Reklama
reklama

Orli na venkovní vítězství stále čekají, na Slavii těsně prohráli 4:3

Ani na třetí pokus nedokázali znojemští hokejisté vyhrát na ledě svého soupeře. Přestože v utkání nad pražskou Slavií vedli o dva góly, nakonec díky třem přesným trefám v závěrečném dějství podlehli červenobílé družině. Výborně si v zápase vedl útočník Petr Beránek, jenž zaznamenal dvě branky a na další přihrál.

HC Slavia Praha - Orli Znojmo 4:3 (1:1, 0:2, 3:0). Branky a nahrávky: 18. Růžička (Tomica, Bednář), 43. Stránský (Sklenář, Klhůfek), 54. Bednář (Jelínek, Kadlec), 59. Růžička (Žejdl) – 10. Bartoš (Beránek), 24. Beránek (Magovac), 28. Beránek (Beroun). Vyloučení: 4:7. Bez využití. HC Slavia Praha: Svoboda – Štich, Kadlec, Holub, Kolařík, Chalupa, Valach, Knot – Tomica, Růžička, Bednář – Krenželok, Jelínek, Stránský – Sklenář, Klhůfek, Vrdlovec – Doležal, Žejdl, Micka. ORLI ZNOJMO: Ullberg – Štach, Thomas, Magovac, Lattner, Sova, Bořuta, Krejčiřík – Blatný, Fiala, Jarůšek – Podešva, Pucher, Rožník – Beroun, Bartoš, Beránek – Novák, Kilnar, Müller.

Aktivněji začalo v utkání Znojmo. Slávisty zatlačilo a brankáře Adama Svobodu udržovalo delší dobu v permanenci. V dosud největší šanci se ale objevil domácí Tomáš Doležal, který po aktivní ofenzivě čtvrté formace dorážel sám před prázdnou brankou, gólmana Richarda Ullberga ale nepřekonal. Orli poté jen těžko mařili kombinace pražských soupeřů, a museli tak odolávat nebezpečným útokům.

Znojmo odolalo a nakonec se radovalo z úvodní branky zápasu. Po levé straně ujel David Bartoš a z levého kruhu poslal puk svižnou střelou zápěstím za překvapeného Svobodu (0:1). Hosté se na několik minut chopili iniciativy, ale slávisté své tempo s tím soupeřovým zanedlouho srovnali. Hra posléze létala z jedné strany kluziště na druhou, v závěru třetiny se Znojmo soustředilo hlavně na bránění aktivní Slavie, které se ale i tak později podařilo vyrovnat. Marek Tomica střílel z levého kruhu a jeho střelu těsně před brankou tečoval Vladimír Růžička (1:1).

Začátek druhé periody patřil jednoznačně domácím. Slávistický tlak umocnila hlavně přesilová hra. Po vzoru předchozí třetiny se ale z branky znovu radovalo Znojmo. Z brejku se po hezké kličce prosadil ve 24. minutě Petr Beránek (1:2). Sešívaní nadále okupovali branku svých soků, ale znojemská brejková taktika opět slavila úspěch. Na 1:3 zvyšoval podobně jako při svém prvním úspěšném zásahu Petr Beránek. Domácí v agilitě přesto nepolevovali a frustrace z výsledku proti tvrdě hrajícímu Znojmu se na nich neprojevovala.

Na začátku závěrečné periody slávisté opisovali scénář z prvních minut té předešlé. Avšak s tím rozdílem, že skórovali jako první. Jan Stránský dostal přihrávku přes šířku pásma na pravý kruh a střelou zápěstím zasáhl tyč Ullbergovy branky, od níž se puk odrazil za čáru (2:3). Červenobílým nadále vycházely kombinace, Orlům jejich nebezpečné výpady, skóre se přesto neměnilo. V průběhu poslední desetiminutovky však slávisté navýšili obrátky.

V 54. minutě dostal na modré přihrávku Jaroslav Bednář, prokličkoval mezi obránci a sám se dostal do zakončení přímo před znojemského brankáře, jehož překonal přízemní střelou mezi betony (3:3). Ani vyrovnáním se domácí nenechali uchlácholit. Dvě minuty před koncem si z levého kruhu do středu hřiště vybruslil Vladimír Růžička a střelou ke vzdálenější tyči otočil skóre utkání (4:3).

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře