Reklama
reklama

Orli dotáhli zápas s Fehérvárem k vítěznému konci v prodloužení

Drama až do posledních vteřin se sladkým vyvrcholením připravili znojemští hokejisté pro své příznivce. Duel, jenž se po většinu doby nevyvíjel slibně, nakonec Orli v samotném závěru přetavili v důležité dva body. Prodloužení rozhodl po pouhých sedmi vteřinách bek Libor Šulák.

Znojemští hokejisté odjížděli do Maďarska s cílem získat zpět ztracené body z domácího utkání s Lublaní. Po opatrném úvodu si Orli dokázali vytvořit několik šancí a častěji zaměstnávali Rajnu v bráně. Toho prověřil po kombinaci s Pucherem svým ostrým pokusem Tomas, zpoza obránce se pokoušel prosadit i Da Costa. Neproměněné příležitosti mohly český tým hodně brzy mrzet.

Zkraje 13. minuty se do horního růžku Schwarzovy klece trefil chvíli po vyhraném buly Christopher Bodo. Domácí gól pořádně nakopl a najednou byli o poznání nebezpečnější. Znojemský maskovaný muž se měl co ohánět, aby odrazil všechny ataky. I tak to ale bylo málo. V přesilové hře přidal druhý zásah ostrou bombou z dálky Kevin Sagert.

Návrat na ledovou plochu zahájila dobrým střídáním Pucherova formace a znovu zakončující Tomas, jenž ani tentokrát v brejku neuspěl. Na kontaktní branku ale Orli přeci jen nemuseli tak dlouho čekat. Pěknou kombinaci v útočném pásmu zakončil Patrik Novák a z mezikruží nedal Rajnovi nárok zakročit.

30. minuta patřila další kombinaci Puchera s Tomasem, zakončující znojemská „třiatřicítka“ ale ani tentokrát nedokázala protlačit puk do sítě. Jihomoravané jasně převzali otěže duelu a šance střídala šanci. Velmi blízko kýženému vyrovnání byl i Číp, ale sám před fehérvárskou svatyní opět ztroskotal na Rajnovi. Z aktivity také pramenily dvě nevyužité přesilové hry. Přesto paradoxně v samotném závěru třetiny udeřili domácí. Velký důraz před brankou předvedl Christopher Bodo, a puk doslova natlačil za brankovou čáru.

Vstup do třetí části hry vyšel lépe opět Znojmu a brzy přišlo snížení. To měl na svědomí Tomáš Plíhal, který s odraženým kotoučem obkroužil klec Fehérváru a zasunul jej do vzniklé mezírky. Po obrovské snaze přišlo i vytoužené vyrovnání. V čase 50:40 našel kotouč v ohni před bránou Michal Vodný a přesně zamířil. Ani Čerti ale nesložili zbraně a pár minut před koncem se v úniku zjevil Sarauer, naštěstí pro Orly ale špatně zpracoval puk. Po třetí třetině byl tedy stav utkání 3:3, na řadu tak přišlo prodloužení.

A to trvalo jen sedm vteřin! Po buly ve středovém kruhu se puku ujal Libor Šulák a krásným sólem rozhodl o vítězi duelu.

Třetiny: 2:0, 1:1, 0:2 - 0:1
Branky a nahrávky: 13. Bodo (Sarauer), 17. Sagert (Orban, Owens), 40. Bodo (Sarauer) – 24. Novák (Beroun, Bartoš), 46. Plíhal (Vodný, Řezníček), 51. Vodný (Pucher, Číp), 61. Šulák (Číp, Plíhal). Rozhodčí:Nikolic, Zrnic – Nagy, Soos. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 2646. Střely na branku: 25:47.Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Komentáře