Reklama
reklama

Orli nad outsiderem nevyzráli, z Lublaně vezou bod

Po první třetině, kdy se ani jeden celek neprosadil, se dostali do vedení domácí. Na to dokázali Orli zareagovat, když nejdříve vyrovnal Pucher a pak dal vedení Znojmu Podešva. Necelých pět minut před koncem však Draci vyrovnali a nakonec v samostatných nájezdech urvali druhý bod.

Lublaň - Znojmo 3:2 sn. Třetiny: 0:0,1:1,1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 35. Grahut (Ropret, Hočevar), 56. Verlič (Mušič, Maculay), 65. Koblar – 39. Pucher (Pavlikovský, Kolarz), 42. Podešva (Pavlikovský). Rozhodčí: Siegel, Sporer – Loicht, Widmann. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 3:2.
HDD Telemach Olimpija Ljubljana: Sila – Erman, Ross, Macaulay, Laplante, Dervarič, Grahut, Cvetek, Groznik – Verlič, Mušič, Hebar – Ropret, Hočevar, Morency – Ograjenšek, Pešut, Koblar – Zdešar, Sotlar, Pesjak.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Štach, Thomas, Pavlikovský, Kolarz, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Jarůšek, Blatný, Procházka – Havlík, Pucher, Podešva – Beránek, Bartoš, Beroun – Finsterle.

 

Představení znojemských hokejistů na ledě Lublaně se od úvodních minut neslo v poklidnějším duchu, oba týmy se soustředily spíše na defenzívu a větších šancí se objevovalo pomálu. Více práce měl hostující gólman Sasu Hovi, jenž vychytal v obrovské střelecké příležitosti Hebara. Na druhé straně se zaskvěl Sila proti brejkovému úniku Bartoše. Strážci svatyň si však udrželi své štíty čisté a po první dvacetiminutovce se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

V prostředním dějství se začalo vylučovat a konečně padly i góly, i když na ně jsme si museli počkat až do 35. minuty. Ještě předtím však zahodil jasnou možnost Pešut, který sám před odkrytou klecí přestřelil. V čase 34:07 již udeřilo. Outsider zápasu otevřel skóre zásluhou Žigy Grahuta.

Znojmo se však s nastolenou situací odmítlo smířit a o čtyři minuty později rozvlnil síť za zády Sila slovenský útočník v barvách Orlů Peter Pucher.

Jihomoravany úvodní překonání pevné slovinské defenzívy nabudilo a se startem třetí části hry se po ráně od modré čáry radoval Martin Podešva. Poté zase pro změnu napnuli všechny své síly do útoku domácí hráči, kteří také díky dvěma přesilovkám dostali české mužstvo pod tlak. Druhou výhodu muže v poli už Slovinci dokázali přetavit v gól po zásahu Mihy Verliče.

V posledních minutách základní hrací doby už se týmy neprosadily, a tak se utkání přehouplo do prodloužení. Ani v něm se střelci do zakončení příliš nehrnuli, samostatné nájezdy se tak staly logickým vyústěním celého večera. V dovednostní disciplíně pak prokázala přesnější mušku Lublaň a Gregor Koblar rozhodl o vítězi duelu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře