Reklama
reklama

O těsné prohře s Vídní rozhodl začátek poslední třetiny

Znojmo se na ledě rakouského velkoklubu prezentovalo velmi sympatickým výkonem. Na začátku třetí třetiny se však Vídeň dostala do dvougólového náskoku. Ten se Orlům sice díky náporu v posledních minutách hry podařilo snížit, na vyrovnání ale nakonec nedosáhli.

Favorit dvaadvacátého kola mezi Vídní a Znojmem byl dle bookmakerů znám, avšak Orli odcestovali do rakouské metropole s touhou všechny tyto předpoklady zhatit. Mezi tyče se po třízápasové pauze postavil znovu Marek Schwarz. První větší šanci mezinárodního derby si vypracoval Lattner, ovšem při koncovce narazil na pohotového Lamoureuxe.

Na druhé straně se následně vyznamenal Schwarz. Ten vychytal unikajícího domácího forvarda. V desáté minutě znovu zatopil český celek rakouské obraně, ovšem všechny pokusy skončily nakonec na výstroji bránících hráčů. Poprvé se skóre měnilo ve dvanácté minutě a byli to domácí, kdo zvedal ruce nad hlavu. Rafaelu Rotterovi se podařilo za záda Schwarze tečovat nahození od mantinelu. Ve zbytku třetiny se sice Vídeň dostala k více střelám než její soupeř, avšak další změna skóre se díky obětavosti znojemských obranářů nekonala.

Druhou dvacetiminutovku načali aktivněji Orli. Z dobrých pozic stříleli Hughesman, Wronka i Šulák. Pod ještě větší tlak se Capitals dostali během první přesilovky zápasu. Kouzlo domácího brankáře se však zatím prolomit nepodařilo. V jednatřicáté minutě musel naopak nebezpečnému pokusu domácích čelit Schwarz. Velkou chybu učinil o chvíli později Lamoureux, jenž vystartoval za branku pro puk, ovšem ten se odrazil přímo na hokejku Tomáše Plíhala, který nekompromisně zakončil do odkryté klece.

Doposud beztrestné Znojmo se první přesilovce domácích muselo bránit zkraje třetího dějství. Když už se dvouminutový trest McMonagla chýlil ke konci, usedl na trestnou lavici i Yellow Horn. Výhodu dvou mužů v poli sice Capitals nezužitkovali, avšak při hře pět na čtyři vyslal tvrdou střelu od modré čáry Ryan Connor McKiernan a kotouč prosvištěl vším, co mu stálo v cestě. Hosté chtěli rychle odpovědět, dostali se do tlaku, ale byl to ke vší smůle opět soupeř, kdo skóroval. Tentokrát si připsal bod do statistik Andreas Nödl.

Orlům zbývalo na zvrat necelých dvanáct minut. Za vyrovnáním je hnala i početná skupinka vlastních fanoušků. Zkusili to například Šulák či Stehlík od modré. Dvě a půl minuty před koncem musel navíc domácí hráč na trestnou lavici a Schwarz zároveň pádil na střídačku. Znojmo se dostalo do obrovského tlaku, který vyústil v gól Libora Šuláka přesně šedesát sekund před sirénou. Ten pokračoval i následovně, avšak Lamourex byl již neomylný.

Třetiny: 1:0, 0:1, 2:1
Branky a nahrávky: 12. Rotter (Fraser, Lakos P.), 45. McKiernan (Rotter, Ferland), 48. Nödl – 32. Plíhal (Lakos A.), 59. Šulák (Pucher, Stehlík). Rozhodčí: Babic, Piragic – Nagy, Rakovic. Vyloučení: 1:2.Využití: 1:0. Diváci: 3250. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Zdroj: HC Orli 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Komentáře