Reklama
reklama

Orli proti Villachu uhájili třetí místo

Znojmu se v utkání dařilo. Jako první otevřelo skóre a gólová nálada se ho držela až do konce. Dohromady dokázalo do soupeřovy branky poslat celkem pět puků. To Villach překonal Holta jen dvakrát a body z jihu Moravy si ani tentokrát neodvezl.

Úvod utkání zbrzdili hostující fanoušci, kteří u svého sektoru zasypali led útržky papírků, vzniklá neplánovaná pauza více sedla Znojmu. Richard Pavlikovský se krátce po buly před Hönecklem napřáhl na modré čáře a poskakující kotouč si našel cestu mezi betony gólmana do sítě. Orli se následně dostali pod tlak a vyprostit se z něj nebylo snadné, naštěstí v bráně opět čaroval Holt, který si poradil s Altmannovým švihem z kruhu, bravurně pravým betonem zlikvidoval i vyjetí McBrida do mezikruží.

Domácím pomohla až početní výhoda, díky níž se dokázali zvednout. Pořádně však zahrozili až po jejím skončení, kdy krátce za sebou zaměstnali Höneckla útočníci Podešva a Rehuš. Holt na druhé straně kluziště zase musel řešit samostatnou akci Lammerse. Rakouští dravci si přesto svou aktivitou zaslouženě řekli o vyrovnání. Střílenou přihrávku od modré čáry dokázal téměř z prostoru brankoviště lehkou tečí usměrnit mezi tři tyče Klemen Pretnar. Znojemští znovu strhli vedení na svou stranu v samotném závěru své druhé přesilovky, kdy Štachem naservírovaný puk dolétl na hůl Ondreje Šedivého, jenž jej z první usměrnil pod víko klece Villachu.

Orli se se soupeřem nepárali ani na startu první třetiny a krátce po nástupu na led přidal třetí zásah Aleš Sova. I hosté ale velmi rychle našli odpověď. Opět Klemen Pretnar si sjel níže ke kruhům a nádherně poslal kotouč do pravého horního růžku Holtovy klece. Ten neměl šanci zareagovat.

I nadále byly k vidění šance na obou stranách, navíc se hrálo poměrně ostře, i když vetšinou v povolených mezích. Ve 32. minutě si ale trochu kuriózní trest za protesty vůči rozhodnutí sudího vykoledovali Rakušané a znojemští hokejisté si dokázali vytvořit obrovský tlak, který rezultoval v gól v momentě, kdy se vyloučený hráč Villachu vracel do hry. Branislav Rehuš předvedl ohromný důraz před brankovištěm a i v dosti nehokejové poloze došťouchl puk podél levého betonu Höneckla až k tyčce.

Stejně výborný vstup jako do prostředního dějství měli Orli i do závěrečné části. V přesilové hře si dovolil Šedivý otočku před brankovištěm, po níž ještě přihrál Davidu Bartošovi, jenž v pádu spustil oslavy pátého gólu. Stejně odvážnou otočku vystřihl i Petrik, ale proti jeho zakončení včas vystartoval Holt. A opět Petrik následně zařídil po faulu při samostatném úniku početní výhodu svých barev. V té sice hosté několikrát zle zahrozili, cestu za Holtova záda ale nebylo možno nalézt.

Znojemští si ve zbytku hrací doby hlídali svůj solidní třígólový náskok, který ještě naopak sami mohli navýšit. Obě brány už ale zůstaly pro střelce nedobytné.

Třetiny: 2:1, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 2. Pavlikovský (Havlík, Podešva), 18. Šedivý (Štach, Havlík), 24. Sova, 35. Rehuš (Tomas, Podešva), 43. Bartoš (Šedivý, Štach) – 13. Pretnar (Krog, Santorelli), 26. Pretnar (Krog, Haydar).Rozhodčí: Erd, Nikolic – Loicht, Nothegger. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. Diváci: 2512. Střely na branku: 51:25. Průběh utkání:1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře