Reklama
reklama

Po olympijské přestávce začali Orli na výbornou

Na gól diváci dlouho nečekali, hned v úvodu se prosadil Podešva. Ve druhé třetině svého spoluhráče napodobili krásnou ranou Pavlikovský a po pěkné souhře také Lattner. Ve třetí části sice hosté nejprve šťastně snížili, ale poslední slovo měli opět Orli, když konečný výsledek pečetil Pucher.

Znojmo - Bolzano 4:1. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1.

Branky a nahrávky: 2. Podešva (Štach), 24. Pavlikovský (Pucher, Havlík), 37. Lattner (Blatný, Pucher), 58. Pucher (Havlík, Podešva) – 49. Strömberg. Rozhodčí: Kincses, Smetana – Johnston, Soos. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 2013. Střely na branku: 45:38. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Sova, Thomas, Štach, Bořuta, Kolarz, Müller – Blatný, Fiala, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Jiránek – Procházka, Bartoš, Novák – Špaček.

HC Bolzano: Hübl – Egger, Nicoletti, Piche, Tomassoni, Oberdörfer, Charlebois, A. Esposito – Strömberg, Sharp, Santorelli – Pance, Whitfield, Laliberte – Insam, Bernard, Gander – Zisser, Schofield, J. Esposito.

Do prvního zápasu po olympijské přestávce vstoupili Orli tím nejlepším možným způsobem. Štach vyslal do útoku rozjetého Martina Podešvu, ten kousek za modrou čárou napřáhl a trochu překvapivě propálil příklepem Jaroslava Hübla v brance Bolzana. První třetina se hrála ve velkém tempu téměř bez přerušení se šancemi na obou stranách.

Znojmo bylo střelecky aktivnější, ale větší šance měli paradoxně hosté. Esposito nevyužil samostatný únik, následně Pance netrefil z dorážky odkrytou branku a v samotném závěru sebral Santorellimu jistý gól z hole skvělým zásahem Hovi. Na druhé straně měl největší šanci Jiránek, jehož únik vychytal Hübl.

Po přestávce zasadilo Znojmo rychlý druhý úder. V přesilovce nabil Štach Richardu Pavlikovskému a ten krásnou ranou do horního růžku zvýšil na 2:0. Početní výhody orámovaly druhou třetinu, v jejím závěru totiž po bleskové souhře tečoval letící puk za Hüblova záda Jan Lattner.

Pohodlné vedení mohl po přestávce ještě navýšit Podešva, ale trefil jen tyč. A tak došlo ke kurióznímu momentu na druhé straně. Štachovu rozehrávku zachytil Kim Strömberg a protože Hovi vyjel v očekávání nahozeného puku za branku, střílel finský útočník do prázdné branky.

Drama se ale nekonalo. Znojmo zvládlo oslabení po vyloučení Špačka a dvě a půl minuty před koncem proměnil Havlíkovu přihrávku ve čtvrtý gól Peter Pucher.

Ohlasy trénerů

Jiří Režnar (Znojmo): Zápas nebyl tak jednoduchý, jak ukazuje výsledek. Klukům je třeba poděkovat, protože si myslím, že jsme hráli výborně a byli jsme lepší. Když dáte hned na začátku utkání gól, hra se potom trochu uklidní. Ve třetí třetině jsme sice trochu polevili, ale vedení jsme udrželi.

Jíří Beroun má již pár dní problémy se zády, ale do zápasu chtěl nastoupit. Bohužel se mu ty svaly znovu natáhly a musel odstoupit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Komentáře