Reklama
reklama

O těsné prohře s Vídní rozhodl začátek poslední třetiny

Znojmo se na ledě rakouského velkoklubu prezentovalo velmi sympatickým výkonem. Na začátku třetí třetiny se však Vídeň dostala do dvougólového náskoku. Ten se Orlům sice díky náporu v posledních minutách hry podařilo snížit, na vyrovnání ale nakonec nedosáhli.

Favorit dvaadvacátého kola mezi Vídní a Znojmem byl dle bookmakerů znám, avšak Orli odcestovali do rakouské metropole s touhou všechny tyto předpoklady zhatit. Mezi tyče se po třízápasové pauze postavil znovu Marek Schwarz. První větší šanci mezinárodního derby si vypracoval Lattner, ovšem při koncovce narazil na pohotového Lamoureuxe.

Na druhé straně se následně vyznamenal Schwarz. Ten vychytal unikajícího domácího forvarda. V desáté minutě znovu zatopil český celek rakouské obraně, ovšem všechny pokusy skončily nakonec na výstroji bránících hráčů. Poprvé se skóre měnilo ve dvanácté minutě a byli to domácí, kdo zvedal ruce nad hlavu. Rafaelu Rotterovi se podařilo za záda Schwarze tečovat nahození od mantinelu. Ve zbytku třetiny se sice Vídeň dostala k více střelám než její soupeř, avšak další změna skóre se díky obětavosti znojemských obranářů nekonala.

Druhou dvacetiminutovku načali aktivněji Orli. Z dobrých pozic stříleli Hughesman, Wronka i Šulák. Pod ještě větší tlak se Capitals dostali během první přesilovky zápasu. Kouzlo domácího brankáře se však zatím prolomit nepodařilo. V jednatřicáté minutě musel naopak nebezpečnému pokusu domácích čelit Schwarz. Velkou chybu učinil o chvíli později Lamoureux, jenž vystartoval za branku pro puk, ovšem ten se odrazil přímo na hokejku Tomáše Plíhala, který nekompromisně zakončil do odkryté klece.

Doposud beztrestné Znojmo se první přesilovce domácích muselo bránit zkraje třetího dějství. Když už se dvouminutový trest McMonagla chýlil ke konci, usedl na trestnou lavici i Yellow Horn. Výhodu dvou mužů v poli sice Capitals nezužitkovali, avšak při hře pět na čtyři vyslal tvrdou střelu od modré čáry Ryan Connor McKiernan a kotouč prosvištěl vším, co mu stálo v cestě. Hosté chtěli rychle odpovědět, dostali se do tlaku, ale byl to ke vší smůle opět soupeř, kdo skóroval. Tentokrát si připsal bod do statistik Andreas Nödl.

Orlům zbývalo na zvrat necelých dvanáct minut. Za vyrovnáním je hnala i početná skupinka vlastních fanoušků. Zkusili to například Šulák či Stehlík od modré. Dvě a půl minuty před koncem musel navíc domácí hráč na trestnou lavici a Schwarz zároveň pádil na střídačku. Znojmo se dostalo do obrovského tlaku, který vyústil v gól Libora Šuláka přesně šedesát sekund před sirénou. Ten pokračoval i následovně, avšak Lamourex byl již neomylný.

Třetiny: 1:0, 0:1, 2:1
Branky a nahrávky: 12. Rotter (Fraser, Lakos P.), 45. McKiernan (Rotter, Ferland), 48. Nödl – 32. Plíhal (Lakos A.), 59. Šulák (Pucher, Stehlík). Rozhodčí: Babic, Piragic – Nagy, Rakovic. Vyloučení: 1:2.Využití: 1:0. Diváci: 3250. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Zdroj: HC Orli 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Část řeky Jihlavy o víkendu obsadili stovky profesionálních i rekreačních vodáků, kteří jí sjížděli od hráze Mohelenské elektrárny po obec Hrubšice. Sobota patřila veřejnosti k rekreačním účelům a...
26.06.2017 - 11:51
Jízda šalinou s oroseným Škopkem v ruce. I tak může vypadat letní zážitek za pár korun. Garantujeme úspěch i u mimobrněnských návštěvníků.
25.06.2017 - 13:05
Parné letní dny, nedýchatelný vzduch v prostředcích hromadné dopravy, všudypřítomné výluky a změny v jízdních řádech. Uzavírky, zmatek a nervozita na silnicích nejen v centru města. I to je jeden z...
25.06.2017 - 08:01
Olympijské parky zavítají poprvé do Brna. V době konání ZOH v Pchjongčchangu 2018 připravuje město a Jihomoravský kraj ve spolupráci s Českým olympijským výborem zajímavý koncept: dění bude...
24.06.2017 - 08:23
Kdo by čekal, že dlouho dopředu avizovaná vlaková výluka začne hladce a bez komplikací, tak se spletl. Cestující si zejména v prvních dnech stěžovali na nedostatek informací, zmatky v dopravě a...
23.06.2017 - 19:29
U příležitosti výročí 20 let od dokončení trolejbusové vozovny v Komíně zve Dopravní podnik města Brna všechny zájemce a hlavně příznivce trolejbusové dopravy na den otevřených dveří v této vozovně.
23.06.2017 - 11:50
Komentáře