Reklama
reklama

Orli Znojmo kralují v EBEL přesilovým hrám

Rozpačitá příprava a nezdařený začátek sezóny je zapomenut. Orli Znojmo nabírají na síle a opět se tlačí v tabulce mezi čtyři nejlepší týmy EBEL.  Letošní rok přinesl zásadně zrekonstruovaný tým.  Osvědčení hráči zůstali a tým posílili zkušení borci i perspektivní mladíci. Nyní se tým sehrává a pět vítězství v řadě naznačuje, že ambice českého zástupce v Erste Bank Eishockey Lize mohou být i letos vysoké.

UPC Vienna Capitals : HC Orli Znojmo (1:4)

Po reprezentační přestávce se Orli ze Znojma objevili na žhavém ledě nejbližšího hokejového souseda a současného lídra tabulky. Tým Vienna Capitals, který v CHL (Liga mistrů)vyhrál základní skupinu B, neuspěl v osmifinále CHL proti finskému týmu Kärpät Oulu.

Orli si přáli navázat na finský úspěch proti hlavnímu městu Rakouska a zatnout orlí drápy do sebevědomí vídeňských Capitals. Znojemský tým se objevil ve Vídni bez útočníků Pavla Rosy, Jiřího Berouna a obránců Martina Bačy, Aleše Sovy. Rovněž Vídni chyběly opory Hugh Jessiman a kapitán Jonathan Ferland. Vyhrát proti Vídni byl vždy nelehký úkol. Vždyť z 22 vzájemných zápasů vyšli hokejisté Znojma vítězně pouze pětkrát. Po téměř dvou týdnech bez zápasu již Orli s velkou chutí vyhlíželi nadcházející zápas. Na nevšední utkání přijelo podpořit znojemský tým přes 300 fanoušků z České republiky i z Rakouska.

V první třetině si oba týmy pečlivě hlídaly vlastní pásmo. Druhá třetina začala náporem Vídně a po neproměněných šancích v přesilovce a vynikajícím výkonu brankaře Nechvátala vystihl špatnou rozehrávku Adam Havlík a nekompromisně zavěsil puk do vídeňské sítě. Hráči Vienna Capitals se ještě nestačili vzpamatovat a Jan Lattner, ve spolupráci s Klimíčkem a Fialou, zakončil pohlednou kombinaci dorážkou do soupeřovy brány. Po oddechovém času pro domácí se Orli chopili šance v přesilové hře. Šikovným exekutorem se stal Martin Podešva po souhře s Pucherem a Havlíkem. Tři góly během tří minut byly studenou sprchou pro vídeňské hokejisty. Určitou naději vrátil na hokejky Caps Jamie Fraser po nahrávce od zkušeného Rafaela Rottera. Vídeňští ve třetí třetině sice dostali na chvíli znojemskou svatyni pod silný tlak, ale štěstí a dovednost stála na straně Patrika Nechvátala, který chytal jeden ze svých nejlepších zápasů při své letošní premiéře v EBEL. Ve špatně založeném útoku Caps se nejrychleji zorientoval Peter Pucher a krásným sólem zpečetil vítězství Orlů na 1:4.

Jiří Režnar (trenér Orli Znojmo): „Očekávali jsme, že na nás Vídeň vlétne a byli jsme na to připraveni. V první třetině kluci jejich nápor eliminovali a ve druhé třetině jsme mohli uplatnit naši ofenzívu. Třemi góly ve druhé části jsme prakticky rozhodli zápas.“

Po vítězství ve Vídni již nebylo pochyb, který tým má aktuálně nejlepší formu v lize. Ligová prvenství ve vstřelených brankách, v nejlepší přesilovce ze všech evropských lig (úspěšnost přes 36%!).

HC Orli Znojmo : HC TWK Innsbruck „Die Haie“ (2:1 sn)

Žraloci z Innsbrucku věděli, že musí na Orly vyzrát kvalitní obrannou hrou. Na Znojmo se dobře připravili a znojemský útok v první třetině narazil na urputnou obrannou hru Žraloků. Po první třetině svítilo skóre 0:0. Aktivita Žraloků se ve druhé třetině citelně zvýšila a znojemští měli se svým soupeřem plné ruce práce. Výborně chytající Tomáš Tomek kapituloval až po nahozeném a šťastně tečovaném puku Rolandem Kaspitzem. Gólovou šanci spálil Podešva, když byl zezadu vzápětí atakován holí a pěstmi do obličeje gólmanem Adamem Munro. Martin Podešva si nenechal nic líbit. Kanadského gólmana srazil k zemi a revanšoval se.  Po dlouhé době nevyužili Orli jedinou početní výhodu a působily zaskočeným až unaveným dojmem. Nezvyklé skóre 0:1 ve třetí třetině a předváděná hra nevěstila nic dobrého. Až v 56. minutě vrátil Orly do hry Roman Tomas. Ve Znojmě se tak letos poprvé prodlužovalo. Nakonec došlo na samostatné nájezdy, kde domácí tým podržel skvěle chytající Tomáš Tomek. V nájezdech uspěl Roman Tomas a Martin Podešva.  Konečný výsledek 2:1 sn.

Vyhrocený zápas byl velkou psychickou zkouškou pro Orly zakončenou plným bodovým ziskem.

Jiří Režnar (trenér Orlů): „Zápas to byl výborný, Innsbruck měl dobře zpracovanou obranu. Pro naše hráče to bylo obtížné, protože předchozí zápas ve Vídni, kde bylo strašné teplo, je stál mnoho sil. Jakmile dal Roman Tomas v závěru vyrovnávací gól, začali jsme věřit ve vítězství.“

 

Orli se stále drží na pěkném čtvrtém místě a přes jednozápasové zaváhání stále kralují přesilovým hrám s úspěšností přes 34%. Navíc se stali nejúspěšnějším domácím týmem.

V obou zápasech Orlů již hrála nová posila. Lotyšský reprezentační obránce Maris Jass již získal první kanadský bod za asistenci proti Žralokům z Innsbrucku.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře