Reklama
reklama

Po dramatickém závěru urvali Orli v Salzburgu tři body

Domácí se sice rychle ujali vedení, ale jen o chvíli později odpověděl Novák. Salzburg sice znovu odskočil, ale díky dvougólové druhé třetině, kdy se prosadili Číp s Yellow Hornem, Znojmo získalo vedení. Red Bull se snažil v infarktovém závěru vyrovnat, ale Znojmo si výhru vzít nenechalo.

Již po prvních sekundách bylo znát, že v Salzburgu bude živo. Ihned po buly se dostal před bránu Duncan a Lakos si musel své první střídání v dresu Orlů zpestřit cestou na trestnou lavici. Přesilovka se sice domácím nepovedla, i přesto však na ledě dominovali. V páté minutě jeden z útočníků vystřelil na Nechvátala a Bret Sterling stihl nechytatelně změnit směr dráhy letu puku. O tři minuty později bylo vyrovnáno. Fiala vybojoval kotouč za bránou, přihrál před bránu osamocenému Patriku Novákovi, který usměrnil černý nesmysl za brankovou čáru. To jakoby Red Bull vyprovokovalo a svoji nadvládu ukazoval ještě ve větší míře. Nejprve se velice nebezpečnou ránou prezentoval Rauchenwald, kterou znojemský gólman s obtížemi zlikvidoval, o dvě minuty později už se ale radovali. Komarek zachytil na modré puk, prokličkoval obranou a přihrál na úplně volného Luciana Aquina, jenž vrátil svému celku vedení.

Druhé dějství nabídlo téměř identický hokej se šancemi na obou stranách kluziště. Hned po patnácti vteřinách po vhazování se dostal do samostatného úniku Rehuš. Bekhendovým blafákem ale na Winhandla nevyzrál. To stejné, ovšem na druhé straně, se přihodilo Ledinovi, který se snažil Nechvátala vykoupat, český gólman ale včas zaklapl betony. Jihomoravané měli více ze hry, což se promítlo i na skóre. V šestadvacáté minutě obdrželRadek Číp nádhernou přihrávku z hole Puchera a neměl problém puk propasírovat za bezmocného Weinhandla. Od vyrovnávací branky se hrál opatrnější hokej, o to více byli domácí diváci zaskočení, když se v posledních sekundách druhé třetiny zjevil Colton Yellow Horn před brankářem a ze vzduchu poslal kotouč za jeho záda.

Poslední část utkání začala vlažně, to se však změnilo poté, co Znojmo muselo čelit oslabení 3 na 5. V něm se do obrovské šance dostal Ledin, jehož prudká rána z levého kruhu nadělala Nechvátalovi hodně starostí. V padesáté minutě duelu pak Duncan uháněl sám na branku a jen zázračný zákrok znojemského strážce brány držel stav stále příznivější pro hostující barvy. Tomas mohl vedení dokonce navýšit, ovšem místo do odkryté klece mířil jen do Weinhandla. Když už se zdálo, že tlak Red Bullu slábne, obkličkoval Duncan všechny bránící hráče a uháněl sám na znojemskou svatyni, kde ale opět narazil na výborně chytajícího Nechvátala. Fanoušci domácí tým hnali za vyrovnáním a zejména při následné hře bez brankáře byli nebezpeční. Na gól to však nestačilo, Orli si tak připisují cenné tři body z výhry nad úřadujícím mistrem.

Třetiny: 2:1, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 5. Sterling (Fahey, Duncan), 17. Aquino (Komarek, Ledin) – 9. Novák (Šedivý, Špaček), 26. Číp (Biro), 40. Yellow Horn (Štach, Bartoš). Rozhodčí: Berneker, Kellner – Johnstone, Nothegger. Vyloučení: 1:6. Bez využití. Diváci: 2834. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře