Reklama
reklama

Orli si do čtvrtfinále EBEL vybrali Dornbirn

Soupeřem českého klubu Orli Znojmo ve čtvrtfinále play-off mezinárodní Erste Bank Eishockey Ligy (EBEL) bude rakouský Dornbirn. Rozhodla o tom pondělní volba soupeřů v Salzburgu, během níž si v přímém televizním přenosu nejlepší týmy po nadstavbové části volily soupeře z klubů na 5. – 8. místě tabulky.

Jako první volil Red Bull Salzburg, jenž sáhl podle předpokladů po Klagenfurtu, se kterým má letos stoprocentní bilanci. Dojde tak ke střetu loňského mistra s historicky nejúspěšnějším týmem Rakouska.

Další přišli na řadu Orli. Ústy manažera Štefana Kulhánka vybrali za soupeře pro čtvrtfinále Dornbirn. S ním se pokusí prolomit brány čtvrtfinále, kde zatím ve všech čtyřech sezónách EBEL vypadli. „Máme dva nové kanadské hráče, kteří do týmu velmi dobře zapadli, stejně tak jednoho zkušeného Rakušana. Uvidíme, zda to bude stačit. Uděláme pro to vše," řekl Kulhánek.

Dornbirn se nachází více jak 660 km od Znojma na samém západě Rakouska u Bodamského jezera, oba týmy tak čeká náročné cestování. „Budeme jezdit den předem. Oni to k nám mají stejně daleko jako my k nim. My ale máme výhodu, že série začíná u nás," podotkl útočník Orlů Ondřej Fiala. „Vybrali jsme si Dornbirn jako tým, proti kterému se nám letos hrálo nejlépe. Hrají tvrdě, ale to my také. Musíme hrát naši hru jako ve třetí třetině v nedělním utkání,“ dodal.

Kapitán Dornbirnu Nikolas Petrik očekával, že si jeho tým zvolí právě Znojmo: „Jsme s volbou docela spokojeni. Znojmo je velmi silný tým, proti kterému se nám příliš nedařilo, ale play-off je jiná soutěž. Dáme do toho vše a uvidíme, jak to dopadne," prohlásil.

Čtvrtfinálová série začíná v pátek 26. února na ledě Znojma. Hracími dny jsou pátek, neděle a úterý, pořadatelství se střídá po každém zápase.

Zbylé dvě čtvrtfinálové dvojice tvoří Vídeň – Villach a Bolzano – Linz.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře