Reklama
reklama

Parádní obrat! Orli čtyřmi góly v závěru potopili Graz

Po dvou třetinách neměl domácí tým velký důvod k radosti, s neoblíbeným soupeřem prohrával o dva góly a na brankáře Sabourina nemohl dlouho najít recept. Zlom nastal v posledních sedmi minutách utkání, kdy hráči Znojma nepříznivý stav otočili a zvítězili posedmé v řadě!

Znojemští hráči odstartovali utkání ve velkém stylu a hlavně Pucherova útočná formace řádně motala hlavy soupeři z Grazu. Nejblíže ke gólu měl samotný centr pětky, který po souhře s Podešvou orazítkoval tyč Sabourinovy klece. Jako velmi ledová sprcha pak přišel zásah do brány domácích. Jake Marto si udělal výlet do defenzívy a z mezikruží poslal kotouč mezi betony Tomka.

Trochu zaskočení Orli se rychle oklepali a pokoušeli se vyrovnat. Ale projít přes dobře organizovanou obranu Grazu a následně překonat Sabourina se zdálo být velkým problémem. A když se to Znojmu nepodařilo ani v závěru třetiny v přesilové hře, šly týmy do kabin za průběžného vedení rakouského celku.

Prostřední dějství přineslo rychlé navýšení vedení Grazu. V čase 23:21 napřáhl Miha Verlič a kotouč proletěl nad ramenem Tomka do sítě. Ve znojemském brankovišti se poté objevil Patrik Nechvátal. Ten ale neměl tolik složité práce jako jeho kolega na druhé straně kluziště. Na výborném Sabourinovi postupně ztroskotali Pucher i Fiala, zadák Klimíček zase nastřelil tyčku.

Závěrečná část hry se nesla v duchu dalšího dobývání rakouské svatyně. Téměř tři tisíce diváků ale dlouho marně tlačily puk do sítě Grazu. Tlak domácích se stupňoval, trenér hostů si dokonce již v 50. minutě vybral oddechový čas. Neuchytila se ale ani Čípova rána, která mířila nad Sabourinovo břevno, ani individuální akce Havlíka.

Vlna naděje probleskla zimním stadionem až v 54. minutě, kdy jeden z nejlepších hráčů večera Peter Pucherv přesilové hře doklepl puk od tyčky za záda bezmocného Sabourina. Znojmo si šlo dál za svým cílem aRoman Tomas vyslyšel přání svého týmu, když v čase 55:59 poslal po odrazu protihráče puk do rakouské svatyně.

Orli ale ukázali, že toho mají v zásobě ještě daleko více. Jan Lattner se nerozpakoval a chladnokrevně zařídil dokonalý obrat skóre. Naprosto zaskočený Graz pak totálně srazil k ledu Branislav Rehuš, jenž poslal puk do prázdné brány Rakušanů.

Ohlasy trénerů

Jiří Režnar (Znojmo): Soupeř se na nás velmi dobře defenzivně připravil. Dlouho jsme prohrávali o dvě branky. Před třetí třetinou jsme si řekli, že musíme hrát jako tehdy u nich - agresivně a důrazně. Vyšlo to. Rozhodl o tom vlastně už ten náš první gól. Dostali se do křeče a pro nás to dopadlo dobře.

 

Třetiny: 0:1, 0:1, 4:0
Branky a nahrávky: 54. Pucher (Podešva, Havlík), 56. Tomas (Rehuš, Štach), 58. Lattner (Štach, Grof), 60. Rehuš – 11. Marto (Moderer, Ganahl), 24. Verlič (Bastiansen). Rozhodčí: Kincses, Piragič – Nemeth, Rakovič. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2 832. Střely na branku: 26:24. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře