Reklama
reklama

Orli zažili gólové hody

Znojemští fanoušci se doma radovali z gólového přívalu, dramatických momentů a atraktivních herních kombinací. I přes prohru v posledním zápase v Linci si Orli Znojmo stále udržují ligové prvenství v přesilových hrách. Peter Pucher se vyšplhal na špici produktivity kanadského bodování a počtu asistencí v EBEL. Jakub Grof si drží pozici nejproduktivnějšího obránce ligy. 

HC Orli Znojmo –EC Dornbirn (10:2) – neděle 12. 10. 2014

Zápas s rakouským Dornbirnem nabídl neskutečnou gólovou podívanou. Ještě loni sice překvapili Buldoci účastí v play off, ale letošní výkony prozatím zůstávají za očekáváním. První třetina utkání na znojemském stadionu byla vyrovnaná herně i gólově (stav 1:1). Orli rozhodli zápas už ve druhé třetině, když nasázeli soupeři sedm branek a pouze jednu inkasovali (stav 8:2). Ve třetí třetině vylepšili znojemští hokejisté skóre o další dva góly. Jihomoravští dravci přestříleli Buldoky a postarali se tak o rekordní výhru 10:2!  Nejvíce kanadských bodů si odnesl Pavel Rosa (2+2), Jan Lattner (1+3), Branislav Rehuš (2+1), Peter Pucher (1+2) a Roman Tomas (0+3). Bodovalo ještě dalších sedm hráčů. Premiérový gól v lize si dal, teprve osmnáctiletý, Jindřich Abdul ze Vsetína. Navíc to byl právě desátý rekordní gól zápasu.

 

HC Orli Znojmo – SAPA Fehérvár AV19 (5:4) – pátek 17. 10. 2014

Na znojemském ledě se chystalo pekelné horko. Čerti z Fehérváru byli vždy týmem, který dokáže zahrozit, když se to nejméně čeká. Nejinak tomu bylo v pátek 17. října. Orli hned od počátku nenechali nic náhodě a rychlými kombinacemi svého soupeře přehrávali. Tam, kde skončili s Dornbirnem, pokračovali s Fehérvárem. Dvougólové vedení v první třetině zajistil hokejový kouzelník Martin Podešva a slovenský ostrostřelec Roman Tomas. Když v úvodu druhé třetiny zvýšil skóre na 3:0 znojemský hokejový fenomén Adam Havlík, zdálo se, že další jasná výhra je v kapse. Co tomu maďarský čert nechtěl, Fehérvár se začal prosazovat z rychlých úniků a snížil stav na 3:2. O klid na domácí střídačce se v přesilové hře postaral tečí, po tvrdé ráně Jakuba Grofa, zkušený Peter Pucher (stav 4:2) Přetahovaná o skóre trvala až do konce zápasu, když Michael Boivin využil přesilovku pět na tři a snížil vedení domácích na 4:3. Martin Podešva měl ten den vynikající formu a sedm minut před koncem poslal Orly do dvougólového vedení (skóre 5:3). Čerti se nevzdali a stačili ještě snížit vedení Znojma na výsledných 5:4. Zápasu bodově dominoval druhý útok v sestavě Podešva, Pucher, Havlík.

 

EHC Black Wings Linz – HC Orli Znojmo (6:3) – neděle 19. 10. 2014

V Keine Sorgen Eis Arena  v Linci bylo na zápas s Orly vyprodáno. Brzy po úvodním buly začaly padat branky. Nejdříve udělal radost domácím Fabio Hofer po chybě Orlů při rozehrávce. Orli přesto hráli výborný hokej, kombinovali a soupeře mírně přehrávali. Nedozněly ještě oslavy branky domácích a znojemští fanoušci se mohli radovat, když Radek Číp pohotově dorazil puk do brány Lince. Orli byli nadále aktivní a během několika minut dostal puk za záda lineckého gólmana, Michaela Ouzase, slovenský útočník Branislav Rehuš. Orly jistě také zamrzel neuznaný gól Martina Podešvy. Znojemští hráči museli v závěru první třetiny čelit dlouhé přesilové hře pět na tři. Oslabení zvládli a odcházeli do kabin s jednogólovým vedením. Druhá třetina začal ve zvýšené aktivitě Lince. Jason Ulmer zajistil Linzi vyrovnání, Fabio Hofer využil přesilové hry a dostal Černá křídla do vedení. Znojemští Orli, kteří si ve statistikách drží první pozici ve využití přesilových her, své výhody nevyužili a naopak ji přenechali svému soupeři.  Jason Ulmer opět skóroval a zvýšil vedení domácích na 4:2. Krátce na to projel, jako nůž máslem, mezi obránci Roman Tomas, nastřelil gólmana, od kterého se puk odrazil k pohotovému Pavlovi Rosovi, jenž neomylně zavěsil do svatyně Lince (skóre 4:3). Zbytek utkání byl ve znamení vylučování a kouskování hry. Domácí tým výhody využil a pojistil si dalšími dvěma brankami vítězství nad obávaným soupeřem z České republiky. Orli Znojmo tak zatím obsazují šestou příčku z dvanácti týmů.

 

Komentář trenéra Jiřího Režnara k zápasu v Linci:

„Utkání to bylo výborné, kluci hráli důrazně, Linz byl zdatný soupeř a také o něco šťastnější. První třetina se nám povedla, ve druhé části se Linz zvedl a dokázal využít některých přesilovek. Nejlepším hráčem na ledě byl, i přes prohru, Patrik Nechvátal (brankář). Podržel tým v mnoha oslabeních. Určitě bude chytat i v pátek v Klagenfurtu.“

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře