Reklama
reklama

Orli Znojmo kralují v EBEL přesilovým hrám

Rozpačitá příprava a nezdařený začátek sezóny je zapomenut. Orli Znojmo nabírají na síle a opět se tlačí v tabulce mezi čtyři nejlepší týmy EBEL.  Letošní rok přinesl zásadně zrekonstruovaný tým.  Osvědčení hráči zůstali a tým posílili zkušení borci i perspektivní mladíci. Nyní se tým sehrává a pět vítězství v řadě naznačuje, že ambice českého zástupce v Erste Bank Eishockey Lize mohou být i letos vysoké.

UPC Vienna Capitals : HC Orli Znojmo (1:4)

Po reprezentační přestávce se Orli ze Znojma objevili na žhavém ledě nejbližšího hokejového souseda a současného lídra tabulky. Tým Vienna Capitals, který v CHL (Liga mistrů)vyhrál základní skupinu B, neuspěl v osmifinále CHL proti finskému týmu Kärpät Oulu.

Orli si přáli navázat na finský úspěch proti hlavnímu městu Rakouska a zatnout orlí drápy do sebevědomí vídeňských Capitals. Znojemský tým se objevil ve Vídni bez útočníků Pavla Rosy, Jiřího Berouna a obránců Martina Bačy, Aleše Sovy. Rovněž Vídni chyběly opory Hugh Jessiman a kapitán Jonathan Ferland. Vyhrát proti Vídni byl vždy nelehký úkol. Vždyť z 22 vzájemných zápasů vyšli hokejisté Znojma vítězně pouze pětkrát. Po téměř dvou týdnech bez zápasu již Orli s velkou chutí vyhlíželi nadcházející zápas. Na nevšední utkání přijelo podpořit znojemský tým přes 300 fanoušků z České republiky i z Rakouska.

V první třetině si oba týmy pečlivě hlídaly vlastní pásmo. Druhá třetina začala náporem Vídně a po neproměněných šancích v přesilovce a vynikajícím výkonu brankaře Nechvátala vystihl špatnou rozehrávku Adam Havlík a nekompromisně zavěsil puk do vídeňské sítě. Hráči Vienna Capitals se ještě nestačili vzpamatovat a Jan Lattner, ve spolupráci s Klimíčkem a Fialou, zakončil pohlednou kombinaci dorážkou do soupeřovy brány. Po oddechovém času pro domácí se Orli chopili šance v přesilové hře. Šikovným exekutorem se stal Martin Podešva po souhře s Pucherem a Havlíkem. Tři góly během tří minut byly studenou sprchou pro vídeňské hokejisty. Určitou naději vrátil na hokejky Caps Jamie Fraser po nahrávce od zkušeného Rafaela Rottera. Vídeňští ve třetí třetině sice dostali na chvíli znojemskou svatyni pod silný tlak, ale štěstí a dovednost stála na straně Patrika Nechvátala, který chytal jeden ze svých nejlepších zápasů při své letošní premiéře v EBEL. Ve špatně založeném útoku Caps se nejrychleji zorientoval Peter Pucher a krásným sólem zpečetil vítězství Orlů na 1:4.

Jiří Režnar (trenér Orli Znojmo): „Očekávali jsme, že na nás Vídeň vlétne a byli jsme na to připraveni. V první třetině kluci jejich nápor eliminovali a ve druhé třetině jsme mohli uplatnit naši ofenzívu. Třemi góly ve druhé části jsme prakticky rozhodli zápas.“

Po vítězství ve Vídni již nebylo pochyb, který tým má aktuálně nejlepší formu v lize. Ligová prvenství ve vstřelených brankách, v nejlepší přesilovce ze všech evropských lig (úspěšnost přes 36%!).

HC Orli Znojmo : HC TWK Innsbruck „Die Haie“ (2:1 sn)

Žraloci z Innsbrucku věděli, že musí na Orly vyzrát kvalitní obrannou hrou. Na Znojmo se dobře připravili a znojemský útok v první třetině narazil na urputnou obrannou hru Žraloků. Po první třetině svítilo skóre 0:0. Aktivita Žraloků se ve druhé třetině citelně zvýšila a znojemští měli se svým soupeřem plné ruce práce. Výborně chytající Tomáš Tomek kapituloval až po nahozeném a šťastně tečovaném puku Rolandem Kaspitzem. Gólovou šanci spálil Podešva, když byl zezadu vzápětí atakován holí a pěstmi do obličeje gólmanem Adamem Munro. Martin Podešva si nenechal nic líbit. Kanadského gólmana srazil k zemi a revanšoval se.  Po dlouhé době nevyužili Orli jedinou početní výhodu a působily zaskočeným až unaveným dojmem. Nezvyklé skóre 0:1 ve třetí třetině a předváděná hra nevěstila nic dobrého. Až v 56. minutě vrátil Orly do hry Roman Tomas. Ve Znojmě se tak letos poprvé prodlužovalo. Nakonec došlo na samostatné nájezdy, kde domácí tým podržel skvěle chytající Tomáš Tomek. V nájezdech uspěl Roman Tomas a Martin Podešva.  Konečný výsledek 2:1 sn.

Vyhrocený zápas byl velkou psychickou zkouškou pro Orly zakončenou plným bodovým ziskem.

Jiří Režnar (trenér Orlů): „Zápas to byl výborný, Innsbruck měl dobře zpracovanou obranu. Pro naše hráče to bylo obtížné, protože předchozí zápas ve Vídni, kde bylo strašné teplo, je stál mnoho sil. Jakmile dal Roman Tomas v závěru vyrovnávací gól, začali jsme věřit ve vítězství.“

 

Orli se stále drží na pěkném čtvrtém místě a přes jednozápasové zaváhání stále kralují přesilovým hrám s úspěšností přes 34%. Navíc se stali nejúspěšnějším domácím týmem.

V obou zápasech Orlů již hrála nová posila. Lotyšský reprezentační obránce Maris Jass již získal první kanadský bod za asistenci proti Žralokům z Innsbrucku.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře