Reklama
reklama

Parádní obrat! Orli čtyřmi góly v závěru potopili Graz

Po dvou třetinách neměl domácí tým velký důvod k radosti, s neoblíbeným soupeřem prohrával o dva góly a na brankáře Sabourina nemohl dlouho najít recept. Zlom nastal v posledních sedmi minutách utkání, kdy hráči Znojma nepříznivý stav otočili a zvítězili posedmé v řadě!

Znojemští hráči odstartovali utkání ve velkém stylu a hlavně Pucherova útočná formace řádně motala hlavy soupeři z Grazu. Nejblíže ke gólu měl samotný centr pětky, který po souhře s Podešvou orazítkoval tyč Sabourinovy klece. Jako velmi ledová sprcha pak přišel zásah do brány domácích. Jake Marto si udělal výlet do defenzívy a z mezikruží poslal kotouč mezi betony Tomka.

Trochu zaskočení Orli se rychle oklepali a pokoušeli se vyrovnat. Ale projít přes dobře organizovanou obranu Grazu a následně překonat Sabourina se zdálo být velkým problémem. A když se to Znojmu nepodařilo ani v závěru třetiny v přesilové hře, šly týmy do kabin za průběžného vedení rakouského celku.

Prostřední dějství přineslo rychlé navýšení vedení Grazu. V čase 23:21 napřáhl Miha Verlič a kotouč proletěl nad ramenem Tomka do sítě. Ve znojemském brankovišti se poté objevil Patrik Nechvátal. Ten ale neměl tolik složité práce jako jeho kolega na druhé straně kluziště. Na výborném Sabourinovi postupně ztroskotali Pucher i Fiala, zadák Klimíček zase nastřelil tyčku.

Závěrečná část hry se nesla v duchu dalšího dobývání rakouské svatyně. Téměř tři tisíce diváků ale dlouho marně tlačily puk do sítě Grazu. Tlak domácích se stupňoval, trenér hostů si dokonce již v 50. minutě vybral oddechový čas. Neuchytila se ale ani Čípova rána, která mířila nad Sabourinovo břevno, ani individuální akce Havlíka.

Vlna naděje probleskla zimním stadionem až v 54. minutě, kdy jeden z nejlepších hráčů večera Peter Pucherv přesilové hře doklepl puk od tyčky za záda bezmocného Sabourina. Znojmo si šlo dál za svým cílem aRoman Tomas vyslyšel přání svého týmu, když v čase 55:59 poslal po odrazu protihráče puk do rakouské svatyně.

Orli ale ukázali, že toho mají v zásobě ještě daleko více. Jan Lattner se nerozpakoval a chladnokrevně zařídil dokonalý obrat skóre. Naprosto zaskočený Graz pak totálně srazil k ledu Branislav Rehuš, jenž poslal puk do prázdné brány Rakušanů.

Ohlasy trénerů

Jiří Režnar (Znojmo): Soupeř se na nás velmi dobře defenzivně připravil. Dlouho jsme prohrávali o dvě branky. Před třetí třetinou jsme si řekli, že musíme hrát jako tehdy u nich - agresivně a důrazně. Vyšlo to. Rozhodl o tom vlastně už ten náš první gól. Dostali se do křeče a pro nás to dopadlo dobře.

 

Třetiny: 0:1, 0:1, 4:0
Branky a nahrávky: 54. Pucher (Podešva, Havlík), 56. Tomas (Rehuš, Štach), 58. Lattner (Štach, Grof), 60. Rehuš – 11. Marto (Moderer, Ganahl), 24. Verlič (Bastiansen). Rozhodčí: Kincses, Piragič – Nemeth, Rakovič. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2 832. Střely na branku: 26:24. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře