Reklama
reklama

Orlům letos poprvé uletěly body se Salzburgem

Druhý zápas se Salzburgem během tří dnů znojemským hokejistům bodový zisk nepřinesl. Red Bull vstoupil do zápasu aktivněji a postupně se propracoval do třígólového vedení. Orli sice stihli snížit na rozdíl jediné branky, avšak ke srovnání nevedla ani závěrečná power-play. Naopak znovu udeřili domácí.

Salzburg - Znojmo 4:2. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:1.

Na první branku zápasu se nečekalo tak dlouho jako před dvěma dny na jihu Moravy. Již v první minutě vyslal pohotovou střelu za záda gólmana Hoviho Troy Milam. Znojmo se v úvodní třetině do velkých šancí nedostávalo, neboť jej zastavovala častá vyloučení. Salzburg sice nedokázal ani jednu z nabídnutých přesilovek využít, avšak dvě minuty před sirénou navýšil Andreas Nödl při hře pět na pět.

Také do druhé dvacetiminutovky vstoupil Red Bull efektivněji. Na jejím začátku přidal třetí branku znovu Andreas Nödl, když dokázal usměrnit tečovanou střelu za brankovou čáru. To již vyhnalo Sasu Hoviho z klece a mezi tyče se postavil Filip Landsman.

Jako by tento krok vlil Orlům čistou krev do žil. Během oslabení unikl do brejku Jan Lattner a parádní střelou do horního růžku branky snížil. Následně hosté nezužitkovali přesilovku pět na tři, úspěšnější však nebyl ani Salzburg při dvou klasických výhodách.

Na začátku třetí třetiny mělo více ze hry Znojmo. Až devatenácté vyloučení přineslo využitou přesilovku. Ondřej Fiala nezaváhal při zmatku v brankovišti a protlačil kotouč za Gračnara. To bylo však ze strany svěřenců trenéra Jiřího Režnara vše. Ještě se sice pokusili o závěrečnou hru bez brankáře, avšak pouze soupeř této situace využil. Garrett Roe poslal kotouč mezi prázdné tyče a definitivně pečetil vítězství svých barev.

Branky a nahrávky: 1. Milan (Roe, Nödl), 18. Nödl (Meckler, Fahey), 22. Nödl (Meckler, Trattnig), 60. Roe – 25. Lattner (Pavlikovský, Blatný), 46. Fiala (Blatný, Kolarz). Rozhodčí: Nikolić, Trilar – Cerne, Schauer. Vyloučení: 9:13. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2511. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

EC Red Bull Salzburg: Gračnar – Trattnig, Milam, Heinrich, Fahey, Mühlstein, Boivin, Pallestrang – Nödl, Roe, Meckler – Kristler, Latusa, Raffl – Cullen, Brophey, Keith – Welser, Komarek, Hofer.

ORLI ZNOJMO: Hovi (22. Landsman) – Pavlikovský, Sova, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller, Magovac – Blatný, Fiala, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Novák – Špaček, Bartoš, Jiránek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře