Reklama
reklama

Orli vyšli letos poprvé s Vídní bodově naprázdno

Znojemští hokejisté vůbec poprvé prohráli v aktuálním kalendářním roce, když doma před rekordní návštěvou nestačili na rivala z Vídně. Ten se postupně probojoval do tříbrankového náskoku a upevnil si pozici lídra soutěže. Orli se neprosadili ani jednou.

Znojmo - Vídeň 0:3. Třetiny: 0:2, 0:1, 0:0. Branky a nahrávky: 11. Rotter (Fortier, Gratton), 15. Fortier (Rotter, Gratton), 35. Ferland (Gratton, Fraser). Rozhodčí: Erd, Warschaw – Hütter, Johnston. Vyloučení: 10:8. Využití: 0:1. Diváci: 4003. Střely na branku: 32:40. Průběh utkání: 0:3.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Kolarz, Bořuta, Štach, Thomas, Müller, Pojkar, Magovac – Lattner, Šeda, Novák – Podešva, Pucher, Havlík – Procházka, Fiala, Jiránek – Finsterle, Bartoš, Beránek – Špaček.
UPC Vienna Capitals: Zaba – Klimbacher, A. Lakos, Veideman, Schlacher, Fraser, P. Lakos, Peter, Seidl – Ferland, Ouellette, Hartl – Znenahlik, Olsson, Sylvester – Fortier, Gratton, Rotter – Puschnik, Schiechl, Fischer.
 

O osudu utkání, které přilákalo na zimní stadion ve Znojmě více jak čtyři tisíce diváků, rozhodla převážně již první třetina. V ní sice domácí měli více ze hry a soupeře dokázali často zatlačit před vlastní branku, efektivní ale byli pouze Capitals. Poté, co v 10. minutě nevyužil velkou šanci na skórování Pucher, prosadili se hosté po překrásné kombinaci. Puk putoval na jeden dotek přes Grattona a Fortiera až k Rafaelu Rotterovi, který po dokonalém vyšachování znojemské obrany uklidil puk do prázdné branky.

Ve vynikající atmosféře se oba celky snažily o útočný hokej, efektivnější byli hosté z Vídně. V 15. minutě nedokázali znojemští hráči vyhodit puk z vlastního pásma, puku se zmocnil Rotter, nahrál Francoisi Fortierovi a ten z ostrého úhlu zavěsil pod břevno nad Hoviho rameno. Hrál se vyrovnaný hokej, Orlům bohužel chyběla finální přihrávka a proti zformované obraně soupeře měli problém prosadit se.

Druhá třetina se nesla ve znamení vylučování a přerušení. K velké nevoli znojemského publika putovali na trestnou lavici častěji domácí hráči a jednu z mnoha přesilovek dokázala Vídeň využít. Jonathan Ferland si počínal velmi aktivně v útočném pásmu celý zápas a dočkal se odměny poté, co v 35. minutě zůstal na hranici brankoviště před Hovim a zavěsil bekhendem pod břevno.

Znojemské publikum připravilo svým oblíbencům skvělou atmosféru, bohužel nebylo odměněno gólovou radostí. V největší šanci neuspěl v 46. minutě Adam Havlík, který zůstal sám před Zabou, dlouho se rozmýšlel, co udělat s pukem, nakonec jeho blafák vychytal bezchybný Zaba. Dobře pracující a fyzicky silnější obrana Vídně nedovolovala Orlům mnoho šancí. Když tu poslední tři minuty před koncem nevyužil najíždějící Šeda, jehož pokus zastavil Zabův beton, zůstala vídeňská branka nepokořena.

Ohlasy trénerů

Jiří Režnar (Znojmo): Nemůžeme se vymlouvat na rozhodčí. Rozhodla první třetina, kdy jsme mohli dát nějaké góly, ale naopak skóroval soupeř. Proti jeho zformované obraně bylo těžké se prosadit. Věřím, že tento zápas tým ještě více stmelí. Před nadstavbou se do sestavy znovu začlení ti, kdo dnes nehráli, a budeme připraveni bojovat o co nejvíc bodů.

Tommy Samuelsson (Vídeň): Byl to velmi vyrovnaný zápas, který mohl skončit jakkoliv. Rozhodla ale první třetina, kdy šance měli oba týmy, ale skórovali jsme my. Poté jsme podali zodpovědný výkon v obraně, hráli dobře v oslabení a dařilo se nám vyhrávat i buly. Byla to dobrá příprava na play-off.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře