Reklama
reklama

Orli si do čtvrtfinále EBEL vybrali Dornbirn

Soupeřem českého klubu Orli Znojmo ve čtvrtfinále play-off mezinárodní Erste Bank Eishockey Ligy (EBEL) bude rakouský Dornbirn. Rozhodla o tom pondělní volba soupeřů v Salzburgu, během níž si v přímém televizním přenosu nejlepší týmy po nadstavbové části volily soupeře z klubů na 5. – 8. místě tabulky.

Jako první volil Red Bull Salzburg, jenž sáhl podle předpokladů po Klagenfurtu, se kterým má letos stoprocentní bilanci. Dojde tak ke střetu loňského mistra s historicky nejúspěšnějším týmem Rakouska.

Další přišli na řadu Orli. Ústy manažera Štefana Kulhánka vybrali za soupeře pro čtvrtfinále Dornbirn. S ním se pokusí prolomit brány čtvrtfinále, kde zatím ve všech čtyřech sezónách EBEL vypadli. „Máme dva nové kanadské hráče, kteří do týmu velmi dobře zapadli, stejně tak jednoho zkušeného Rakušana. Uvidíme, zda to bude stačit. Uděláme pro to vše," řekl Kulhánek.

Dornbirn se nachází více jak 660 km od Znojma na samém západě Rakouska u Bodamského jezera, oba týmy tak čeká náročné cestování. „Budeme jezdit den předem. Oni to k nám mají stejně daleko jako my k nim. My ale máme výhodu, že série začíná u nás," podotkl útočník Orlů Ondřej Fiala. „Vybrali jsme si Dornbirn jako tým, proti kterému se nám letos hrálo nejlépe. Hrají tvrdě, ale to my také. Musíme hrát naši hru jako ve třetí třetině v nedělním utkání,“ dodal.

Kapitán Dornbirnu Nikolas Petrik očekával, že si jeho tým zvolí právě Znojmo: „Jsme s volbou docela spokojeni. Znojmo je velmi silný tým, proti kterému se nám příliš nedařilo, ale play-off je jiná soutěž. Dáme do toho vše a uvidíme, jak to dopadne," prohlásil.

Čtvrtfinálová série začíná v pátek 26. února na ledě Znojma. Hracími dny jsou pátek, neděle a úterý, pořadatelství se střídá po každém zápase.

Zbylé dvě čtvrtfinálové dvojice tvoří Vídeň – Villach a Bolzano – Linz.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře