Reklama
reklama

Orli po třech letech dobyli Innsbruck

Utkání se na začátku nevyvíjelo dobře. Po brance Clarka se totiž domácí dostali do vedení. Orli ale díky skvělé pasáži ve druhé části otočili stav zápasu, načež dokázal odpovědět i Innsbruck. Dva body pak v samostatných nájezdech vystřelil Znojmu Sean McMonagle.

Do první třetiny vkročili lépe domácí, již v prvních minutách si vytvořili několik dobrý šancí, které jen tak tak neskončily gólem. Postupně se před Nechvátalem zjevili Spurgeon a Saringer, v tváří tvář znojemskému maskovanému muži však neuspěli. Domácím se zadařilo až v sedmnácté minutě, kdy se v brankovišti zjevilAndrew Clark, který doklepl volný kotouč za Nechvátalova záda.

Druhá dvacetiminutovka byla o poznání dramatičtější, její úvod se nesl v duchu orlí dravosti a touhy vyrovnat. To se nakonec i povedlo, Adam Hughesman našel ideální přihrávku od Andrého Lakose a v samostatném úniku se nemýlil. Tlak Innsbrucku se Znojmu podařilo přežít a po několika dalších šancích Jihomoravané skórovali podruhé. Radek Čípproměnil únik a Orli rázem vedli. Rakušanům se ale také zadařilo, jen o chvíli později bylo vyrovnáno z hole Austina Smithe a začínalo se opět od nuly.

Třetí část hry nabídla hodně opatrný hokej, při kterém se ale i tak našla spousta šancí, které si vytvořily obě strany. Nejdřív byli na koni znojemští hráči, ale ani Beroun ani Číp proti Chiodovi neuspěli, ke konci základní hrací doby se pokoušel prosadit bývalý hráč Znojma Šedivý, ale ani on rozhodující gól nevstřelil, na řadu tak přišlo prodloužení.

V něm jako by někdo českého zástupce v EBEL někdo polil živou vodou, jinak opatrný výkon pročísly některé vyložené šance, které jen se štěstím pro Innsbruck neskončily gólem! Nejdříve neuspěl Da Costa, následně musel rozhodčí kontrolovat video po samostatném úniku Wronky, ale polskému talentu se branku vstřelit nepodařilo. V následných samostatných nájezdech byli úspěšní pouze Orli, rozhodující branka připadla prvnímu skórujícímu Seanu McMonaglovi.

Třetiny: 1:0, 1:2, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 17. Clark (Bishop, Lammers), 36. Smith (Linder, Clark) – 26. Hughesman (Lakos, Šeda), 35. Číp (Lakos, Wronka), rozh. náj. McMonagle. Rozhodčí: Lemelin, Siegel – Kontschieder, Pardatscher. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 2000. Střely na branku: 35:44. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře