Reklama
reklama

Po olympijské přestávce začali Orli na výbornou

Na gól diváci dlouho nečekali, hned v úvodu se prosadil Podešva. Ve druhé třetině svého spoluhráče napodobili krásnou ranou Pavlikovský a po pěkné souhře také Lattner. Ve třetí části sice hosté nejprve šťastně snížili, ale poslední slovo měli opět Orli, když konečný výsledek pečetil Pucher.

Znojmo - Bolzano 4:1. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1.

Branky a nahrávky: 2. Podešva (Štach), 24. Pavlikovský (Pucher, Havlík), 37. Lattner (Blatný, Pucher), 58. Pucher (Havlík, Podešva) – 49. Strömberg. Rozhodčí: Kincses, Smetana – Johnston, Soos. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 2013. Střely na branku: 45:38. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Sova, Thomas, Štach, Bořuta, Kolarz, Müller – Blatný, Fiala, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Jiránek – Procházka, Bartoš, Novák – Špaček.

HC Bolzano: Hübl – Egger, Nicoletti, Piche, Tomassoni, Oberdörfer, Charlebois, A. Esposito – Strömberg, Sharp, Santorelli – Pance, Whitfield, Laliberte – Insam, Bernard, Gander – Zisser, Schofield, J. Esposito.

Do prvního zápasu po olympijské přestávce vstoupili Orli tím nejlepším možným způsobem. Štach vyslal do útoku rozjetého Martina Podešvu, ten kousek za modrou čárou napřáhl a trochu překvapivě propálil příklepem Jaroslava Hübla v brance Bolzana. První třetina se hrála ve velkém tempu téměř bez přerušení se šancemi na obou stranách.

Znojmo bylo střelecky aktivnější, ale větší šance měli paradoxně hosté. Esposito nevyužil samostatný únik, následně Pance netrefil z dorážky odkrytou branku a v samotném závěru sebral Santorellimu jistý gól z hole skvělým zásahem Hovi. Na druhé straně měl největší šanci Jiránek, jehož únik vychytal Hübl.

Po přestávce zasadilo Znojmo rychlý druhý úder. V přesilovce nabil Štach Richardu Pavlikovskému a ten krásnou ranou do horního růžku zvýšil na 2:0. Početní výhody orámovaly druhou třetinu, v jejím závěru totiž po bleskové souhře tečoval letící puk za Hüblova záda Jan Lattner.

Pohodlné vedení mohl po přestávce ještě navýšit Podešva, ale trefil jen tyč. A tak došlo ke kurióznímu momentu na druhé straně. Štachovu rozehrávku zachytil Kim Strömberg a protože Hovi vyjel v očekávání nahozeného puku za branku, střílel finský útočník do prázdné branky.

Drama se ale nekonalo. Znojmo zvládlo oslabení po vyloučení Špačka a dvě a půl minuty před koncem proměnil Havlíkovu přihrávku ve čtvrtý gól Peter Pucher.

Ohlasy trénerů

Jiří Režnar (Znojmo): Zápas nebyl tak jednoduchý, jak ukazuje výsledek. Klukům je třeba poděkovat, protože si myslím, že jsme hráli výborně a byli jsme lepší. Když dáte hned na začátku utkání gól, hra se potom trochu uklidní. Ve třetí třetině jsme sice trochu polevili, ale vedení jsme udrželi.

Jíří Beroun má již pár dní problémy se zády, ale do zápasu chtěl nastoupit. Bohužel se mu ty svaly znovu natáhly a musel odstoupit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Vizualizace Foto: MČ Brno-střed
Městská část Brno-střed rozhodla o výběru nejvhodnějšího návrhu architektonicko-urbanistické soutěže s názvem Park Rooseveltova v Brně. Porotu nejvíce zaujal návrh architekta Jiřího Vokřála a jeho...
20.03.2018 - 11:59
Bezbariérových míst v Brně pomalu ale jistě přibývá. Částečně zásluhou akčního plánu, který od Brňanů sbírá návrhy k bezbariérovým úpravám. Rovněž díky těmto podnětům letos bariéry zmizí z tramvajové...
20.03.2018 - 08:00
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Komentáře