Reklama
reklama

Orli po třech letech dobyli Innsbruck

Utkání se na začátku nevyvíjelo dobře. Po brance Clarka se totiž domácí dostali do vedení. Orli ale díky skvělé pasáži ve druhé části otočili stav zápasu, načež dokázal odpovědět i Innsbruck. Dva body pak v samostatných nájezdech vystřelil Znojmu Sean McMonagle.

Do první třetiny vkročili lépe domácí, již v prvních minutách si vytvořili několik dobrý šancí, které jen tak tak neskončily gólem. Postupně se před Nechvátalem zjevili Spurgeon a Saringer, v tváří tvář znojemskému maskovanému muži však neuspěli. Domácím se zadařilo až v sedmnácté minutě, kdy se v brankovišti zjevilAndrew Clark, který doklepl volný kotouč za Nechvátalova záda.

Druhá dvacetiminutovka byla o poznání dramatičtější, její úvod se nesl v duchu orlí dravosti a touhy vyrovnat. To se nakonec i povedlo, Adam Hughesman našel ideální přihrávku od Andrého Lakose a v samostatném úniku se nemýlil. Tlak Innsbrucku se Znojmu podařilo přežít a po několika dalších šancích Jihomoravané skórovali podruhé. Radek Čípproměnil únik a Orli rázem vedli. Rakušanům se ale také zadařilo, jen o chvíli později bylo vyrovnáno z hole Austina Smithe a začínalo se opět od nuly.

Třetí část hry nabídla hodně opatrný hokej, při kterém se ale i tak našla spousta šancí, které si vytvořily obě strany. Nejdřív byli na koni znojemští hráči, ale ani Beroun ani Číp proti Chiodovi neuspěli, ke konci základní hrací doby se pokoušel prosadit bývalý hráč Znojma Šedivý, ale ani on rozhodující gól nevstřelil, na řadu tak přišlo prodloužení.

V něm jako by někdo českého zástupce v EBEL někdo polil živou vodou, jinak opatrný výkon pročísly některé vyložené šance, které jen se štěstím pro Innsbruck neskončily gólem! Nejdříve neuspěl Da Costa, následně musel rozhodčí kontrolovat video po samostatném úniku Wronky, ale polskému talentu se branku vstřelit nepodařilo. V následných samostatných nájezdech byli úspěšní pouze Orli, rozhodující branka připadla prvnímu skórujícímu Seanu McMonaglovi.

Třetiny: 1:0, 1:2, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 17. Clark (Bishop, Lammers), 36. Smith (Linder, Clark) – 26. Hughesman (Lakos, Šeda), 35. Číp (Lakos, Wronka), rozh. náj. McMonagle. Rozhodčí: Lemelin, Siegel – Kontschieder, Pardatscher. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 2000. Střely na branku: 35:44. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře