Reklama
reklama

Play-off pro Orly znovu končí ve čtvrtfinále

I přes to, že Orli byli ze začátku aktivnějším celkem, štěstí stálo na straně hostů. Linz svému soupeři nasázel celkem sedm branek, na které domácí nedokázali odpovědět. Jediným úspěšným střelcem, který alespoň trochu zmírnil smutek fanoušků se stal Adam Havlík.

Znojmo - Linz 1:7 (0:1, 0:3, 1:3).

Znojemští hokejisté odstartovali utkání jako tradičně náporem. Jako první se v šancích zjevili navrátilci do sestavy Podešva s Havlíkem, o pár minut později se pak pokoušel překvapit Ouzase Magovac. Gólman Linze si s pukem poradil až na druhý pokus. Velkou příležitost spálil i Beránek po dobré střele z ostrého úhlu.

Postupem hry se začalo vylučovat a brzy vykrystalizovala přesilová hra pro hosty. Po přesné pobídce Hiseyho zakončoval do odkryté klece Marc-Andre Dorion. Na druhé straně kluziště se početní výhoda minula účinkem a Orli téměř neohrozili Ouzase. Z rychlého protiútoku pak Hovi reflexivně pokryl ránu Kozeka z mezikruží. V závěru třetiny ještě vyzkoušel pozornost rakouského brankáře bleskovou tečí Podešva.

Prostřední dějství se neslo v režii Černých křídel. Ta si hned zkraje došla pro dvě přesilové hry. Tu první Orli ještě odbránili. Ve druhé se nejdříve dostal do samostatného úniku Beroun, který však zamířil jen do dobře postaveného Ouzase. Po přenesení hry před Hoviho si Linz vysloužil trestné střílení a Brian Lebler nekompromisně propálil znojemského maskovaného muže.

Jakoby to domácím ještě nestačilo, přidal krátce poté třetí zásah za záda Hoviho Daniel Oberkofler, jenž z bezprostřední blízkosti poslal puk kolem levé tyče. Před polovinou duelu se Orli dostali do nezáviděníhodné situace a museli dát vše do útoku. Další dobrá kombinace Havlíka a Podešvy ale opět skončila jen na hrudi Ouzase.

A tolik vytoužený obrat ne a ne přijít. Naopak. Naloženo dostali opět Znojemští, když nahozený kotouč prostrčil za brankovou čáru Patrick Leahy.

Třetí třetina už se nesla v duchu znojemského zmaru. Orli zkoušeli útočit, ale nervozita a také smůla jim svazovaly hokejky. V další přesilovce pak opět udeřili hosté, konkrétně Brian Lebler, který po střele od modré čáry našel odražený puk před brankovištěm a dopravil jej do sítě.

Utkání už se spíše jen dohrávalo, Linz si dobře střežil své obranné pásmo a Znojmo se těžko propracovávalo do šancí. Po přebruslení domácích zadáků navíc přidal šestou branku střelou mezi Hoviho betony Andrew Kozek. Jihomoravané pak přeci jen našli alespoň jednu odpověď, Adam Havlík od modré čáry smazal Ouzasovo čisté konto. Konečné slovo pak měli hosté, z druhého trestného střílení se nad lapačku trefil Marc-Andre Dorion.

Ohlasy trénerů

Jiří Režnar (Znojmo): Za stavu 0:3 už jsme dnes neměli síly na zvrat, bylo to vidět. Nechtěl bych hodnotit jen tento zápas. Myslím, že jsme v sérii byli ve většině zápasů lepší, bohužel rozhodly některé momenty, které soupeř na rozdíl od nás zvládl. Smekám ale před touto organizací i fanoušky za to, jaké prostředí nám tu dokázali připravit. Závěr dnešního zápasu už jsme hráli jen pro ně.

Branky a nahrávky: 55. Havlík – 8. Dorion (Hisey), 27. Lebler, 28. Oberkofler (Dorion), 31. Leahy (Murphy), 46. Lebler (Dorion), 54. Kozek (Leahy), 55. Dorion. Rozhodčí: Kincses, Smetana – Nagy, Smeibidlo. Vyloučení: 12:5, navíc Havlík (ZNO) 10 minut. Využití: 0:3. Diváci: 3291. Střely na branku: 39:37. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Bořuta, Kolarz, Štach, Magovac, Thomas, Sova, Müller – Blatný, Fiala, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Novák, Bartoš, Sýkora – Špaček. 
 
EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Murphy, R. Lukas, MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Fechtig – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Leahy – Iberer, Oberkofler, Baumgartner – Macierzynski, P. Lukas, Franz.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře