Reklama
reklama

Orli v prvním zápase ligy neuspěli. Podlehli Salzburgu

Orli sice rychle inkasovali, ovšem téměř ihned vyrovnali, a poté strhli vedení na svoji stranu. Byly to však jediné dvě branky znojemského celku, poté pálil do černého pouze Salzburg, jenž překonal strážce orlí svatyně hned pětkrát.

Hosté vlétli do první minuty hry nové sezóny velmi aktivně. Už po šedesáti třech vteřinách byly k vidění dvě branky. Nejprve využil výborné přihrávky Duncana John Hughes, jenž zamířil do odkryté brány. Vzápětí však Číp přihrál od zadního mantinelu dobře najetému Patryku Wronkovi, který premiérovým gólem v orlím dresu srovnal. Neuplynulo ani šest minut a domácí byli za svoji aktivitu odměněni. S první Řezníčkovou ránou si Starkbaum ještě dokázal poradit, na následnou dorážkou z hole Radka Čípa už byl ale krátký.

Znojmo i nadále prověřovalo pozornost hostujícího gólmana, ten proti střelám Puchera, Plíhala a McMonagla úspěšně zasáhl. Na druhé straně Schwarz výborně odolal proti střelám Rauchenwalda a Herburgera. Když už se zdálo, že si Orli odnesou do druhého dějství jednobrankový náskok, přišlo nahození Matthiase Trattniga, které zaplulo mezi betony domácího gólmana za brankovou čáru.

Druhá část utkání začala střelami Wronky a McMonagla. S oběma pokusy si však hostující gólman dokázal poradit. Domácím nepomohla k přesnému zakončení ani přesilová hra, následně ve vlastním oslabení sami zaútočili, Šulák však nestačil ve velké rychlosti přesně zakončit.

Ve třicáté třetí minutě přišel možná rozhodující okamžik zápasu. Wronka neuspěl sám před Starkbaumem a z protiútoku vystřelil John Hughes z ostrého úhlu - 2:3. Schwarz, jenž si srazil puk pravou bruslí za čáru, přenechal své místo mezi třemi tyčemi Patriku Nechvátalovi. Znojmo se snažilo vyrovnat, avšak střely Plíhala a Hughesmana své uplatnění nenašly. Zato hosté z ojedinělé akce třináct vteřin před koncem druhé třetiny zvýšili svůj náskok, když Thomas Raffl díky otevřené obraně Znojma zavěsil kotouč pod horní tyč.

V úvodu třetí dvacetiminutovky měl na holi snížení Hughesman, kotouč mu však v rozhodující chvíli sjel z čepele. Salzburg nadále hrál svoji hru a vyčkával na vhodnou příležitost, která se naskytla ve čtyřicáté deváté minutě. Po hezky sehrané akci našel Thomas volného Daniela Welsera, který bleskově přehodil puk přes beton přesouvajícího se Nechvátala. Oba celky si ještě do konce zápasu vytvořily několik nebezpečných situací, ale ani jeden z gólmanů už žádný puk za svá záda nepustil.

Třetiny: 2:2, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 2. Wronka (Číp, Plíhal), 7. Číp (Řezníček, Bartoš) – 1. Hughes (Duncan, Raffl), 20. Trattnig (Thomas, Olson), 33. Hughes, 40. Raffl (Hughes, Duncan), 49. Welser (Thomas, Olson).Rozhodčí: Lemelin, Piragic – Rakovic, Seewald. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 2731. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.

Zdroj: HC Orli Znojmo

Autor: 
redakce
Aktuálně
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Komentáře