Reklama
reklama

Orli doma ztratili dvougólové vedení a prohráli na nájezdy

Po dvě třetiny fanoušci gól neviděli, v té závěrečné se dočkali hned čtyřikrát. Domácí nejprve svému soupeři odkočili o dvě branky, avšak slibný náskok několik sekund před sirénou ztratili a na řadu přišly po prodloužení samostatné nájezdy, v nichž byl Graz úspěšnější.

Orli Znojmo - Graz 2:3sn (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0). Branky a nahrávky: 43. Lattner (Podešva, Havlík), 48. Beroun (Havlík, Lattner) – 56. Lemieux (Sabourin), 60. Latendresse (Ganahl, Lemieux), rozh. nájezd Latendresse. Rozhodčí: Kellner, Kincses – Ettlmayr, Soos. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2355 . Střely na branku: 47:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:3.

ORLI ZNOJMO: Ullberg (od 3. nájezdu Čech) – Müller, Thomas, Pavlikovský, Lattner, Sova, Bořuta, Magovac – Procházka, Fiala, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Kilnar, Bartoš, Novák.

Moser Medical Graz99ers: Sabourin – Picard, Sertich, Wiedergut, van Ballegooie, Lassen, Coulombe, Reinthaler, Unterweger – Latendresse, Day, Labelle – Lefebvre, Lemieux, Woger – Kisanewich, Moderer, Ganahl – Tolsa, Pohl, Strohmeier.

Již ve druhé minutě utkání si Orli vyzkoušeli přesilovku, díky níž si vytvořili první stálý tlak na bránu Sabourina. Ten si poradil se střelou Podešvy z úhlu, následně také s přihrávkou Procházky, která dostala tečí od brusle nenadálý směr. S příchodem desáté minuty spálili obrovskou šanci domácích Lattner a Jarůšek, kteří z hranice brankoviště zle dotírali na maskovaného muže Grazu. Havlík poté nastřelil pouze boční síť, znojemský gólman pak odolal neposedné střele z kruhu.

Druhou třetinu odstartoval Graz početní výhodou, v níž nejdříve prověřil Ullberga van Ballegooie, poté znojemský gólman ustál i závar před svou klecí. Hosté nevyužili ani kratičkou přesilovku pět na tři. Před polovinou utkání dostali výhodu jednoho muže v poli i domácí. Sabourin měl velké štěstí při bombě Lattnera od modré čáry, která mířila jen těsně vedle brány. Beránkova střílená přihrávka jen o kousek minula nastavenou hůl Berouna, před nímž už zívala odkrytá část klece. Také další kombinace Bartoše a Kilnara volala po gólu.

Orli doslova ostřelovali svatyni Grazu a Sabourin měl i nadále plné ruce práce. Ze stálého tlaku Znojma vzešla další přesilovka, v níž nejvážněji zahrozil obránce Sova střelou od modré čáry a následně Peter Pucher, jenž odražený puk poslal jen podél brankové čáry do rohu kluziště. Na druhé straně se sám u tyčky nedokázal prosadit Kinasewich. Také po prostřední dvacetiminutovce tak odcházely oba celky do šaten za bezbrankového stavu.

Závěrečná část hry už na sebe s gólem nenechala dlouho čekat. Jan Lattner se nejlépe zorientoval před brankovištěm a tečoval puk za záda Sabourina. Navýšit znojemské vedení mohl o chvíli později Fiala, jenž dostal ideální přihrávku před bránu, kde však vynikl gólman soupeře. V čase 12:19 už ale ani Sabourin nestačil na střelu kapitána Jiřího Berouna.

Už to vypadalo na celkem klidný závěr utkání, ale necelé čtyři minuty před sirénou napálil puk mezi betony Ullberga Francis Lemieux, navíc v oslabení Grazu. O vyrovnání se postaral padesát čtyři vteřin před koncem Olivier Latendresse, jenž využil domácí hrubku a poslal puk pod horní tyčku.

Ani v prodloužení se nerozhodlo o držiteli bonusového bodu, a tak se dostaly ke slovu nájezdy. Až v osmé sérii pak prostřelil střídajícího Čecha ve znojemské bráně Olivier Latendresse.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře