Reklama
reklama

Po velkém boji zůstávají oba body v Grazu

Znojmo bylo v zápase lepším týmem, ovšem doplatilo na nevyužité šance. Pět minut před třetí sirénou dohnalo dvoubrankové manko, a když už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, udeřili domácí a šťastnou trefou urvali všechny body pro sebe.

Graz - Znojmo 4:3. Třetiny: 1:0, 2:1, 1:2

Branky a nahrávky: 3. Ganahl (Jyrkkiö, Zagrapan), 22. Scofield (Bastiansen, Lammassaari), 29. Walker (Ganahl, Lassen), 59. Lammassaari (Zagrapan) – 26. Rosa (Štach, Grof), 43. Podešva (Pucher), 55. Číp (Abdul). Rozhodčí: Dremelj, Kincses – Dreier, Nagy. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 2060. Střely na branku: 28:51. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Moser Medical Graz99ers: Sabourin – Kelly, Jyrkkiö, Unterweger, Lassen, Cuma, Ganzak, Reinthaler – Scofield, Bastiansen, Lammassaari – Jekimovs, Zagrapan, Walker – Ganahl, Pinter, Woger – Strohmeier, Moderer, Konecny.
ORLI ZNOJMO: Tomek – Sova, Bořuta, Nemčík, Bača, Štach, Grof, Klimíček – Lattner, Šeda, Číp – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Špaček, Bartoš, Abdul.

 

Znojmo odcestovalo do Grazu bez kapitána Jiřího Berouna, beka Richarda Pavlikovského a útočníka Patrika Nováka. Naopak mezi tyče se vůbec poprvé postavil slovenský gólman Tomáš Tomek, kterého doposud do utkání nepustilo zranění ruky.

Zápas začal ve velkém tempu. Již v první minutě nastřelil Lammassaari tyčku znojemské branky. O minutu později musel na trestnou lavici Havlík, což domácí patřičně potrestali. K odraženému puku se dostal Manuel Ganahl a střelou do odkryté klece otevřel gólový účet utkání. Orly gól nezaskočil a čím dál více se tlačili do branky. Velkou příležitost k vyrovnání propásl během přesilové hry Pucher. Úspěšnější nebyl ani Bartoš, jenž tečoval Klimíčkovu střelu do tyčky. Na druhé straně se dostal do dobré pozice Pinter, ale odkrytou klec za Tomkem těsně minul.

Taktéž do druhé části vstoupily devětadevadesátky brankou. Po pokusu Bastiansena našel puk před Tomkem Tyler Scofield a svojí první trefou poslal Rakušany do dvoubrankového vedení. To však trvalo pouhých pár minut. Početní výhodu pět na tři zužitkoval Pavel Rosa.

O necelé tři minuty později se skóre měnilo znovu. Kotouč za záda Tomka nyní poslal Luke Walker. Následně nastřelil tyčku Podešva a z úniku se neprosadil ani Číp. Graz byl i v dalších minutách pod tlakem, ale další gól hosté ve druhé části již nevytěžili.

To se však nedá říci o úvodu třetí dvacetiminutovky. Martin Podešva zachytil poskakující kotouč od Puchera a střelou do vzdálenějšího rohu branky snížil. O chvíli později mohl srovnat Havlík, ovšem gólman Sabourin stihl na střelu znojemského útočníka včas zareagovat. Kýženého vyrovnání se Orli dočkali v pětapadesáté minutě, kdy vložil do střely Abdula hůl Radek Číp.

Graz se z inkasované branky včas oklepal a necelých devadesát sekund před koncem třetí třetiny rozhodl. Petri Lammassaari nahodil kotouč na branku, Tomek se nestihl včas zorientovat a puk propadl až za jeho záda. Hosté to sice ještě zkusili v šesti, ale soupeř si tentokrát vítězství již pohlídal.

Zdroj: www.hcorli.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře