Reklama
reklama

Orli Znojmo se drápou na hokejové výsluní

Znojemský tahoun Peter Pucher přepisuje osobní statistiky v týmu Orlů, kabinu trápí rozsáhlá marodka a mančaft se drží stále těsně pod postupovou šestkou pro vyřazovací boje.

Orli Znojmo letos poprvé uspěli proti Vídni v pohledném derby ve znojemské Nevoga aréně. Těsný výsledek 3:2 byl kvalitně odpracován celým týmem. Impulsem do utkání byl nepochybně návrat znojemského kapitána Jiřího Berouna, který se doléčil ze zranění, a také příchod ve Znojmě oblíbeného útočníka Martina Podešvy. Ten se hned v prvním utkání proti Vídni blýskl asistencí a gólem. Další zápas se odehrál na ledě neoblíbeného Grazu. Letos Orli nepříjemného soupeře přehráli i napodruhé a zaslouženě zvítězili 1:3. Po pátečním návratu domů (9. 12.) hned druhý den vyrazili orlí bojovníci na dlouhý výlet až k hranicím se Švýcarskem, aby o den později 11. 12. sehráli partii s Buldoky z Dornbirnu. Zápas Orlům vůbec nesedl. Naopak francouzskému reprezentačnímu brankáři Buldoků Florianu Hardymu vše fungovalo téměř na výbornou. Orli podlehli rakouskému soupeři 4:1.

Znojemský tým se nevrátil do vlasti, nýbrž zůstal v západní části Rakouska. Hned v úterý 13. 12. Totiž cestovali znojemští hokejisté do Innsbrucku. Rakouští Žraloci si letos vedou nejlépe za dlouhou dobu. S přehledem se drží mezi šesti nejlepšími týmy EBEL. V řadách Innsbrucku úspěšně nastupují ex znojemští Lubomír Štach (obránce) a Ondrej Šedivý (útočník). Zápas lépe vyšel Znojmu, když zvítězilo v poměru 1:4. Orli se tak bodově srovnali na šestý Villach, na který ztrácí horším skóre.

Orly nadále trápí rozsáhlá marodka. Mimo hru je šest klíčových hráčů. Do konce sezóny nenastoupí Patrik Novák. Dále citelně chybí velký střelec branek Roman Tomas, pravidelně bodující Radek Číp a francouzský reprezentant Teddy Da Costa. Znojmo se rovněž musí obejít bez dvou zkušených matadorů Jiřího Berouna (znovu zraněn) a Tomáše Plíhala. Zvláštní postavení má v klubu hrající legenda znojemského hokeje Peter Pucher, který zatím přepisuje osobní statistiky. Rodák z Prešova odehrál již 725 zápasů za Znojmo (proti Innsbrucku). Těsně se blíží 199 brankami ke kulaté 200, získal 403 asistence. V zápase s Grazem zakulatil počet kanadských bodů v dresu Znojma na 600! V posledním zápase se Žraloky přidal další dva body. V pátek 16. 12. má Peter Pucher opět možnost zvednout tyto statistiky v domácím zápase proti kvalitnímu Linzi a v neděli 18. 12. proti sice poslední, ale nevyzpytatelné Lublani.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře