Reklama
reklama

Orli v odvetě na Kladno nevyzráli

Po necelých osmačtyřiceti hodinách se znojemští hokejisté opět postavili v přípravném utkání kladenským Rytířům. Modrobílí se brzy dostali do jednobrankového vedení, které v závěru druhé třetiny navýšil při vlastním oslabení reprezentační útočník Petr Tenkrát. Orli ještě dokázali snížit z hole Jiřího Berouna, definitivní ránu však Jihomoravanům s příchodem 53. minuty zasadil Pavel Patera. Ani na čtvrtý pokus si tak Znojmo z ledu svého soupeře neveze vítězství.

Rytíři Kladno - Orli Znojmo 3:1 (1:0, 1:1, 1:0).

Branky a nahrávky: 9. Havlíček (Lukáč, Stach), 38. Tenkrát (Doudera, M. Hořava), 53. Patera (M. Hořava, Tenkrát) – 40. Beroun (Beránek). Rozhodčí: Ondráček, Dundr – Brunclík, Řešátko. Vyloučení: 7:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Rytíři Kladno: Cikánek – Doudera, Růžička, Kolářík, Majeský, P. Hořava, Procházka, Jankovič, Gutwald – M. Hořava, Patera, Tenkrát – Havlíček, Lukáč, Stach – Rudovský, Dalecký, Eberle – Bajaruns, Machač, Strnad. ORLI ZNOJMO: Landsman – Štach, Thomas, Pavlikovský, Lattner, Sova, Bořuta, Magovac – Blatný, Fiala, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Novák, Kilnar, Müller.

Již ve 2. minutě utkání odešel na trestnou lavici znojemský útočník Fiala, domácí Kladno si tak jako první vytvořilo větší tlak na gólmana Landsmana. Ten hned v úvodu duelu zneškodnil střelu Tenkráta i následný pokus Daleckého. V čase 8:06 již však ani brankář Orlů nedokázal reagovat na dorážku Ondřeje Havlíčka, kterou zastavila až síť – 1:0. Posléze si také Znojmo vyzkoušelo přesilovou hru, v níž si ale větší příležitost nepřipravilo. Až v závěru třetiny se probojoval do dobré střelecké příležitosti obránce Sova, jehož s vypětím sil vychytal Cikánek.

Ve druhém dějství se na kladenském ledě vylučovalo hned pětkrát, ani jeden tým však svou početní výhodu nevyužil. Hostující Landsman se zaskvěl proti Stachovi, na druhé straně si Cikánek poradil se střelami Blatného i Šedy. Gólu jsme se dočkali v 38. minutě, kdy se po bekhendovém blafáku prosadil ve vlastním oslabením Petr Tenkrát - 2:0.

Následně se v témže oslabení probil do brejku Lukáč, jemuž však Landsman skórovat nedovolil. Orlům se záhy podařilo snížit na rozdíl jedné branky po zásahu Jiřího Berouna - 2:1.

Také ve třetím dějství si oba týmy připravily několik dobrých příležitostí – kladenský Růžička nastřelil boční síť Landsmanovy brány, na druhé straně se Cikánek vytáhl zákrokem betonem proti ráně Štacha.

Lahůdkový gól si pro svůj tým připravila Paterova formace, která po ose Tenkrát, Miloslav Hořava, Pavel Patera poslala puk za záda znojemského gólmana – 3:1. Orli ještě dostali šanci alespoň snížit stav v početní výhodě, proti důkladně bránícím kladenským hokejistům se ale neprosadili. V závěru zápasu si ještě za menší vzájemnou potyčku odešli odpočinout Gutwald s Havlíkem, ani to již na konečném skóre nic nezměnilo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Komentáře