Reklama
reklama

Orlům letos poprvé uletěly body se Salzburgem

Druhý zápas se Salzburgem během tří dnů znojemským hokejistům bodový zisk nepřinesl. Red Bull vstoupil do zápasu aktivněji a postupně se propracoval do třígólového vedení. Orli sice stihli snížit na rozdíl jediné branky, avšak ke srovnání nevedla ani závěrečná power-play. Naopak znovu udeřili domácí.

Salzburg - Znojmo 4:2. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:1.

Na první branku zápasu se nečekalo tak dlouho jako před dvěma dny na jihu Moravy. Již v první minutě vyslal pohotovou střelu za záda gólmana Hoviho Troy Milam. Znojmo se v úvodní třetině do velkých šancí nedostávalo, neboť jej zastavovala častá vyloučení. Salzburg sice nedokázal ani jednu z nabídnutých přesilovek využít, avšak dvě minuty před sirénou navýšil Andreas Nödl při hře pět na pět.

Také do druhé dvacetiminutovky vstoupil Red Bull efektivněji. Na jejím začátku přidal třetí branku znovu Andreas Nödl, když dokázal usměrnit tečovanou střelu za brankovou čáru. To již vyhnalo Sasu Hoviho z klece a mezi tyče se postavil Filip Landsman.

Jako by tento krok vlil Orlům čistou krev do žil. Během oslabení unikl do brejku Jan Lattner a parádní střelou do horního růžku branky snížil. Následně hosté nezužitkovali přesilovku pět na tři, úspěšnější však nebyl ani Salzburg při dvou klasických výhodách.

Na začátku třetí třetiny mělo více ze hry Znojmo. Až devatenácté vyloučení přineslo využitou přesilovku. Ondřej Fiala nezaváhal při zmatku v brankovišti a protlačil kotouč za Gračnara. To bylo však ze strany svěřenců trenéra Jiřího Režnara vše. Ještě se sice pokusili o závěrečnou hru bez brankáře, avšak pouze soupeř této situace využil. Garrett Roe poslal kotouč mezi prázdné tyče a definitivně pečetil vítězství svých barev.

Branky a nahrávky: 1. Milan (Roe, Nödl), 18. Nödl (Meckler, Fahey), 22. Nödl (Meckler, Trattnig), 60. Roe – 25. Lattner (Pavlikovský, Blatný), 46. Fiala (Blatný, Kolarz). Rozhodčí: Nikolić, Trilar – Cerne, Schauer. Vyloučení: 9:13. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2511. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

EC Red Bull Salzburg: Gračnar – Trattnig, Milam, Heinrich, Fahey, Mühlstein, Boivin, Pallestrang – Nödl, Roe, Meckler – Kristler, Latusa, Raffl – Cullen, Brophey, Keith – Welser, Komarek, Hofer.

ORLI ZNOJMO: Hovi (22. Landsman) – Pavlikovský, Sova, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller, Magovac – Blatný, Fiala, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Novák – Špaček, Bartoš, Jiránek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře