Reklama
reklama

Orli si s mistrem poradit nedokázali

Ve druhé části hry se Znojmu zásluhou Puchera podařilo vybojovat vedení, ovšem dlouho jim nevydrželo. Hosté z Klagenfurtu o deset minut později dokázali srovnat a v závěrečné části hry dvěma góly strhnout vítězství na svoji stranu.

Znojmo - Klagenfurt 1:3 (0:0, 1:1, 0:2). Branky a nahrávky: 25. Pucher (Lattner, Blatný) – 35. Fretter (Reichel), 42. Siklenka (Spurgeon), 57. Fretter (Lundmark). Rozhodčí: Gebei, Siegel – Nagy, Nikolić. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 2534. Střely na branku: 39:40. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Pucher, Blatný – Podešva, Bartoš, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Procházka, Fiala, Finsterle.
EC-KAC: Weinhandl – Siklenka, Iberer, Vallant, Pöck, Ratz, Furey, Isopp – Geier, Schuller, Berr – Scofield, Spurgeon, Fretter – Kreuzer, Koch, Lundmark – Pirmann, Reichel, Ban.

S návratem kapitána Jiřího Berouna zpět do sestavy zbylo jen místo na tribuně pro Aleše Kilnara. Ten mohl spolu se solidně zaplněným stadionem sledovat velmi vyrovnanou první třetinu. V ní měli optickou převahu domácí hráči, dobře pracující defenziva úřadujícího mistra EBEL jej ale nepouštěla do velkých šancí. Ta největší tak přišla paradoxně z brejku, kdy Ondřej Fiala přebruslil celé hřiště, jeho samostatný únik zakončený tvrdou ranou ale zlikvidoval brankář Weinhandl. Na druhé straně o pár vteřin dříve orazítkoval Tyler Scofield Hoviho tyč.

Větší vzrušení přinesla až druhá část hry. Po necelých pěti minutách se po Lattnerově nahození dostal k volně ležícímu puku Peter Pucher, přehodil ruku nataženého Weinhandla a Orli vedli. Měli i více ze hry a dostávali se do zajímavých střeleckých pozic, k dalším brankám to však nevedlo. Smutným hrdinou druhé části se tak stal Sasu Hovi. Ten nejprve skvělým zákrokem betonem zneškodnil Siklenkovu dorážku z bezprostřední blízkosti, vychytal i nájezd Kocha, ve 35. minutě jej ale nahozením zpoza branky překvapil Colton Fretter a vyrovnal.

Orli ještě před pauzou mohli srovnat, jenže Lattnerův švih zastavila tyč hostující branky a od zad brankáře se puk odkutálel mimo. Rozhodnutí tak přišlo po přestávce, kdy po několika dorážkách procedil puk za Hoviho na brankovišti číhající Mike Siklenka. Ukázalo se, že to byl gól vítězný. Thomasovu ránu od modré čáry ve 47. minutě totiž za Weinhandlem zastavila zřejmě tyč, i když někteří diváci reklamovali odraz od konstrukce uvnitř branky.

Trápení Znojma dokonala krátká přesilovka pět na tři v závěru zápasu, která žádný výraznější problém pro hosty nepřinesla. Naopak, krátce po jejím vypršení se za vlastní brankou nedohodli Horák s Pavlikovským a Colton Fretter druhou trefou v zápase definitivně potopil naděje Orlů na bodový zisk.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře