Reklama
reklama

Orli po vítězství v Maďarsku stále drží první místo v tabulce EBEL

Znojemští hokejisté nadále vládnou tabulce EBEL. Páté vítězství ze šesti utkání zařídil na ledě Fehérváru proti svému bývalému klubu dvěma trefami Colton Yellow Horn. Jeho góly orámovali Štach a Tomas, obrana v čele s brankářem Nechvátalem přišla o čisté konto až šest vteřin před koncem.

Úvodní třetina v mnohém připomínala zápas, který se o týden dříve odehrál na znojemském ledě. Vyrovnanému hokeji v tempu se šancemi na obou stranách kralovali brankáři. První větší šanci měl v přesilovce Lattner, jehož příklep vychytal přesouvající se Hetenyi. Na druhé straně se Francisově střele postavil pozorný Nechvátal. Orli byli přeci jen o něco nebezpečnější a v 19. minutě spálili největší šanci úvodní dvacetiminutovky poté, co Šedivý po Bartošově nahrávce sám před Hetenyim nechal vyniknout maďarského gólmana.

Druhá část začala náporem domácích. V největší možnosti vychytal Nechvátal reflexivně volného Beczeho. Fehérváru nepomohla k brance ani přesilovka při vyloučení Bači a hosté postupně vyrovnali hru. Ve 30. minutě pak vstřelili také velmi důležitý první gól, když Lubomír Štach v signalizované výhodě propálil příklepem vše před sebou. Domácí reklamovali předchozí faul znojemského hráče, ale branka platila.

Rozhodčí však začali velmi často vylučovat. V 35. minutě předvedli boxerskou vložku Nemčík s Blackwaterem, znojemský obránce vyfasoval dvě minuty navíc a Maďaři hráli početní výhodu. Tu však nevyužili a pár vteřin po jejím skončení udeřilo na opačné straně, když Colton Yellow Horn švihem propálil Hetenyiho a gólově se prosadil proti svému bývalému klubu. Ani další vyloučení na straně Znojma už skóre nepohnulo a do kabin se šlo za stavu 2:0 pro Orly.

Pět minut po startu třetí části pak suverénně nejproduktivnější hráč EBEL Colton Yellow Horn přidal po efektní kličkované mezi betony brankáře svůj druhý zásah večera a zvýšil náskok českého týmu. Domácím to od té chvíle nešlo, nedařila se jim kombinace ani přesilovky, bez útočných tahounů Banhama a Sarauera postrádali nápad. Dvě minuty před koncem doklepl Štachovu ránu za záda gólmana Roman Tomas, už jen kosmetickou korekci pak šest vteřin před koncem zařídil tečí Vargovy střely Ryan Martinelli, jenž tak připravil Patrika Nechvátala o čisté konto.

Orli se přesto mohou radovat. Zůstávají na prvním místě tabulky, vyhráli potřetí v řadě a znovu neinkasovali víc jak jednu branku.

Třetiny: 0:0, 0:2, 1:2
Branky a nahrávky: 60. Martinelli (Varga, Kóger) – 30. Štach (Pucher, Lattner), 37. Yellow Horn (Fiala, Šedivý), 46. Yellow Horn (Šedivý), 59. Tomas (Štach, Pucher). Rozhodčí: Dremelj, Zrnić – Kaspar, Zgonc.Vyloučení: 6:8, navíc Blackwater - Nemčík oba 5 minut. Bez využití. Diváci: 3259. Střely na branku:29:26. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře