Reklama
reklama

Obranu Znojma posílí Jakub Grof

Orli Znojmo, český účastník mezinárodní Erste Bank Eishockey Ligy, pracují na tvorbě kádru pro příští sezónu. Nejnovější tváří v orlím hnízdě je dvaatřicetiletý obránce Jakub Grof. Juniorský mistr světa z roku 2001 podepsal ve Znojmě roční kontrakt.

Grof je rodákem a odchovancem Karlových Varů, kde prošel mládežnickými týmy a v devatenácti letech zde poprvé naskočil do české extraligy. Na přelomu let 2000 a 2001 vybojoval s českou juniorskou reprezentací titul na mistrovství světa.

V následujících letech působil střídavě v extralize a první lize, kde vystřídal mnoho klubů. Znojemští fanoušci si produktivního obránce mohou pamatovat z období mezi lety 2010 a 2012, kdy nastupoval proti tehdy prvoligovým Orlům v dresu Chomutova. Poslední dvě sezóny strávil v zahraničí, nejprve v německém Landshutu a loni v italské Cortině, kde byl s 8 góly a 24 asistencemi nejproduktivnějším obráncem týmu.

"Jakub je výborný ofenzivní obránce s vynikající střelou," komentuje příchod nové tváře sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal. "Máme přehled o jeho působení v Itálii a moc se nám v loňské sezóně líbil. Počítáme s tím, že by nám měl pomoci v přesilových hrách," dodává.

Grof je třetí posilou Znojma v jarním období. Před pár dny uzavřeli na jihu Moravy smlouvy také mladý útočník Jindřich Abdul a slovenský obránce Martin Nemčík.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře