Reklama
reklama

Orli ve Vídni vedli, nakonec berou bod po prodloužení

Po bezgólové první třetině se dostaly do ráže oba týmy. Ve druhém dějství totiž padlo dohromady pět branek. Skóre načali domácí, poté ovšem skórovali hosté. Postupně se trefili Fiala, Kolarz a Lattner. Vídeň ještě do konce druhé třetiny snížila a v závěrečné periodě vyrovnala. V prodloužení byli úspěšní domácí, a tak berou Orli bod.

Již od prvních třetin bylo jasné, že aktivnější budou domácí hráči. Již v první minutě ukázal skvělou akci Fortier, který svým blafákem Hoviho nepřekonal. I další dvě obrovské šance Vídně, kdy se snažili Ouelette a podruhé Fortier, neskončily ve znojemské síti. I Orli si utrhli smůlu, když Lattner zakončoval až po odpískání.

Druhé dějství bylo divácky o poznání atraktivnější. Již necelé dvě minuty po zahájení se přesně trefil Adrian Veideman, který od modré prostřelil Hoviho. Nato se ovšem rozjeli Orli. Nejdříve neuspěl Fiala, následně se ale prosadil právě Ondřej Fiala, jenž zblízka překonal Zabu. A Znojmo bylo při chuti, jen o minutu později střílel od modré Michael Kolarz, který svou ranou z mezikruží strhl vedení na stranu hostů.

Nadále byl k vidění velice pohledný hokej se šancemi na obou stranách. Za zmínku stojí především Ferlandův střelecký pokus, který jen se štěstím na straně Znojma neskončil gólem. Přesilovku na druhé straně využil Jan Lattner , který dorazil kotouč do prázdné klece. To ale nebylo vše, skóre ještě stihl korigovat Mike Ouelette, jehož gól však museli potvrdit sudí.

Domácí si svou aktivitou šli za vyrovnáním, což se nakonec i podařilo. Ve čtyřicáté sedmé minutě skóroval Jonathan Ferland. Vyrovnaná hra rozhodnutí nepřinesla, a na řadu tak přišlo prodloužení. V tom byli úspěšnější Capitals, po dvou vyložených šancích uspěl Sven Klimbacher, který rozhodl o zbývajícím bodu, který se tak připsal na stranu Vídně.

Třetiny: 0:0, 2:3, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 22. Veideman (Sylvester, Gratton), 34. Ouellette (Ferland, Schlacher), 47. Ferland (Veideman, Sylvester), 65. Klimbacher (Fraser) – 25. Fiala (Procházka, Havlík), 26. Kolarz (Lattner, Blatný), 33. Lattner (Beránek, Pavlikovský). Rozhodčí: Berneker, Trilar – Kalb, Raković. Vyloučení:4:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.
UPC Vienna Capitals: Zaba – Matheson, Fraser, Fletcher, Veideman, Klimbacher, Schweda, Peter, Puschnik – Fortier, Gratton, Sylvester – Ferland, Ouellette, Schlacher – Keller, Olsson, Hartl – Fisher, Schiechl, Rotter.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Blatný, Finsterle – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře