Reklama
reklama

Po velkém boji zůstávají dva body na jihu Moravy

Do černého pálili nejprve pouze Orli, hostujícího brankáře překonali hned čtyřikrát a vypracovali si slibný náskok. Z duelu však bylo nakonec drama, Bolzano zbraně nesložilo a snížilo na rozdíl jediného gólu. Znojmo ale těsný náskok uhájilo a důležitý zápas urvalo pro sebe.

Znojemští hokejisté se po dvou prohraných venkovních zápasech opět vrátili před domácí publikum, které hned zkraje klání s Bolzanem potěšil svou tečí po nahození Pavlikovského od modré čáry Branislav Rehuš. Hosté mohli vzápětí vyrovnat, ale Cullenův švih ani následná dorážka Kellera nepřekvapily Holta v české kleci.

V polovině třetiny pak přišly dva velké momenty Orlů. Nejdříve po kombinaci Lattnera s Fialou musel hasit nepříjemnou situaci před svým brankovištěm Hübl, o pár vteřin později si pak gólman poradil i s individuální akcí Čípa. Když pak ani na druhé straně kluziště Rick Schofield nepřelstil pozorného Holta, jenž si na jeho střelu z kruhu počkal připravenou lapačkou, odcházelo Znojmo do kabin s hubeným náskokem.

Také vstup do prostředního dějství se nesl jasně v režii domácích. Nejdříve Adam Havlík ztroskotal svým švihem na Hüblovi, o pár vteřin později už ale Lišky inkasovaly. Aktivní Rehuš získal v útočném pásmu puk a ideálním pasem našel na vrcholu kruhu volného Romana Tomase, jenž z první zamířil pod víko.

Bolzano ale vůbec nerezignovalo. Ba naopak. Italský tým se začal stále častěji prosazovat v ofenzívě a vznikaly zajímavé příležitosti. V jedné z nich se ocitl Justin Keller, který ale nezpracoval kotouč a v zakončení selhal, Bernardův bekhend poté proletěl těsně vedle levé tyčky znojemské svatyně.

Těsně před půlkou utkání ale opět udeřili Orli. Nová tvář v jihomoravském kádru Ondrej Šedivý rozvlnil svým švihem k tyčce bolzanskou síť potřetí. A aby to nebylo málo, o pár minut později přihrál na gól Adamu Havlíkovi. Hosté ještě dokázali rychle odpovědět z hole Matthewa Siscy, jenž obkroužil klec, dokonale zmátl Holta a mohl zakončovat do odkryté části brány.

Znojmo tak naskočilo do závěrečné části hry s příjemným třígólovým vedením. Zpočátku nic nenasvědčovalo dramatu. Cullen sice dopravil puk za záda domácího maskovaného muže, ale po prozkoumání videa rozhodčí jeho trefu neuznal pro vysokou hůl. Čas rychle utíkal a ani Pucherův samostatný únik před Hübla neznamenal změnu skóre.

Orlům pak zatrnulo v 54. minutě, kdy Justin Keller prošel obranou a zavěsil pod horní tyčku. Následná přesilovka Znojemských nepřinesla nic zajímavého, a tak opět přituhlo před domácí klecí. Ve výhodě přesně tečoval Anton Bernard nahození od modré čáry. Trenér Režnar si ihned vyžádal oddechový čas a své hráče uklidnil. Bolzano už ale nemělo dostatek času k vyrovnání, dvěma bodům pro Jihomoravany již nemohlo nic zabránit.

Třetiny: 1:0, 3:1, 0:2
Branky a nahrávky: 3. Rehuš (Pavlikovský, Fiala), 22. Tomas (Rehuš, Štach), 30. Šedivý (Havlík, Pavlikovský), 35. Havlík (Šedivý, Pucher) – 36. Sisca (Zanette, McMonagle), 54. Keller (Cullen), 57. Bernard (Keller). Rozhodčí: Kincses, Warschaw – Kaspar, Soos. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci:2762. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 4:0, 4:3.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře