Reklama
reklama

Orli ukázali zeleným drakům z Ljubljaně červenou

V první části hry se dvakrát prosadil Bartoš, a pro svůj tým vybojoval vedení, které ve druhé třetině zvýšil svým premiérovým gólem Finsterle. Hostům se podařilo v úvodu závěrečné dvacetiminutovky snížit, Orli znovu odskočili, ale Lublaň se dostala opět na rozdíl dvou gólů. Jistotu vítězství zajistil gólem do prázdné branky Sova.

Orli Znojmo - Lublaň 5:2 (2:0, 1:0, 2:2). Branky a nahrávky: 3. Bartoš (Havlík), 16. Bartoš (Beránek), 40. Finsterle (Fiala), 55. Jarůšek, 60. Sova – 42. Ross (Ulmer, Blackwater), 56. Ulmer (Berry). Rozhodčí: Kincses, Warschaw – Johnston, Sooß. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2247. Střely na branku: 36:23. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Lattner, Pucher, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Kilnar, Šeda, Beránek – Procházka, Fiala, Finsterle.
HDD Telemach Olimpija Ljubljana: Kuhn – Ross, LaPlante, Cvetek, Dervarič, Grahut, Groznik, Schmidt – Ulmer, Blackwater, Berry – Hebar, Mušič, Verlič – Koblar, Hočevar, Ograjenšek – Pešut, Zdešar, Sotlar.

Znojemští hokejisté dostali od svého soupeře již zkraje utkání pěkný dáreček. Po minutě hry usedli postupně na trestnou lavici dva lublaňští provinilci a luxusní přesilovku Orli využili. Po zásahu Davida Bartoše z hranice brankoviště lovil Kuhn puk ze své sítě poprvé. Na druhé straně se pak Hovi zaskvěl proti střele Zdešara z mezikruží. O chvíli později spálil z podobné pozice svou tutovku útočník Znojma Jan Lattner.

Hosté začali pomalu vyrovnávat obraz hry. Díky početní výhodě v závěru třetiny si dokonce vytvořili stálejší tlak, při němž zle zahrozil především Berry střelou k tyči a posléze i kanadský útočník Ulmer, který minul Hoviho klec. Jako rána z čistého nebe tak přišel v závěru již zmiňované přesilovky rychlý brejk do rozhozené slovinské obrany, který proměnil ve druhý gól opět David Bartoš.

Start prostředního dějství odzvonil domácí bek Thomas nastřeleným břevnem. Po nevyužité početní výhodě na znojemské straně se neposednou jedovkou na lapačku prezentoval Aleš Sova. Podobně prohospodařili svou převahu jednoho muže v poli i lublaňští hokejisté a Hovi se musel činit jen proti dorážce Verliče. Orli získávali s koncem třetiny mírně navrch. Štachovu ránu z první ještě Kuhn vytěsnil, na střelu Lukáše Finsterleho mezi betony již nestačil.

Třetí část hry zastihla v rozjezdu hosty. Ti dokázali snížit po nechytatelné bombě Nicholase Rosse z vrcholu kruhu. Krátce poté domácím řádně zatrnulo po přesném pasu Verliče, jenž vybízel ke skórování Mušiče. Ten však poslal puk jen o pár čísel vedle pravé tyče Hoviho klece. Také před Kuhnem bylo horko, když se před ním sám zjevil Podešva, jenž trefil jen připravený klín gólmana. Po Šedově ráně od mantinelu zase zaúřadovala špička Kuhnova betonu. Až neskutečně posléze promarnil svou šanci Berry, který místo odkryté brány poslal puk jen na beton gólmana.

Chvíli se zdálo, že bude zaděláno na drama. To však nepřipustil Richard Jarůšek, jehož střelu nejdříve hodně vyjetý Kuhn jen vyrazil před sebe, odkud již znojemský útočník napálil puk do prázdné svatyně. Přestože Lublaň v následujících závěrečných šesti minutách dál dotírala na domácí svatyni, Hovi již inkasoval jen jednou z hole nejproduktivnějšího hráče Slovinců Jeffa Ulmera.

V závěrečné power-play pak trefil z vlastního obranného pásma osiřelou klec hostů Aleš Sova.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře