Reklama
reklama

Po velkém boji zůstávají dva body na jihu Moravy

Do černého pálili nejprve pouze Orli, hostujícího brankáře překonali hned čtyřikrát a vypracovali si slibný náskok. Z duelu však bylo nakonec drama, Bolzano zbraně nesložilo a snížilo na rozdíl jediného gólu. Znojmo ale těsný náskok uhájilo a důležitý zápas urvalo pro sebe.

Znojemští hokejisté se po dvou prohraných venkovních zápasech opět vrátili před domácí publikum, které hned zkraje klání s Bolzanem potěšil svou tečí po nahození Pavlikovského od modré čáry Branislav Rehuš. Hosté mohli vzápětí vyrovnat, ale Cullenův švih ani následná dorážka Kellera nepřekvapily Holta v české kleci.

V polovině třetiny pak přišly dva velké momenty Orlů. Nejdříve po kombinaci Lattnera s Fialou musel hasit nepříjemnou situaci před svým brankovištěm Hübl, o pár vteřin později si pak gólman poradil i s individuální akcí Čípa. Když pak ani na druhé straně kluziště Rick Schofield nepřelstil pozorného Holta, jenž si na jeho střelu z kruhu počkal připravenou lapačkou, odcházelo Znojmo do kabin s hubeným náskokem.

Také vstup do prostředního dějství se nesl jasně v režii domácích. Nejdříve Adam Havlík ztroskotal svým švihem na Hüblovi, o pár vteřin později už ale Lišky inkasovaly. Aktivní Rehuš získal v útočném pásmu puk a ideálním pasem našel na vrcholu kruhu volného Romana Tomase, jenž z první zamířil pod víko.

Bolzano ale vůbec nerezignovalo. Ba naopak. Italský tým se začal stále častěji prosazovat v ofenzívě a vznikaly zajímavé příležitosti. V jedné z nich se ocitl Justin Keller, který ale nezpracoval kotouč a v zakončení selhal, Bernardův bekhend poté proletěl těsně vedle levé tyčky znojemské svatyně.

Těsně před půlkou utkání ale opět udeřili Orli. Nová tvář v jihomoravském kádru Ondrej Šedivý rozvlnil svým švihem k tyčce bolzanskou síť potřetí. A aby to nebylo málo, o pár minut později přihrál na gól Adamu Havlíkovi. Hosté ještě dokázali rychle odpovědět z hole Matthewa Siscy, jenž obkroužil klec, dokonale zmátl Holta a mohl zakončovat do odkryté části brány.

Znojmo tak naskočilo do závěrečné části hry s příjemným třígólovým vedením. Zpočátku nic nenasvědčovalo dramatu. Cullen sice dopravil puk za záda domácího maskovaného muže, ale po prozkoumání videa rozhodčí jeho trefu neuznal pro vysokou hůl. Čas rychle utíkal a ani Pucherův samostatný únik před Hübla neznamenal změnu skóre.

Orlům pak zatrnulo v 54. minutě, kdy Justin Keller prošel obranou a zavěsil pod horní tyčku. Následná přesilovka Znojemských nepřinesla nic zajímavého, a tak opět přituhlo před domácí klecí. Ve výhodě přesně tečoval Anton Bernard nahození od modré čáry. Trenér Režnar si ihned vyžádal oddechový čas a své hráče uklidnil. Bolzano už ale nemělo dostatek času k vyrovnání, dvěma bodům pro Jihomoravany již nemohlo nic zabránit.

Třetiny: 1:0, 3:1, 0:2
Branky a nahrávky: 3. Rehuš (Pavlikovský, Fiala), 22. Tomas (Rehuš, Štach), 30. Šedivý (Havlík, Pavlikovský), 35. Havlík (Šedivý, Pucher) – 36. Sisca (Zanette, McMonagle), 54. Keller (Cullen), 57. Bernard (Keller). Rozhodčí: Kincses, Warschaw – Kaspar, Soos. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci:2762. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 4:0, 4:3.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře