Reklama
reklama

Orli neudrželi tříbrankové vedení a z Linze odjíždí s prázdnou

Šlágr kola, který sledoval zaplněný stadion, začal pro Znojmo velice slibně. Orli se dostali rychle do vedení a dokázali si následně vytvořit až tříbrankový náskok. Ani ten však nestačil, domácí Linz převzal kontrolu nad utkáním a po velkém obratu si upevnil druhou příčku v tabulce.

Od úvodních vteřin zápasu bylo jasné, kdo bude na ledě dominovat. Již v první minutě to potvrdili Orli, kteří pouhých padesát šest sekund po startu utkání skórovali, když Radek Číp našel kotouč před Ouzasovou bránou a dorazil jej za ležícího brankáře. Linz se následně snažil vyrovnat a svou snahu korunoval vynucenou přesilovou hrou, kterou téměř okamžitě využil. V páté minutě dostal puk do mezikruží přímo na hokejku Mario Altmann, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Po zbytek třetiny byli aktivnější znovu Orli, ale branku se jim podařilo vstřelit až osm vteřin před koncem prvního dějství. Martin Podešva předvedl učebnicový samostatný únik, překonal Ouzase, puk ale nedostal do brány, tam jej musel sám autor nájezdu doklepnout.

I druhá dvacetiminutovka začala brankou Znojma, když byl touš nabídnut do mezikruží Peteru Pucherovi, jenž ukázkovým příklepem prostřelil dva bránící hráče a přesouvajícího se Ouzase. Netrvalo dlouho a Orli šli do trháku, několik povedených šancí korunoval gólem Roman Tomas. Uvolnil se po pravé straně a příklepem se trefil nad rameno gólmana Linze.

Domácí působili zdrceně, ale přesto se jim podařilo snížit. Nejdřív se Dan DaSilva dostal ke křižné přihrávce a prostřelil Fučíka, následně se ve vlastním oslabení chopil špatné rozehrávky Jason Ulmer, který se sám před maskovaným mužem českého týmu nemýlil. Pucherova šance těsně před koncem druhé části hry se již neujala a Znojmo opět odcházelo do kabin s jednogólovým vedením.

Závěrečná třetina nabídla dostihové hry domácího celku, který chtěl za každou cenu vsítit branku. To se i povedlo, ve čtyřicáté páté minutě se dostal k dorážce Andrew Kozek, který na několikátý pokus propasíroval kotouč mezi betony Fučíka. Orli si po gólu vzali oddechový čas, jen pět vteřin po jeho ukončení však inkasovali znovu. Hisey z mezikruží tvrdě vypálil a před brankou stojící Markus Spannring tečoval puk do sítě. To už bylo moc na znojemského brankáře, kterého na jeho postu vystřídal Patrik Nechvátal. Ani poté tlak domácích neustával. To se nezměnilo až do závěrečného hvizdu, Znojmu nepomohla ani hra bez brankáře.

Třetiny: 1:2, 2:2, 2:0
Branky a nahrávky: 5. Altmann (Latendresse, Ulmer), 35. Piche (Hisey, Hofer), 38. Ulmer (McLean), 45. Kozek (DaSilva, Dorion), 46. Spannring (Hisey, Hofer) – 1. Číp (Tomas, Pucher), 20. Podešva (Štach, Fučík), 22. Pucher (Tomas, Číp), 29. Tomas (Číp). Rozhodčí: Smetana, Trilar – Ettlmayr, Kaspar.Vyloučení: 7:6, navíc Spannring – Csamango oba 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4650.Střely na branku: 31:55. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 5:4.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře