Reklama
reklama

Orli nadělovali Lublani. Ta odjíždí s osmi góly

Znojemští hokejisté na Štěpána svým fanouškům nabídli hned osm gólů. Lublani šest z nich nasázeli v závěrečné třetině. Prosadily se všechny útočné formace, ale největší podíl na vítězství měl Jan Lattner, který během pěti minut nasázel čistý hat-trick.

Utkání 35. kola Erste Bank Eishockey Ligy začali podle předpokladů aktivněji domácí. Ti si krátce po úvodním buly dokázali vytvořit nebezpečný tlak, Pucherovi s Tomasem se však nepovedlo protlačit kotouč do sítě. Orli nepolevovali v nasazení, což přineslo kýžené ovoce. V 10. minutě se od zadního mantinelu odrazil puk před hostujícího brankáře a Corey Trivino jej pohotově dorazil do slovinské klece. Střelec úvodní branky předvedl své kvality i o pár minut později. Z pravé strany vyslal fantastickou přihrávku osamocenému Romanu Tomasovi, jenž nekompromisně zavěsil za bezmocného Roye.

Druhá třetina byla naprosto v moci znojemských hokejistů. Svého soupeře téměř nepustili do útočného pásma a neustále ohrožovali jeho bránu. Ve 23. minutě vyslal Šulák do brejku Bartoše, jemuž se ale nepodařilo navýšit skóre. Znojmo stupňovalo svůj tlak, avšak skvělý gólman hostí držel naděje svého týmu na zdramatizování zápasu i nadále.

Závěrečná dvacetiminutovka začala v porovnání s těmi předchozími pozvolněji. Lublani se při přesilové hře naskytla možnost snížit, ale zaplněné ochozy znojemského stadionu žádnou nebezpečnější akci neviděly. Naopak to byli znovu Orli, kdo měnil stav utkání. Na pravé straně se dostal do přečíslení Jan Lattner, který nedal střelou mezi betony brankáři žádnou šanci.

Favorit duelu se nehodlal s tříbrankovým vedením smířit. Ve 47. minutě se opakovala situace jako u předchozího gólu. Do přečíslení tentokrát ujel Podešva, který zvolil přihrávku na lépe postaveného Jana Lattnera, jenž nezaváhal ani podruhé. Brankostroj Znojma tímto však nekončil. Netrvalo dlouho a skóre na světelné tabuli se znovu měnilo. Jan Lattner dostal přihrávku na modrou a dělovkou vstřelil svůj třetí gól v utkání!

Pátá branka už byla na brankáře Slovinců mnoho. Roye proto nahradil Marinšek, ani ten však nepřinesl svému týmu klid na hokejky. O pár okamžiků později se odrazila střela od modré k Davidu Bartošovi, který neměl příliš mnoho práce a poslal kotouč pošesté do sítě. V 54. minutě byli znojemští fanoušci znovu na nohou. Po povedené kombinaci čtvrté formace zakončoval do odkryté klece Radek Číp. Dvě minuty před koncem se zhostil role Ježíška Corey Trivino, jenž nadělil Lublani osmý gól. Orli se nenechali vysokým vedením vykolejit a Patrik Nechvátal se tak mohl radovat z další vychytané nuly!

Třetiny: 2:0, 0:0, 6:0
Branky a nahrávky: 10. Trivino (Šulák, Číp), 17. Tomas (Trivino, Rehuš), 44. Lattner (Podešva, Pucher), 47. Lattner (Podešva, Pucher), 49. Lattner (Bořuta, Pucher), 51. Bartoš (Bořuta, Šedivý), 54. Číp (Novák, Beroun), 58. Trivino (Tomas, Bača). Rozhodčí: Kincses, Smetana – Smeibidlo, Soos. Vyloučení: 2:3.Využití: 1:0. Diváci: 2969. Střely na branku: 58:22. Průběh utkání: 8:0.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře