Reklama
reklama

Orli nadělovali Lublani. Ta odjíždí s osmi góly

Znojemští hokejisté na Štěpána svým fanouškům nabídli hned osm gólů. Lublani šest z nich nasázeli v závěrečné třetině. Prosadily se všechny útočné formace, ale největší podíl na vítězství měl Jan Lattner, který během pěti minut nasázel čistý hat-trick.

Utkání 35. kola Erste Bank Eishockey Ligy začali podle předpokladů aktivněji domácí. Ti si krátce po úvodním buly dokázali vytvořit nebezpečný tlak, Pucherovi s Tomasem se však nepovedlo protlačit kotouč do sítě. Orli nepolevovali v nasazení, což přineslo kýžené ovoce. V 10. minutě se od zadního mantinelu odrazil puk před hostujícího brankáře a Corey Trivino jej pohotově dorazil do slovinské klece. Střelec úvodní branky předvedl své kvality i o pár minut později. Z pravé strany vyslal fantastickou přihrávku osamocenému Romanu Tomasovi, jenž nekompromisně zavěsil za bezmocného Roye.

Druhá třetina byla naprosto v moci znojemských hokejistů. Svého soupeře téměř nepustili do útočného pásma a neustále ohrožovali jeho bránu. Ve 23. minutě vyslal Šulák do brejku Bartoše, jemuž se ale nepodařilo navýšit skóre. Znojmo stupňovalo svůj tlak, avšak skvělý gólman hostí držel naděje svého týmu na zdramatizování zápasu i nadále.

Závěrečná dvacetiminutovka začala v porovnání s těmi předchozími pozvolněji. Lublani se při přesilové hře naskytla možnost snížit, ale zaplněné ochozy znojemského stadionu žádnou nebezpečnější akci neviděly. Naopak to byli znovu Orli, kdo měnil stav utkání. Na pravé straně se dostal do přečíslení Jan Lattner, který nedal střelou mezi betony brankáři žádnou šanci.

Favorit duelu se nehodlal s tříbrankovým vedením smířit. Ve 47. minutě se opakovala situace jako u předchozího gólu. Do přečíslení tentokrát ujel Podešva, který zvolil přihrávku na lépe postaveného Jana Lattnera, jenž nezaváhal ani podruhé. Brankostroj Znojma tímto však nekončil. Netrvalo dlouho a skóre na světelné tabuli se znovu měnilo. Jan Lattner dostal přihrávku na modrou a dělovkou vstřelil svůj třetí gól v utkání!

Pátá branka už byla na brankáře Slovinců mnoho. Roye proto nahradil Marinšek, ani ten však nepřinesl svému týmu klid na hokejky. O pár okamžiků později se odrazila střela od modré k Davidu Bartošovi, který neměl příliš mnoho práce a poslal kotouč pošesté do sítě. V 54. minutě byli znojemští fanoušci znovu na nohou. Po povedené kombinaci čtvrté formace zakončoval do odkryté klece Radek Číp. Dvě minuty před koncem se zhostil role Ježíška Corey Trivino, jenž nadělil Lublani osmý gól. Orli se nenechali vysokým vedením vykolejit a Patrik Nechvátal se tak mohl radovat z další vychytané nuly!

Třetiny: 2:0, 0:0, 6:0
Branky a nahrávky: 10. Trivino (Šulák, Číp), 17. Tomas (Trivino, Rehuš), 44. Lattner (Podešva, Pucher), 47. Lattner (Podešva, Pucher), 49. Lattner (Bořuta, Pucher), 51. Bartoš (Bořuta, Šedivý), 54. Číp (Novák, Beroun), 58. Trivino (Tomas, Bača). Rozhodčí: Kincses, Smetana – Smeibidlo, Soos. Vyloučení: 2:3.Využití: 1:0. Diváci: 2969. Střely na branku: 58:22. Průběh utkání: 8:0.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře