Reklama
reklama

Orli si odváží z Vídně vysokou porážku

Znojemští hokejisté se premiérově v letošní sezóně představili v roli hostujícího celku. Na kolbišti Vídně drželi s domácími gólově krok jen první třetinu. Nevydařené druhé dějství a tři inkasované góly během třiceti dvou vteřin již byly nad orlí síly.

První třetina derby začala ve vlažnějším tempu. Orli, kteří hájili první pozici v tabulce, se v roli hostujícího celku soustředili na pečlivou defenzívu. Ani domácí Vídeň se však příliš do útoku nehnala a vyčkávala na chybu Znojma. První velká šance přišla ve 14. minutě, kdy Nechvátal předvedl ukázkový zákrok lapačkou po Schiechlově švihu. O pár vteřin později ale Troy Milam, letní posila Vídně, překonal znojemského brankáře střelou od modré. Vídeňský stadión se ale neradoval dlouho. Znojemský orel Ondrej Šedivý se po přesné přihrávce Yellow Horna ocitl sám před Lawsonem, potáhl si puk a bekhendem poslal kotouč přímo mezi nohy domácího gólmana.

V závěru třetiny se hra vyostřila a rozhodčí se nebáli hráče trestat. Orlům se naskytla příležitost dostat se do vedení, když sudí poslali dva domácí hráče na trestnou lavici. Dvojnásobná přesilovka, kterou si Znojmo přeneslo do druhé části, žádnou větší šanci nepřinesla.

V druhé periodě pokračovala znojemská přesilovka, Lawson však téměř žádné ohrožení brány nepocítil. Neproměněnou dvojnásobnou přesilovku v 5. minutě potrestala Vídeň kuriózním gólem. Za znojemskou kasou se zmocnil puku MacGregor Sharp a nastřelil jej na Nechvátala, jenž si puk srazil nešťastně do brány.

Druhá třetina patřila jednoznačně domácí Vídni, jenž postupně stupňovala svůj tlak. Gamache s Boisem se dostali do úniku a druhý jmenovaný volil rychlou střelu, kterou však Nechvátal zlikvidoval svými betony. Ve 34. minutě nastalo na ledě pro znojemské Orly peklo. Capitals vyslali spršku střel na znojemského brankáře, který chvíli odolával, ale na dorážku Kurtise McLeana již nestačil. Aby toho nebylo málo, o 19 vteřin později se odražený kotouč dostal k Dannymu Boisovi, jehož střela z první skončila ve znojemské síti. Ani to však domácím nestačilo. Puk se znovu dostal k Dannymu Boisovi, který ani napodruhé nezaváhal a třetí brankou Vídně během půl minuty překonal Fučíka, jenž v bráně vystřídal Nechvátala. Druhá perioda se Orlům naprosto nevyvedla. Šestou branku, která byla téměř totožná s tou pátou, vstřelil Derek Whitemore. Ke konci hrozivé třetiny došlo i ve vídeňské bráně ke změně, ačkoli nevyžádané. Tomas padl na Lawsona, který zůstal ležet na ledě a musel být vystřídán Kickertem.

Znojmo, které se před zápasem pyšnilo skórem 11:1, doufalo ve třetí třetině alespoň ve vylepšení děsivého stavu utkání. Rozjetá Vídeň ale byla proti a ve druhé minutě třetí třetiny předvedla krásnou akci. Ukázková kombinace začala za domácí bránou a skončila až ve znojemské bráně. Kompletní pětice hráčů Vídně si vyměnila puk, do přečíslení se dostali dva útočníci Vídně, Rotter přenechal puk Kurtisovi McLeanovi, který povedenou akci zakončil elegantním blafákem do bekhendu.

V druhé polovině třetí třetiny se Orli dostali do šance si alespoň částečně spravit chuť. Šedivý střílel do odkryté brány, ale Kickert na poslední chvíli zasáhl vyrážečkou. V závěru utkání si Znojmo ještě zahrálo přesilovou hru, při níž Šulák trefil dělovkou od modré pouze tyč Kickertovy svatyně.

Třetiny: 1:1, 5:0, 1:0
Branky a nahrávky: 14. Milam (Hartl, Bois), 25. Sharp (Gamache), 34. McLean (Nödl), 34. Bois (Gamache), 34. Bois (Gamache, Sharp), 36. Whitmore (Fraser, Milam), 42. McLean (Rotter) – 15. Šedivý (Yellow Horn, Bartoš). Rozhodčí: Gebei, Babic – Smeibidlo, Soos. Vyloučení: 10:10, navíc Ferland (VIE) 10 minut OT. Využití: 2:0. Diváci: 4000. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře