Reklama
reklama

Orli v odvetě na Kladno nevyzráli

Po necelých osmačtyřiceti hodinách se znojemští hokejisté opět postavili v přípravném utkání kladenským Rytířům. Modrobílí se brzy dostali do jednobrankového vedení, které v závěru druhé třetiny navýšil při vlastním oslabení reprezentační útočník Petr Tenkrát. Orli ještě dokázali snížit z hole Jiřího Berouna, definitivní ránu však Jihomoravanům s příchodem 53. minuty zasadil Pavel Patera. Ani na čtvrtý pokus si tak Znojmo z ledu svého soupeře neveze vítězství.

Rytíři Kladno - Orli Znojmo 3:1 (1:0, 1:1, 1:0).

Branky a nahrávky: 9. Havlíček (Lukáč, Stach), 38. Tenkrát (Doudera, M. Hořava), 53. Patera (M. Hořava, Tenkrát) – 40. Beroun (Beránek). Rozhodčí: Ondráček, Dundr – Brunclík, Řešátko. Vyloučení: 7:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Rytíři Kladno: Cikánek – Doudera, Růžička, Kolářík, Majeský, P. Hořava, Procházka, Jankovič, Gutwald – M. Hořava, Patera, Tenkrát – Havlíček, Lukáč, Stach – Rudovský, Dalecký, Eberle – Bajaruns, Machač, Strnad. ORLI ZNOJMO: Landsman – Štach, Thomas, Pavlikovský, Lattner, Sova, Bořuta, Magovac – Blatný, Fiala, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Novák, Kilnar, Müller.

Již ve 2. minutě utkání odešel na trestnou lavici znojemský útočník Fiala, domácí Kladno si tak jako první vytvořilo větší tlak na gólmana Landsmana. Ten hned v úvodu duelu zneškodnil střelu Tenkráta i následný pokus Daleckého. V čase 8:06 již však ani brankář Orlů nedokázal reagovat na dorážku Ondřeje Havlíčka, kterou zastavila až síť – 1:0. Posléze si také Znojmo vyzkoušelo přesilovou hru, v níž si ale větší příležitost nepřipravilo. Až v závěru třetiny se probojoval do dobré střelecké příležitosti obránce Sova, jehož s vypětím sil vychytal Cikánek.

Ve druhém dějství se na kladenském ledě vylučovalo hned pětkrát, ani jeden tým však svou početní výhodu nevyužil. Hostující Landsman se zaskvěl proti Stachovi, na druhé straně si Cikánek poradil se střelami Blatného i Šedy. Gólu jsme se dočkali v 38. minutě, kdy se po bekhendovém blafáku prosadil ve vlastním oslabením Petr Tenkrát - 2:0.

Následně se v témže oslabení probil do brejku Lukáč, jemuž však Landsman skórovat nedovolil. Orlům se záhy podařilo snížit na rozdíl jedné branky po zásahu Jiřího Berouna - 2:1.

Také ve třetím dějství si oba týmy připravily několik dobrých příležitostí – kladenský Růžička nastřelil boční síť Landsmanovy brány, na druhé straně se Cikánek vytáhl zákrokem betonem proti ráně Štacha.

Lahůdkový gól si pro svůj tým připravila Paterova formace, která po ose Tenkrát, Miloslav Hořava, Pavel Patera poslala puk za záda znojemského gólmana – 3:1. Orli ještě dostali šanci alespoň snížit stav v početní výhodě, proti důkladně bránícím kladenským hokejistům se ale neprosadili. V závěru zápasu si ještě za menší vzájemnou potyčku odešli odpočinout Gutwald s Havlíkem, ani to již na konečném skóre nic nezměnilo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře