Reklama
reklama

Orli potřetí sesadili Salzburg z trůnu

První a zároveň rozhodující branky utkání se diváci dočkali až ve třetí třetině, kdy hostujícího gólmana překonal v přesilové hře Adam Havlík. Salzburg poté zkoušel dlouho hru bez brankáře, ale namísto vyrovnání se dočkal ještě dalších dvou branek ve své síti.

Orli Znojmo - Salzburg 3:0. Třetiny: 0:0, 0:0, 3:0.

Úvodní minuty duelu přinesly mírnou převahu hostujícího týmu, který přinutil Hoviho k několika zákrokům. Důležitým momentem se stal neproměněný sólový únik Fialy a následná dobře sehraná početní výhoda Znojma, v níž sice Orli gól vstřelili, ale rozhodčí jej neuznal pro Blatného úmyslné kopnutí nohou. Také domácí se poté ubránili při vyloučení Podešvy, i když Hovi musel opět několikrát vytasit výtečný zákrok. Obzvlášť nebezpečná byla Nödlova střela z prostoru u tyčky či rána Faheyho, kterou domácí strážce zkrotil v lapačce.

Branku nepřineslo ani několik dobrých šancí z konce třetiny, i když zejména Rafflova dorážka a další střelecké pokusy Blatného a Puchera po změně skóre přímo volaly. První dějství tak jasně patřilo spolehlivým gólmanům.

Prostřední část hry odstartoval opět Zdeněk Blatný další spálenou příležitostí, při níž tvrdě vystřelený puk o kousek minul tyčku. Šance i nadále střídala šanci – Gračnar se dvakrát blýskl lapačkou po zásazích Fialy a Lattnera, Hovi zase na své hrudi nalezl kotouč po pokusu Roa, který pálil ihned po buly.

Těsně po polovině utkání se naskytla Orlům veliká možnost k tomu, aby konečně pohnuli průběžným skóre. Ale Gračnar dokázal vyrazit puk vyslaný z hole Sovy a následná dorážka blokovaného Bartoše už mířila mimo tyče. Po rozvlnění sítě volala i Pucherova teč nahození Podešvy od modré čáry.

Hovi měl v této části trochu méně práce, betonem ale dokázal vykrýt střelu Faheye, zasahovat naopak nemusel po mohutném nápřahu Mühlsteina, který v dobré palebné pozici zlomil hůl.

Třetí třetina se nesla v duchu dalšího obléhání obou klecí. Navíc rozhodčí hru poměrně hodně kouskovali častým vylučováním. V přesilovkách se však žádnému týmu nedařilo natolik, aby dokázal překonat skvělé gólmany v klecích. Zásadní zlom přišel až v 54. minutě, kdy protrhl střeleckou smůlu Adam Havlík ránou pod břevno.

Následně se Orli museli bránit oslabení, což se jim povedlo na výbornou. Salzburg však ani teď zbraně nesložil a vyrukoval s hrou bez gólmana, což se mu stalo osudným hned dvakrát. Nejdříve navýšil na rozdíl dvou branek Jan Lattner. Šest vteřin před koncem se znojemský stadion rozveselil opět díky dalšímu zásahu do prázdné klece z hole Martina Podešvy.

Branky a nahrávky: 54. Havlík (Pucher, Podešva), 59. Lattner (Štach, Thomas), 60. Podešva (Bořuta). Rozhodčí: Babić, Gebei – Hribar, Raković. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 2452 . Střely na branku: 38:42. Průběh utkání: 3:0.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Sova, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller, Magovac – Blatný, Fiala, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Novák – Špaček, Bartoš, Jiránek.

EC Red Bull Salzburg: Gračnar – Trattnig, Milam, Heinrich, Fahey, Mühlstein, Boivin, Pallestrang – Nödl, Roe, Meckler – Kristler, Latusa, Raffl – Cullen, Brophey, Keith – Welser, Komarek, Hofer.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře