc pustili do bitky u střídaček Nemčík a Beech. Na ledě se začalo jiskřit. Konec třetiny se ale odehrával téměř výlučně ve znojemském útočném pásmu, kde se dvakrát pokoušel Brücklera překonat Číp, svoji šanci zazdil i Podešva. Až Marek Špaček trochu překvapil rakouského brankáře ránou nad rameno, na níž Brückler nestihl zareagovat.

Závěrečná část hry přinesla logicky větší aktivitu Salzburgu. Ten se pohyboval hodně času před svatyní Holta, který měl také více práce. A dokázal odolávat až do času 52:42, kdy se zmocnil odraženého puku Ben Waltera poslal jej k tyčce. Těžké chvíle pak prožívala znojemská defenzíva při vyloučení kapitána Berouna, ale i tuto situaci dokázala ustát.

Naopak nad orlí síly byla situace z 59. minuty, v níž se Holtem vyražený kotouč ocitl na holi zcela volnéhoDominiqua Heinricha, jenž jej napálil do odkryté části klece. A když do šance Berouna v posledních vteřinách základní hrací doby lehl jeden z hostujících hráčů, bylo jasné, že utkání půjde do prodloužení.

V prodloužení to byl opět Salzburg, který byl nebezpečnější. A také si vykoledoval početní výhodu, což se domácím fanouškům vůbec nelíbilo. Jakub Grof ale přesto usedl na trestnou lavici. Za bouřlivé podpory se Orlům podařilo odolat, a dokonce po návratu Grofa vstřelili Znojemští gól, který ale rozhodčí neuznali pro odpískaný ofsajd.

Podruhé za sebou jsme se tak na domácím ledě dočkali samostatných nájezdů. A v nich byli opět úspěšní hosté. Vítězný gól zařídil v sedmé sérii Ryan Duncan.

Třetiny: 1:0, 2:1, 0:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 9. Číp (Jass), 30. Pavlikovský, 39. Špaček (Číp, Nemčík) – 30. Milam (Komarek), 53. Walter (Cijan, Sterling), 59. Heinrich (Walter, Cijan), rozh. náj. Duncan. Rozhodčí: Siegel, Warschaw – Kaspar, Seewald. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2914. Střely na branku:28:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1 3:1, 3:3, 3:4.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře