Reklama
reklama

Orli si do čtvrtfinále EBEL vybrali Dornbirn

Soupeřem českého klubu Orli Znojmo ve čtvrtfinále play-off mezinárodní Erste Bank Eishockey Ligy (EBEL) bude rakouský Dornbirn. Rozhodla o tom pondělní volba soupeřů v Salzburgu, během níž si v přímém televizním přenosu nejlepší týmy po nadstavbové části volily soupeře z klubů na 5. – 8. místě tabulky.

Jako první volil Red Bull Salzburg, jenž sáhl podle předpokladů po Klagenfurtu, se kterým má letos stoprocentní bilanci. Dojde tak ke střetu loňského mistra s historicky nejúspěšnějším týmem Rakouska.

Další přišli na řadu Orli. Ústy manažera Štefana Kulhánka vybrali za soupeře pro čtvrtfinále Dornbirn. S ním se pokusí prolomit brány čtvrtfinále, kde zatím ve všech čtyřech sezónách EBEL vypadli. „Máme dva nové kanadské hráče, kteří do týmu velmi dobře zapadli, stejně tak jednoho zkušeného Rakušana. Uvidíme, zda to bude stačit. Uděláme pro to vše," řekl Kulhánek.

Dornbirn se nachází více jak 660 km od Znojma na samém západě Rakouska u Bodamského jezera, oba týmy tak čeká náročné cestování. „Budeme jezdit den předem. Oni to k nám mají stejně daleko jako my k nim. My ale máme výhodu, že série začíná u nás," podotkl útočník Orlů Ondřej Fiala. „Vybrali jsme si Dornbirn jako tým, proti kterému se nám letos hrálo nejlépe. Hrají tvrdě, ale to my také. Musíme hrát naši hru jako ve třetí třetině v nedělním utkání,“ dodal.

Kapitán Dornbirnu Nikolas Petrik očekával, že si jeho tým zvolí právě Znojmo: „Jsme s volbou docela spokojeni. Znojmo je velmi silný tým, proti kterému se nám příliš nedařilo, ale play-off je jiná soutěž. Dáme do toho vše a uvidíme, jak to dopadne," prohlásil.

Čtvrtfinálová série začíná v pátek 26. února na ledě Znojma. Hracími dny jsou pátek, neděle a úterý, pořadatelství se střídá po každém zápase.

Zbylé dvě čtvrtfinálové dvojice tvoří Vídeň – Villach a Bolzano – Linz.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře