Reklama
reklama

Po nervydrásající bitvě berou Orli dva body

Po bezbrankové první třetině udeřili jako první hosté. Orli tlačili a vypracovali si několik zajímavých situací, překonat výborně chytajícího Chioda se jim však podařilo až ve třetí části. V prodloužení pak rozhodl o zisku dvou bodů Adam Hughesman.

Znojemští hokejisté vlétli na soupeře zostra a již v prvních dvou minutách zaznamenali tři velmi dobré šance. Nejdříve si slibně před gólmana Innsbrucku najel bek McMonagle, o chvíli později pálil z kruhu Bartoš a výborné střídání završil DaCosta, jenž však v zajímavě vypadajícím brejku nezvládl kvalitně zakončit. Orli navíc dostali možnost přesilovky, kterou opět odstartovali velice nadějně, početní výhoda však byla rázně uťata faulem ze strany domácích. Před Nechvátalem tak mohl zahrozit ostrou ránou po hezké přesilovkové kombinaci Clark. Následně pohrdl šancí otevřít skóre Spurgeon číhající u tyče na přihrávku, kterou ale netrefil.

Před polovinou třetiny zaznamenala dobré střídání čtvrtá znojemská formace, která krásně zakombinovala v útočném pásmu, ale Špačka i Šedu nakonec zradilo zakončení. Hra s přibývajícími minutami trochu ztratila ze svého tempa. Chvíli se dějiště nastěhovalo před Chioda, pak měl zase více práce Nechvátal. A přestože diváci viděli pár gólových příležitostí, o samotnou přesnou trefu byli v první třetině ochuzeni. Úplně nejblíže jí byl dvě minuty před sirénou Lakos, jenž nastřelil tyč!

V prostředním dějství jsme nemuseli dlouho čekat na útočné momenty. A tentokrát už ani na góly. 24. minuta patřila Nicholasi Rossovi, jenž se na modré nerozpakoval a propálil znojemskou obranu i brankáře Nechvátala. Navíc si hosté vysloužili další početní výhodu, v níž Bishop nebezpečně dorážel před klecí, zklidnit jej musel až Šulák. Hosté byli v této fázi duelu lepší a Orli mohli děkovat Nechvátalovi, že je několikrát podržel – proti bekhendu Lamoureuxe i přečíslení, na jehož konci stál Clark.

Těsně po polovině utkání si Žraloci vyzkoušeli další přesilovku, kterou celou odehráli před Nechvátalem. Orli ale obětavě bránili, a tak znojemský gólman téměř nemusel zasahovat. Jihomoravané marně hledali ztracenou jistotu v útoku a jen těžko se probíjeli před Chioda. Jako blesk z čistého nebe tak vyznělo Berounovo zakončení, při němž však kapitán opět netrefil bránu. Hubené vedení tedy drželi po druhé třetině hosté.

V kabině Znojma to o přestávce zřejmě spokojeností nehýřilo, o to větší vzpruhou se stal vyrovnávací gól. Osmdesát vteřin po startu třetí periody se u odraženého puku ocitl Adam Hughesman a poslal jej do odkryté části klece. Orli v dalších minutách předváděli zřejmě svůj nejlepší výkon v zápase. Chiodo musel postupně před svou svatyní zastavovat střelu Špačka, dorážku DaCosty i další DaCostův ostrý pokus z kruhu. S lepšícím se výkonem týmu ožily i tribuny.

Druhou branku v utkání měl na své holi Hughesman. Ten těžil z chyby Chioda při rozehrávce a následného pasu Wronky do ohně před brankoviště. Chiodo ale na poslední chvíli své zaváhání napravil. Velmi těžké okamžiky prožívalo Znojmo při oslabení osm minut před koncem třetiny. Nejvíce zahrozil Lammers, ale po jeho pokusu našel Nechvátal kotouč ve své lapačce. Orli v samotném závěru přeřadili na vyšší stupeň a několikrát rozehráli svůj kolotoč před Chiodem. Po sérii dorážek už část stadionu téměř oslavovala gól, ale stav zůstal nezměněn až do uplynutí šedesáti minut.

Hned v první minutě prodloužení se dostal do samostatného úniku Vodný, ale před brankářem trestuhodně přestřelil. Orli měli v nastaveném čase i nadále navrch. Už při hře tři na tři se opět objevil sám před klecí DaCosta, nedal. Na maskovaném muži Innsbrucku ztroskotal v dalším úniku i Šulák. Znojemští dravci tak dlouho obléhali žraločí území, až se dočkali! Výbornou práci Šuláka u mantinelu přetavil v gól a bod navíc Adam Hughesman, jenž si počkal před bránou na přihrávku a po lehké teči puk zaplul k tyči.

Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 42. Hughesman (Bartoš), 67. Hughesman (Šulák) – 24. Ross (Bishop, Lammers).Rozhodčí: Stolc, Trilar – Nothegger, Pagonová. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 2703. Střely na branku: 44:40. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Talentovaný středoškolák stráví jeden prázdninový týden počítáním náročných příkladů a sestavováním fyzikálních pokusů. Martin z Gymnázia a SOŠ zdravotnická a ekonomická Vyškov bude na Mezinárodní...
22.07.2018 - 18:15
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Komentáře