Reklama
reklama

Orli doma ztratili dvougólové vedení a prohráli na nájezdy

Po dvě třetiny fanoušci gól neviděli, v té závěrečné se dočkali hned čtyřikrát. Domácí nejprve svému soupeři odkočili o dvě branky, avšak slibný náskok několik sekund před sirénou ztratili a na řadu přišly po prodloužení samostatné nájezdy, v nichž byl Graz úspěšnější.

Orli Znojmo - Graz 2:3sn (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0). Branky a nahrávky: 43. Lattner (Podešva, Havlík), 48. Beroun (Havlík, Lattner) – 56. Lemieux (Sabourin), 60. Latendresse (Ganahl, Lemieux), rozh. nájezd Latendresse. Rozhodčí: Kellner, Kincses – Ettlmayr, Soos. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2355 . Střely na branku: 47:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:3.

ORLI ZNOJMO: Ullberg (od 3. nájezdu Čech) – Müller, Thomas, Pavlikovský, Lattner, Sova, Bořuta, Magovac – Procházka, Fiala, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Kilnar, Bartoš, Novák.

Moser Medical Graz99ers: Sabourin – Picard, Sertich, Wiedergut, van Ballegooie, Lassen, Coulombe, Reinthaler, Unterweger – Latendresse, Day, Labelle – Lefebvre, Lemieux, Woger – Kisanewich, Moderer, Ganahl – Tolsa, Pohl, Strohmeier.

Již ve druhé minutě utkání si Orli vyzkoušeli přesilovku, díky níž si vytvořili první stálý tlak na bránu Sabourina. Ten si poradil se střelou Podešvy z úhlu, následně také s přihrávkou Procházky, která dostala tečí od brusle nenadálý směr. S příchodem desáté minuty spálili obrovskou šanci domácích Lattner a Jarůšek, kteří z hranice brankoviště zle dotírali na maskovaného muže Grazu. Havlík poté nastřelil pouze boční síť, znojemský gólman pak odolal neposedné střele z kruhu.

Druhou třetinu odstartoval Graz početní výhodou, v níž nejdříve prověřil Ullberga van Ballegooie, poté znojemský gólman ustál i závar před svou klecí. Hosté nevyužili ani kratičkou přesilovku pět na tři. Před polovinou utkání dostali výhodu jednoho muže v poli i domácí. Sabourin měl velké štěstí při bombě Lattnera od modré čáry, která mířila jen těsně vedle brány. Beránkova střílená přihrávka jen o kousek minula nastavenou hůl Berouna, před nímž už zívala odkrytá část klece. Také další kombinace Bartoše a Kilnara volala po gólu.

Orli doslova ostřelovali svatyni Grazu a Sabourin měl i nadále plné ruce práce. Ze stálého tlaku Znojma vzešla další přesilovka, v níž nejvážněji zahrozil obránce Sova střelou od modré čáry a následně Peter Pucher, jenž odražený puk poslal jen podél brankové čáry do rohu kluziště. Na druhé straně se sám u tyčky nedokázal prosadit Kinasewich. Také po prostřední dvacetiminutovce tak odcházely oba celky do šaten za bezbrankového stavu.

Závěrečná část hry už na sebe s gólem nenechala dlouho čekat. Jan Lattner se nejlépe zorientoval před brankovištěm a tečoval puk za záda Sabourina. Navýšit znojemské vedení mohl o chvíli později Fiala, jenž dostal ideální přihrávku před bránu, kde však vynikl gólman soupeře. V čase 12:19 už ale ani Sabourin nestačil na střelu kapitána Jiřího Berouna.

Už to vypadalo na celkem klidný závěr utkání, ale necelé čtyři minuty před sirénou napálil puk mezi betony Ullberga Francis Lemieux, navíc v oslabení Grazu. O vyrovnání se postaral padesát čtyři vteřin před koncem Olivier Latendresse, jenž využil domácí hrubku a poslal puk pod horní tyčku.

Ani v prodloužení se nerozhodlo o držiteli bonusového bodu, a tak se dostaly ke slovu nájezdy. Až v osmé sérii pak prostřelil střídajícího Čecha ve znojemské bráně Olivier Latendresse.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře