Reklama
reklama

Orli doma ztratili dvougólové vedení a prohráli na nájezdy

Po dvě třetiny fanoušci gól neviděli, v té závěrečné se dočkali hned čtyřikrát. Domácí nejprve svému soupeři odkočili o dvě branky, avšak slibný náskok několik sekund před sirénou ztratili a na řadu přišly po prodloužení samostatné nájezdy, v nichž byl Graz úspěšnější.

Orli Znojmo - Graz 2:3sn (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0). Branky a nahrávky: 43. Lattner (Podešva, Havlík), 48. Beroun (Havlík, Lattner) – 56. Lemieux (Sabourin), 60. Latendresse (Ganahl, Lemieux), rozh. nájezd Latendresse. Rozhodčí: Kellner, Kincses – Ettlmayr, Soos. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2355 . Střely na branku: 47:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:3.

ORLI ZNOJMO: Ullberg (od 3. nájezdu Čech) – Müller, Thomas, Pavlikovský, Lattner, Sova, Bořuta, Magovac – Procházka, Fiala, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Kilnar, Bartoš, Novák.

Moser Medical Graz99ers: Sabourin – Picard, Sertich, Wiedergut, van Ballegooie, Lassen, Coulombe, Reinthaler, Unterweger – Latendresse, Day, Labelle – Lefebvre, Lemieux, Woger – Kisanewich, Moderer, Ganahl – Tolsa, Pohl, Strohmeier.

Již ve druhé minutě utkání si Orli vyzkoušeli přesilovku, díky níž si vytvořili první stálý tlak na bránu Sabourina. Ten si poradil se střelou Podešvy z úhlu, následně také s přihrávkou Procházky, která dostala tečí od brusle nenadálý směr. S příchodem desáté minuty spálili obrovskou šanci domácích Lattner a Jarůšek, kteří z hranice brankoviště zle dotírali na maskovaného muže Grazu. Havlík poté nastřelil pouze boční síť, znojemský gólman pak odolal neposedné střele z kruhu.

Druhou třetinu odstartoval Graz početní výhodou, v níž nejdříve prověřil Ullberga van Ballegooie, poté znojemský gólman ustál i závar před svou klecí. Hosté nevyužili ani kratičkou přesilovku pět na tři. Před polovinou utkání dostali výhodu jednoho muže v poli i domácí. Sabourin měl velké štěstí při bombě Lattnera od modré čáry, která mířila jen těsně vedle brány. Beránkova střílená přihrávka jen o kousek minula nastavenou hůl Berouna, před nímž už zívala odkrytá část klece. Také další kombinace Bartoše a Kilnara volala po gólu.

Orli doslova ostřelovali svatyni Grazu a Sabourin měl i nadále plné ruce práce. Ze stálého tlaku Znojma vzešla další přesilovka, v níž nejvážněji zahrozil obránce Sova střelou od modré čáry a následně Peter Pucher, jenž odražený puk poslal jen podél brankové čáry do rohu kluziště. Na druhé straně se sám u tyčky nedokázal prosadit Kinasewich. Také po prostřední dvacetiminutovce tak odcházely oba celky do šaten za bezbrankového stavu.

Závěrečná část hry už na sebe s gólem nenechala dlouho čekat. Jan Lattner se nejlépe zorientoval před brankovištěm a tečoval puk za záda Sabourina. Navýšit znojemské vedení mohl o chvíli později Fiala, jenž dostal ideální přihrávku před bránu, kde však vynikl gólman soupeře. V čase 12:19 už ale ani Sabourin nestačil na střelu kapitána Jiřího Berouna.

Už to vypadalo na celkem klidný závěr utkání, ale necelé čtyři minuty před sirénou napálil puk mezi betony Ullberga Francis Lemieux, navíc v oslabení Grazu. O vyrovnání se postaral padesát čtyři vteřin před koncem Olivier Latendresse, jenž využil domácí hrubku a poslal puk pod horní tyčku.

Ani v prodloužení se nerozhodlo o držiteli bonusového bodu, a tak se dostaly ke slovu nájezdy. Až v osmé sérii pak prostřelil střídajícího Čecha ve znojemské bráně Olivier Latendresse.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Komentáře