Reklama
reklama

Orli si s mistrem poradit nedokázali

Ve druhé části hry se Znojmu zásluhou Puchera podařilo vybojovat vedení, ovšem dlouho jim nevydrželo. Hosté z Klagenfurtu o deset minut později dokázali srovnat a v závěrečné části hry dvěma góly strhnout vítězství na svoji stranu.

Znojmo - Klagenfurt 1:3 (0:0, 1:1, 0:2). Branky a nahrávky: 25. Pucher (Lattner, Blatný) – 35. Fretter (Reichel), 42. Siklenka (Spurgeon), 57. Fretter (Lundmark). Rozhodčí: Gebei, Siegel – Nagy, Nikolić. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 2534. Střely na branku: 39:40. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Pucher, Blatný – Podešva, Bartoš, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Procházka, Fiala, Finsterle.
EC-KAC: Weinhandl – Siklenka, Iberer, Vallant, Pöck, Ratz, Furey, Isopp – Geier, Schuller, Berr – Scofield, Spurgeon, Fretter – Kreuzer, Koch, Lundmark – Pirmann, Reichel, Ban.

S návratem kapitána Jiřího Berouna zpět do sestavy zbylo jen místo na tribuně pro Aleše Kilnara. Ten mohl spolu se solidně zaplněným stadionem sledovat velmi vyrovnanou první třetinu. V ní měli optickou převahu domácí hráči, dobře pracující defenziva úřadujícího mistra EBEL jej ale nepouštěla do velkých šancí. Ta největší tak přišla paradoxně z brejku, kdy Ondřej Fiala přebruslil celé hřiště, jeho samostatný únik zakončený tvrdou ranou ale zlikvidoval brankář Weinhandl. Na druhé straně o pár vteřin dříve orazítkoval Tyler Scofield Hoviho tyč.

Větší vzrušení přinesla až druhá část hry. Po necelých pěti minutách se po Lattnerově nahození dostal k volně ležícímu puku Peter Pucher, přehodil ruku nataženého Weinhandla a Orli vedli. Měli i více ze hry a dostávali se do zajímavých střeleckých pozic, k dalším brankám to však nevedlo. Smutným hrdinou druhé části se tak stal Sasu Hovi. Ten nejprve skvělým zákrokem betonem zneškodnil Siklenkovu dorážku z bezprostřední blízkosti, vychytal i nájezd Kocha, ve 35. minutě jej ale nahozením zpoza branky překvapil Colton Fretter a vyrovnal.

Orli ještě před pauzou mohli srovnat, jenže Lattnerův švih zastavila tyč hostující branky a od zad brankáře se puk odkutálel mimo. Rozhodnutí tak přišlo po přestávce, kdy po několika dorážkách procedil puk za Hoviho na brankovišti číhající Mike Siklenka. Ukázalo se, že to byl gól vítězný. Thomasovu ránu od modré čáry ve 47. minutě totiž za Weinhandlem zastavila zřejmě tyč, i když někteří diváci reklamovali odraz od konstrukce uvnitř branky.

Trápení Znojma dokonala krátká přesilovka pět na tři v závěru zápasu, která žádný výraznější problém pro hosty nepřinesla. Naopak, krátce po jejím vypršení se za vlastní brankou nedohodli Horák s Pavlikovským a Colton Fretter druhou trefou v zápase definitivně potopil naděje Orlů na bodový zisk.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Vizualizace Foto: MČ Brno-střed
Městská část Brno-střed rozhodla o výběru nejvhodnějšího návrhu architektonicko-urbanistické soutěže s názvem Park Rooseveltova v Brně. Porotu nejvíce zaujal návrh architekta Jiřího Vokřála a jeho...
20.03.2018 - 11:59
Bezbariérových míst v Brně pomalu ale jistě přibývá. Částečně zásluhou akčního plánu, který od Brňanů sbírá návrhy k bezbariérovým úpravám. Rovněž díky těmto podnětům letos bariéry zmizí z tramvajové...
20.03.2018 - 08:00
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Komentáře