Reklama
reklama

Orli před vyprodaným stadionem vyrovnali finálovou sérii

Po vyrovnané první třetině, kdy bylo Znojmo svému soku vyrovnaným soupeřem, se ve druhém dějství dostali hosté do vedení, které si přenesli až do závěrečné dvacetiminutovky. V té ale zaúřadovali domácí hráči, kterým se podařilo třemi góly urvat vítězství na svou stranu.

K prasknutí zaplněný znojemský stadion přivítal druhý finálový duel EBEL v naprosto ohlušující, fantastické atmosféře. Gólman Lukáš si hned v prvních vteřinách utkání připsal zákrok lapačkou proti úniku Trattniga, na druhé straně pak záhy prověřil ve slibné pozici Riksmanovu pozornost Bořuta. Orli si, za neutichajícího potlesku diváků, vytvořili menší tlak, z nějž nebezpečně dorážel Yellow Horn. Pak ale přišla obrovská minela v rozehrávce a před Lukášem se objevila trojice hráčů Salzburgu, která neměla potíž dostat kotouč za brankovou čáru. Autorem gólu se stal Pehr Ledin.

Znojemští dostali před polovinou třetiny možnost přesilové hry, ale tu se jim využít nepodařilo. A jen pár minut po jejím skončení si vyzkoušeli i pozici týmu v oslabení. Salzburgská početní výhoda byla o poznání nebezpečnější a Orli se museli prakticky celé dvě minuty bránit. K další změně skóre ale prozatím nedošlo. Od dalšího maléru pak Znojmo zachránila tyčka! Až další přesilovka se Jihomoravanům vyvedla. Domácí si v jejím závěru vytvořili tlak, po němž se k odraženému puku před brankovištěm probil Radek Číp a nekompromisně zavěsil.

Brzy se ale k vedení opět prostříleli hosté. Z trochu nenápadné situace po špatné rozehrávce před Lukášem pálil Brett Sterling a poskakující kotouč proklouzl kolem levé tyče do znojemské sítě.

Prostřední část duelu odstartovali Orli velkým náporem a Riksman byl ostřelován ze všech možných pozic. Zkoušel to Číp i Yellow Horn, nevyšla ani kombinace Puchera s Fialou. A vyrovnání nedopomohla ani početní výhoda, kterou domácí zahráli velmi solidně. V jejím závěru pak obrovskou příležitost promarnil Trivino, jenž v zakončení selhal před odkrytou klecí. Své barvy naprosto famózním způsobem podržel Lukáš proti nájezdu dua Hughes a zakončující Kristler.

Salzburg ale dával Znojmu jasnou lekci z efektivity práce před bránou. Trojice hráčů nepříjemně clonila Lukášovi před brankovištěm a Duncanova střela po teči Manuela Latusy zapadla za záda gólmana. Domácí se ale dokázali obdivuhodně vzchopit. Colton Yellow Horn těžil z křižné přihrávky Trivina a z první propasíroval puk mezi Riksmanovými betony za brankovou čáru. Závěr třetiny se opět nesl v duchu tlaku Jihomoravanů, kteří svou hrou na maximum rozproudili tribuny a nalákali na závěrečné dějství.

A to opravdu začalo ve velkém stylu. V čase 42:31 vyrovnal po šikovné teči Peter Pucher. Následně se objevily velké šance na obou stranách. Nejdříve se řítil sám na Riksmana Yellow Horn, před Lukášem si vyzkoušel podobnou pozici Latusa. Hrál se opravu výtečný, rychlý hokej, který lahodil oku obou fanouškovských táborů ve vyprodané aréně. Neskutečná energie projela zimním stadionem v 51. minutě. Znojmo se dostalo poprvé ve finálové sérii do vedení. Ondrej Šedivý odvedl poctivý kus práce a zaměstnal Riksmana, ten jen vyrazil před sebe a vítěz ankety Mladá hvězda EBEL tohoto ročníku Libor Šulák bez rozpaků skóroval.

Hubené vedení Orlů zavdávalo jasnou k příčinu k obrovskému drama a samozřejmě náporu Salzburgu. Hosté se postupně dostávali častěji ke kotouči a před znojemskou bránou se hrálo čím dál častěji. Domácí se prosazovali hlavně z brejkových situací, po jedné z nichž mohl z kombinace s Lattnerem těžit Číp. Šance Red Bullu výrazně snížil Brett Sterling, jenž si po faulu na Podešvu odnesl pětiminutový trest a předčasné vykázání do šaten. Obrovskou šanci rozhodnout Znojmo nepromarnilo. Roman Tomas se v kruhu chopil puku a poslal jej popáté do klece hostů.

Třetiny: 1:2, 1:1, 3:0
Branky a nahrávky: 16. Číp (Pucher, Bořuta), 36. Yellow Horn (Trivino, Bořuta), 43. Pucher (Štach, Lattner), 51. Šulák (Šedivý, Trivino), 57. Tomas (Pucher, Fiala) – 4. Ledin (Duncan), 19. Sterling (Viveiros, Duncan), 31. Latusa (Duncan, Kutlák). Rozhodčí: Piragic, Trilar – Hofstätter, Rakovic. Vyloučení: 1:4, navíc Sterling (SAL) 5+DKU. Využití: 2:0. Diváci: 4800 (vyprodáno). Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 5:3.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře