Reklama
reklama

Orli dotáhli zápas s Fehérvárem k vítěznému konci v prodloužení

Drama až do posledních vteřin se sladkým vyvrcholením připravili znojemští hokejisté pro své příznivce. Duel, jenž se po většinu doby nevyvíjel slibně, nakonec Orli v samotném závěru přetavili v důležité dva body. Prodloužení rozhodl po pouhých sedmi vteřinách bek Libor Šulák.

Znojemští hokejisté odjížděli do Maďarska s cílem získat zpět ztracené body z domácího utkání s Lublaní. Po opatrném úvodu si Orli dokázali vytvořit několik šancí a častěji zaměstnávali Rajnu v bráně. Toho prověřil po kombinaci s Pucherem svým ostrým pokusem Tomas, zpoza obránce se pokoušel prosadit i Da Costa. Neproměněné příležitosti mohly český tým hodně brzy mrzet.

Zkraje 13. minuty se do horního růžku Schwarzovy klece trefil chvíli po vyhraném buly Christopher Bodo. Domácí gól pořádně nakopl a najednou byli o poznání nebezpečnější. Znojemský maskovaný muž se měl co ohánět, aby odrazil všechny ataky. I tak to ale bylo málo. V přesilové hře přidal druhý zásah ostrou bombou z dálky Kevin Sagert.

Návrat na ledovou plochu zahájila dobrým střídáním Pucherova formace a znovu zakončující Tomas, jenž ani tentokrát v brejku neuspěl. Na kontaktní branku ale Orli přeci jen nemuseli tak dlouho čekat. Pěknou kombinaci v útočném pásmu zakončil Patrik Novák a z mezikruží nedal Rajnovi nárok zakročit.

30. minuta patřila další kombinaci Puchera s Tomasem, zakončující znojemská „třiatřicítka“ ale ani tentokrát nedokázala protlačit puk do sítě. Jihomoravané jasně převzali otěže duelu a šance střídala šanci. Velmi blízko kýženému vyrovnání byl i Číp, ale sám před fehérvárskou svatyní opět ztroskotal na Rajnovi. Z aktivity také pramenily dvě nevyužité přesilové hry. Přesto paradoxně v samotném závěru třetiny udeřili domácí. Velký důraz před brankou předvedl Christopher Bodo, a puk doslova natlačil za brankovou čáru.

Vstup do třetí části hry vyšel lépe opět Znojmu a brzy přišlo snížení. To měl na svědomí Tomáš Plíhal, který s odraženým kotoučem obkroužil klec Fehérváru a zasunul jej do vzniklé mezírky. Po obrovské snaze přišlo i vytoužené vyrovnání. V čase 50:40 našel kotouč v ohni před bránou Michal Vodný a přesně zamířil. Ani Čerti ale nesložili zbraně a pár minut před koncem se v úniku zjevil Sarauer, naštěstí pro Orly ale špatně zpracoval puk. Po třetí třetině byl tedy stav utkání 3:3, na řadu tak přišlo prodloužení.

A to trvalo jen sedm vteřin! Po buly ve středovém kruhu se puku ujal Libor Šulák a krásným sólem rozhodl o vítězi duelu.

Třetiny: 2:0, 1:1, 0:2 - 0:1
Branky a nahrávky: 13. Bodo (Sarauer), 17. Sagert (Orban, Owens), 40. Bodo (Sarauer) – 24. Novák (Beroun, Bartoš), 46. Plíhal (Vodný, Řezníček), 51. Vodný (Pucher, Číp), 61. Šulák (Číp, Plíhal). Rozhodčí:Nikolic, Zrnic – Nagy, Soos. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 2646. Střely na branku: 25:47.Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře