Reklama
reklama

Orli proti Villachu uhájili třetí místo

Znojmu se v utkání dařilo. Jako první otevřelo skóre a gólová nálada se ho držela až do konce. Dohromady dokázalo do soupeřovy branky poslat celkem pět puků. To Villach překonal Holta jen dvakrát a body z jihu Moravy si ani tentokrát neodvezl.

Úvod utkání zbrzdili hostující fanoušci, kteří u svého sektoru zasypali led útržky papírků, vzniklá neplánovaná pauza více sedla Znojmu. Richard Pavlikovský se krátce po buly před Hönecklem napřáhl na modré čáře a poskakující kotouč si našel cestu mezi betony gólmana do sítě. Orli se následně dostali pod tlak a vyprostit se z něj nebylo snadné, naštěstí v bráně opět čaroval Holt, který si poradil s Altmannovým švihem z kruhu, bravurně pravým betonem zlikvidoval i vyjetí McBrida do mezikruží.

Domácím pomohla až početní výhoda, díky níž se dokázali zvednout. Pořádně však zahrozili až po jejím skončení, kdy krátce za sebou zaměstnali Höneckla útočníci Podešva a Rehuš. Holt na druhé straně kluziště zase musel řešit samostatnou akci Lammerse. Rakouští dravci si přesto svou aktivitou zaslouženě řekli o vyrovnání. Střílenou přihrávku od modré čáry dokázal téměř z prostoru brankoviště lehkou tečí usměrnit mezi tři tyče Klemen Pretnar. Znojemští znovu strhli vedení na svou stranu v samotném závěru své druhé přesilovky, kdy Štachem naservírovaný puk dolétl na hůl Ondreje Šedivého, jenž jej z první usměrnil pod víko klece Villachu.

Orli se se soupeřem nepárali ani na startu první třetiny a krátce po nástupu na led přidal třetí zásah Aleš Sova. I hosté ale velmi rychle našli odpověď. Opět Klemen Pretnar si sjel níže ke kruhům a nádherně poslal kotouč do pravého horního růžku Holtovy klece. Ten neměl šanci zareagovat.

I nadále byly k vidění šance na obou stranách, navíc se hrálo poměrně ostře, i když vetšinou v povolených mezích. Ve 32. minutě si ale trochu kuriózní trest za protesty vůči rozhodnutí sudího vykoledovali Rakušané a znojemští hokejisté si dokázali vytvořit obrovský tlak, který rezultoval v gól v momentě, kdy se vyloučený hráč Villachu vracel do hry. Branislav Rehuš předvedl ohromný důraz před brankovištěm a i v dosti nehokejové poloze došťouchl puk podél levého betonu Höneckla až k tyčce.

Stejně výborný vstup jako do prostředního dějství měli Orli i do závěrečné části. V přesilové hře si dovolil Šedivý otočku před brankovištěm, po níž ještě přihrál Davidu Bartošovi, jenž v pádu spustil oslavy pátého gólu. Stejně odvážnou otočku vystřihl i Petrik, ale proti jeho zakončení včas vystartoval Holt. A opět Petrik následně zařídil po faulu při samostatném úniku početní výhodu svých barev. V té sice hosté několikrát zle zahrozili, cestu za Holtova záda ale nebylo možno nalézt.

Znojemští si ve zbytku hrací doby hlídali svůj solidní třígólový náskok, který ještě naopak sami mohli navýšit. Obě brány už ale zůstaly pro střelce nedobytné.

Třetiny: 2:1, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 2. Pavlikovský (Havlík, Podešva), 18. Šedivý (Štach, Havlík), 24. Sova, 35. Rehuš (Tomas, Podešva), 43. Bartoš (Šedivý, Štach) – 13. Pretnar (Krog, Santorelli), 26. Pretnar (Krog, Haydar).Rozhodčí: Erd, Nikolic – Loicht, Nothegger. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. Diváci: 2512. Střely na branku: 51:25. Průběh utkání:1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře