Reklama
reklama

Orli si s mistrem poradit nedokázali

Ve druhé části hry se Znojmu zásluhou Puchera podařilo vybojovat vedení, ovšem dlouho jim nevydrželo. Hosté z Klagenfurtu o deset minut později dokázali srovnat a v závěrečné části hry dvěma góly strhnout vítězství na svoji stranu.

Znojmo - Klagenfurt 1:3 (0:0, 1:1, 0:2). Branky a nahrávky: 25. Pucher (Lattner, Blatný) – 35. Fretter (Reichel), 42. Siklenka (Spurgeon), 57. Fretter (Lundmark). Rozhodčí: Gebei, Siegel – Nagy, Nikolić. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 2534. Střely na branku: 39:40. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Pucher, Blatný – Podešva, Bartoš, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Procházka, Fiala, Finsterle.
EC-KAC: Weinhandl – Siklenka, Iberer, Vallant, Pöck, Ratz, Furey, Isopp – Geier, Schuller, Berr – Scofield, Spurgeon, Fretter – Kreuzer, Koch, Lundmark – Pirmann, Reichel, Ban.

S návratem kapitána Jiřího Berouna zpět do sestavy zbylo jen místo na tribuně pro Aleše Kilnara. Ten mohl spolu se solidně zaplněným stadionem sledovat velmi vyrovnanou první třetinu. V ní měli optickou převahu domácí hráči, dobře pracující defenziva úřadujícího mistra EBEL jej ale nepouštěla do velkých šancí. Ta největší tak přišla paradoxně z brejku, kdy Ondřej Fiala přebruslil celé hřiště, jeho samostatný únik zakončený tvrdou ranou ale zlikvidoval brankář Weinhandl. Na druhé straně o pár vteřin dříve orazítkoval Tyler Scofield Hoviho tyč.

Větší vzrušení přinesla až druhá část hry. Po necelých pěti minutách se po Lattnerově nahození dostal k volně ležícímu puku Peter Pucher, přehodil ruku nataženého Weinhandla a Orli vedli. Měli i více ze hry a dostávali se do zajímavých střeleckých pozic, k dalším brankám to však nevedlo. Smutným hrdinou druhé části se tak stal Sasu Hovi. Ten nejprve skvělým zákrokem betonem zneškodnil Siklenkovu dorážku z bezprostřední blízkosti, vychytal i nájezd Kocha, ve 35. minutě jej ale nahozením zpoza branky překvapil Colton Fretter a vyrovnal.

Orli ještě před pauzou mohli srovnat, jenže Lattnerův švih zastavila tyč hostující branky a od zad brankáře se puk odkutálel mimo. Rozhodnutí tak přišlo po přestávce, kdy po několika dorážkách procedil puk za Hoviho na brankovišti číhající Mike Siklenka. Ukázalo se, že to byl gól vítězný. Thomasovu ránu od modré čáry ve 47. minutě totiž za Weinhandlem zastavila zřejmě tyč, i když někteří diváci reklamovali odraz od konstrukce uvnitř branky.

Trápení Znojma dokonala krátká přesilovka pět na tři v závěru zápasu, která žádný výraznější problém pro hosty nepřinesla. Naopak, krátce po jejím vypršení se za vlastní brankou nedohodli Horák s Pavlikovským a Colton Fretter druhou trefou v zápase definitivně potopil naděje Orlů na bodový zisk.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře