Reklama
reklama

Orli nezachytili vstup do utkání a v sérii podruhé prohráli

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří si hned v první třetině vytvořili tříbrankový náskok. Ve druhém dějství se domácím sice podařilo snížit na rozdíl jediné branky, dál už si ale Rakušané své obranné pásmo pohlídali a další góly Znojmu nedovolili.

Orli nastoupili do utkání náporem na soupeřovu klec a brzy se urodilo několik slibných šancí. Znojemským se tak krátce po sobě podařilo nastřelit tyčku, v přesilové hře pak Pavlikovský z bezprostřední blízkosti dorážel jen do betonu Tuokkoly. I proto solidně zaplněné ochozy zmrazil nečekaný úder Klagenfurtu, který již potřetí za sebou vstřelil úvodní gól vzájemného duelu. Tentokrát se o to postaral Jamie Lundmark svou ránou z mezikruží kolem Holtovy lapačky.

Domácí inkasovaná branka hodně rozhodila a už se nedokázali vrátit do třetiny v takovém tempu, v němž odehráli první minuty. A Rakušané nemilosrdně trestali. Thomas Hundertpfund si strategicky počkal u tyčky znojemské svatyně se zakončením, a jen přehodil beton amerického gólmana v jihomoravských službách. Aby toho nebylo dost, podtrhl nepodařenou dvacetiminutovku Orlů Kim Strömberg, jenž našel cestu skrz obranu a posunul puk pod Holtovými betony do sítě.

Do prostředního dějství nastoupilo Znojmo s Patrikem Nechvátalem v bráně a samozřejmě také jasnou snahou otočit nepříznivý vývoj duelu. A začalo výborně. Několikrát odražený kotouč doputoval před klecí Klagenfurtu na hůl Adama Havlíka, který mohl nerušeně zamířit do z velké části odkrytého prostoru mezi třemi tyčemi. A domácí „88“ dál řádila jako utržená. Adam Havlík nabral rychlost, unikl všemu, co se pohybovalo na ledové ploše a tváří v tvář Tuokkolovi našel škvírku mezi jeho betony.

Neuběhly ani čtyři minuty druhé třetiny a stadion se dostával do varu. Záhy jej ale opět trochu zchladil Jamie Lundmark, jehož tečovaná střela zapadla obloučkem s velkým štěstím za Nechvátalova záda. Ovšem to stále nebylo vše! Po pár vteřinách snížil opět na rozdíl jednoho gólu Ondrej Šedivý, jenž se po křídle protlačil před Tuokkolu a našel další škvírku mezi gólmanovými betony. Fin poté přenechal místo v brankovišti Renému Swettemu.

Ten musel prakticky ihned čelit znojemské přesilovce, v níž s napnutím všech sil zneškodnil pokusy Pavlikovského i Šedivého. Jestliže nebylo v první části utkání na ledě nic moc k vidění, ta druhá nám to vynahradila měrou vrchovatou. Nejen góly, ale i pravými bitkami. Velké zdržení tak hra nabrala po tvrdé rvačce Nemčíka a Jacquese, kterou vyhrál domácí bek. Útočník Klagenfurtu ale zřejmě neměl dost, a ještě před tím, než se odebral do kabin, si znovu najel na pěsti Bači. Nadvakrát roztržený rakouský dres dával tušit, kdo tahal za kratší konec lana. Všechny tři borce pak čekal předčasný odchod do sprch za nevole diváků.

Orli se navíc museli bránit v oslabení 3:5, a to jasně nahrávalo do karet hostům. Ti také dokázali těžit z volného prostoru a dorážek před Nechvátalem, proti té z hokejky Thomase Kocha už nebylo možno zakročit.

Třetí třetina se odehrávala převážně v obranném pásmu KAC. A přestože si Orli vytvořili šance, těch z kategorie velkých se neurodilo až tolik. Navíc pozorný Swette se rozchytal a bylo prakticky nemožné vyzrát na něj. Když k tomu přičteme ještě několik trestů pro domácí, stala se ze snahy zdramatizovat utkání téměř nemožná mise.

Swetteho v samotném závěru zápasu nepřekonal ani Havlík svým bekhendem. Kýžený gólový úspěch nepřinesl ani tah s odvoláním Nechvátala z brankoviště a time-out. Do prázdné klece ještě podtrhl vítězství hostůThomas Pöck. Stav čtvrtfinálové série po třetím klání je příznivější pro Klagenfurt v poměru 2:1.

Třetiny: 0:3, 3:2, 0:1
Branky a nahrávky: 22. Havlík (Štach, Pavlikovský), 24. Havlík (Nemčík, Bartoš), 26. Šedivý – 10. Lundmark (Jacques), 15. Hundertpfund (S. Geier, Pither), 19. Strömberg (Pöck), 25. Lundmark, 34. Koch (Setzinger, Hundertpfund), 60. Pöck. Rozhodčí: Gebei, Piragić – Kaspar, Nagy. Vyloučení: 11:12, navíc Bača 5 minut + DKU, Nemčík (oba ZNO) 10 minut OT - Schuller 10 minut OT, Jacques (oba KLG) 5 minut + DKU. Využití: 0:1. Diváci: 2812. Střely na branku: 41:34. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.Stav série: 1:2.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Komentáře