Reklama
reklama

Orli si dokázali poradit i s Kladnem

Zápas se už od začátku vyvíjel dobře pro domácí, kteří si dokázali rychle vytvořit dvoubrankový náskok. Kladno sice snížilo na 1:2, ale Orli rychle odpověděli. V závěru třetiny oba celky přidaly ještě po jedné brance, a Znojmo si tak připsalo další vítězství.

Znojmo - Kladno 3:2. Třetiny: 2:0, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 8. Havlík (Lattner), 11. Špaček, 50. Grof (Bořuta, Lattner) – 28. Dragoun (Stach, Kolařík), 54. Dalecký (Stach, Lukáč). Rozhodčí: Čech, Skopal – Reich, Lukš. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1395. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2. 
 
ORLI ZNOJMO: Us – Grof, Bořuta, Lattner, Štach, Nemčík, Drtina – Tomas, Pucher, Fiala, Bartoš, Rosa, Podešva, Havlík, Číp, Rehuš, Beránek, Beroun, Šeda, Novák, Špaček. 
 
Rytíři Kladno: Švihálek – Gutwald, Kolařík, Pojkar, Látal, Kehar, Růžička, Evan, Větrovec – Dragoun, Dalecký, Stach, Pitule, Lukáč, Eberle, Redlich, Machač, Šilhavý, Mainer, Strnad.
 

Kladnu se hned na začátku zápasu nabídla přesilová hra, avšak Orli se nenechali zastrašit a dvě minuty ve čtyřech bez větších obtíží ubránili. Když šlo do čtyř chvíli na to Kladno, domácí toho patřičně využili. Jan Lattner a Adam Havlík se dostali do přečíslení a druhý jmenovaný poslal puk poprvé za kladenského brankáře. Netrvalo to dlouho a zimní stadion byl na nohou znovu. Tentokrát se z mezikruží trefil osamocený Marek Špaček.

V závěru úvodní dvacetiminutovky ještě nastřelil Beroun tyčku a na druhé straně se vyznamenal proti střele Dragouna slovinský brankář Us. Podobným tempem pokračoval zápas i ve druhé třetině. Šeda zaváhal a z ideální pozice těsně minul. V osmadvacáté minutě Us poprvé kapituloval. Nestihl postřehnout pohotového Michala Dragouna.

Ve dvaatřicáté minutě orazítkoval tyčku hostující klece Nemčík a úspěšní nebyli ani Havlík s Podešvou při přečíslení. Na druhé straně mohl vyrovnat Eberle, avšak ani on změnit skóre nedokázal. Jeho puk zamířil do vyrážečky Use.

V závěrečné části hry se děj přeléval ze strany na stranu a oba týmy si dokázaly vytvořit několik pěkných příležitostí. Největší nápor Znojma přišel při přesilové hře pět na tři, kdy nejprve spálil velkou šanci Štach, o pár vteřin později už na modré čáře napřáhl Jakub Grof a puk skončil až v síti kladenské klece. Rytíři se ještě vzchopili k závěrečnému náporu a v další početní výhodě se po brejkové situaci prosadil Jan Dalecký.

To už ale bylo ze strany Kladna vše. Znojemská defenzíva si poradila s několika útočnými nájezdy soupeře, Us své barvy opět podržel a při závěrčné power-play pak Beroun ještě minul opouštěnou kladenskou klec.

Ohlasy trénerů

Jiří Režnar (Znojmo): Je to stále příprava, ale z mého pohledu mohl být výkon našich hráčů daleko lepší. Chtěli jsme, aby si Patrik Nechvátal po čtyřech zápasech odpočinul, a tak jsme postavili mezi tyče Žana Use, který je prakticky bez zkušeností mezi seniory. Honzu Lattnera jsme poslali do obrany, protože naši čtyři obránci mají zdravotní problémy.

Zdroj: www.hcorli.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře