Reklama
reklama

Po olympijské přestávce začali Orli na výbornou

Na gól diváci dlouho nečekali, hned v úvodu se prosadil Podešva. Ve druhé třetině svého spoluhráče napodobili krásnou ranou Pavlikovský a po pěkné souhře také Lattner. Ve třetí části sice hosté nejprve šťastně snížili, ale poslední slovo měli opět Orli, když konečný výsledek pečetil Pucher.

Znojmo - Bolzano 4:1. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1.

Branky a nahrávky: 2. Podešva (Štach), 24. Pavlikovský (Pucher, Havlík), 37. Lattner (Blatný, Pucher), 58. Pucher (Havlík, Podešva) – 49. Strömberg. Rozhodčí: Kincses, Smetana – Johnston, Soos. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 2013. Střely na branku: 45:38. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Sova, Thomas, Štach, Bořuta, Kolarz, Müller – Blatný, Fiala, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Jiránek – Procházka, Bartoš, Novák – Špaček.

HC Bolzano: Hübl – Egger, Nicoletti, Piche, Tomassoni, Oberdörfer, Charlebois, A. Esposito – Strömberg, Sharp, Santorelli – Pance, Whitfield, Laliberte – Insam, Bernard, Gander – Zisser, Schofield, J. Esposito.

Do prvního zápasu po olympijské přestávce vstoupili Orli tím nejlepším možným způsobem. Štach vyslal do útoku rozjetého Martina Podešvu, ten kousek za modrou čárou napřáhl a trochu překvapivě propálil příklepem Jaroslava Hübla v brance Bolzana. První třetina se hrála ve velkém tempu téměř bez přerušení se šancemi na obou stranách.

Znojmo bylo střelecky aktivnější, ale větší šance měli paradoxně hosté. Esposito nevyužil samostatný únik, následně Pance netrefil z dorážky odkrytou branku a v samotném závěru sebral Santorellimu jistý gól z hole skvělým zásahem Hovi. Na druhé straně měl největší šanci Jiránek, jehož únik vychytal Hübl.

Po přestávce zasadilo Znojmo rychlý druhý úder. V přesilovce nabil Štach Richardu Pavlikovskému a ten krásnou ranou do horního růžku zvýšil na 2:0. Početní výhody orámovaly druhou třetinu, v jejím závěru totiž po bleskové souhře tečoval letící puk za Hüblova záda Jan Lattner.

Pohodlné vedení mohl po přestávce ještě navýšit Podešva, ale trefil jen tyč. A tak došlo ke kurióznímu momentu na druhé straně. Štachovu rozehrávku zachytil Kim Strömberg a protože Hovi vyjel v očekávání nahozeného puku za branku, střílel finský útočník do prázdné branky.

Drama se ale nekonalo. Znojmo zvládlo oslabení po vyloučení Špačka a dvě a půl minuty před koncem proměnil Havlíkovu přihrávku ve čtvrtý gól Peter Pucher.

Ohlasy trénerů

Jiří Režnar (Znojmo): Zápas nebyl tak jednoduchý, jak ukazuje výsledek. Klukům je třeba poděkovat, protože si myslím, že jsme hráli výborně a byli jsme lepší. Když dáte hned na začátku utkání gól, hra se potom trochu uklidní. Ve třetí třetině jsme sice trochu polevili, ale vedení jsme udrželi.

Jíří Beroun má již pár dní problémy se zády, ale do zápasu chtěl nastoupit. Bohužel se mu ty svaly znovu natáhly a musel odstoupit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře