Reklama
reklama

Orli ve Vídni vedli, nakonec berou bod po prodloužení

Po bezgólové první třetině se dostaly do ráže oba týmy. Ve druhém dějství totiž padlo dohromady pět branek. Skóre načali domácí, poté ovšem skórovali hosté. Postupně se trefili Fiala, Kolarz a Lattner. Vídeň ještě do konce druhé třetiny snížila a v závěrečné periodě vyrovnala. V prodloužení byli úspěšní domácí, a tak berou Orli bod.

Již od prvních třetin bylo jasné, že aktivnější budou domácí hráči. Již v první minutě ukázal skvělou akci Fortier, který svým blafákem Hoviho nepřekonal. I další dvě obrovské šance Vídně, kdy se snažili Ouelette a podruhé Fortier, neskončily ve znojemské síti. I Orli si utrhli smůlu, když Lattner zakončoval až po odpískání.

Druhé dějství bylo divácky o poznání atraktivnější. Již necelé dvě minuty po zahájení se přesně trefil Adrian Veideman, který od modré prostřelil Hoviho. Nato se ovšem rozjeli Orli. Nejdříve neuspěl Fiala, následně se ale prosadil právě Ondřej Fiala, jenž zblízka překonal Zabu. A Znojmo bylo při chuti, jen o minutu později střílel od modré Michael Kolarz, který svou ranou z mezikruží strhl vedení na stranu hostů.

Nadále byl k vidění velice pohledný hokej se šancemi na obou stranách. Za zmínku stojí především Ferlandův střelecký pokus, který jen se štěstím na straně Znojma neskončil gólem. Přesilovku na druhé straně využil Jan Lattner , který dorazil kotouč do prázdné klece. To ale nebylo vše, skóre ještě stihl korigovat Mike Ouelette, jehož gól však museli potvrdit sudí.

Domácí si svou aktivitou šli za vyrovnáním, což se nakonec i podařilo. Ve čtyřicáté sedmé minutě skóroval Jonathan Ferland. Vyrovnaná hra rozhodnutí nepřinesla, a na řadu tak přišlo prodloužení. V tom byli úspěšnější Capitals, po dvou vyložených šancích uspěl Sven Klimbacher, který rozhodl o zbývajícím bodu, který se tak připsal na stranu Vídně.

Třetiny: 0:0, 2:3, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 22. Veideman (Sylvester, Gratton), 34. Ouellette (Ferland, Schlacher), 47. Ferland (Veideman, Sylvester), 65. Klimbacher (Fraser) – 25. Fiala (Procházka, Havlík), 26. Kolarz (Lattner, Blatný), 33. Lattner (Beránek, Pavlikovský). Rozhodčí: Berneker, Trilar – Kalb, Raković. Vyloučení:4:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.
UPC Vienna Capitals: Zaba – Matheson, Fraser, Fletcher, Veideman, Klimbacher, Schweda, Peter, Puschnik – Fortier, Gratton, Sylvester – Ferland, Ouellette, Schlacher – Keller, Olsson, Hartl – Fisher, Schiechl, Rotter.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Blatný, Finsterle – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře