Reklama
reklama

O těsné prohře s Vídní rozhodl začátek poslední třetiny

Znojmo se na ledě rakouského velkoklubu prezentovalo velmi sympatickým výkonem. Na začátku třetí třetiny se však Vídeň dostala do dvougólového náskoku. Ten se Orlům sice díky náporu v posledních minutách hry podařilo snížit, na vyrovnání ale nakonec nedosáhli.

Favorit dvaadvacátého kola mezi Vídní a Znojmem byl dle bookmakerů znám, avšak Orli odcestovali do rakouské metropole s touhou všechny tyto předpoklady zhatit. Mezi tyče se po třízápasové pauze postavil znovu Marek Schwarz. První větší šanci mezinárodního derby si vypracoval Lattner, ovšem při koncovce narazil na pohotového Lamoureuxe.

Na druhé straně se následně vyznamenal Schwarz. Ten vychytal unikajícího domácího forvarda. V desáté minutě znovu zatopil český celek rakouské obraně, ovšem všechny pokusy skončily nakonec na výstroji bránících hráčů. Poprvé se skóre měnilo ve dvanácté minutě a byli to domácí, kdo zvedal ruce nad hlavu. Rafaelu Rotterovi se podařilo za záda Schwarze tečovat nahození od mantinelu. Ve zbytku třetiny se sice Vídeň dostala k více střelám než její soupeř, avšak další změna skóre se díky obětavosti znojemských obranářů nekonala.

Druhou dvacetiminutovku načali aktivněji Orli. Z dobrých pozic stříleli Hughesman, Wronka i Šulák. Pod ještě větší tlak se Capitals dostali během první přesilovky zápasu. Kouzlo domácího brankáře se však zatím prolomit nepodařilo. V jednatřicáté minutě musel naopak nebezpečnému pokusu domácích čelit Schwarz. Velkou chybu učinil o chvíli později Lamoureux, jenž vystartoval za branku pro puk, ovšem ten se odrazil přímo na hokejku Tomáše Plíhala, který nekompromisně zakončil do odkryté klece.

Doposud beztrestné Znojmo se první přesilovce domácích muselo bránit zkraje třetího dějství. Když už se dvouminutový trest McMonagla chýlil ke konci, usedl na trestnou lavici i Yellow Horn. Výhodu dvou mužů v poli sice Capitals nezužitkovali, avšak při hře pět na čtyři vyslal tvrdou střelu od modré čáry Ryan Connor McKiernan a kotouč prosvištěl vším, co mu stálo v cestě. Hosté chtěli rychle odpovědět, dostali se do tlaku, ale byl to ke vší smůle opět soupeř, kdo skóroval. Tentokrát si připsal bod do statistik Andreas Nödl.

Orlům zbývalo na zvrat necelých dvanáct minut. Za vyrovnáním je hnala i početná skupinka vlastních fanoušků. Zkusili to například Šulák či Stehlík od modré. Dvě a půl minuty před koncem musel navíc domácí hráč na trestnou lavici a Schwarz zároveň pádil na střídačku. Znojmo se dostalo do obrovského tlaku, který vyústil v gól Libora Šuláka přesně šedesát sekund před sirénou. Ten pokračoval i následovně, avšak Lamourex byl již neomylný.

Třetiny: 1:0, 0:1, 2:1
Branky a nahrávky: 12. Rotter (Fraser, Lakos P.), 45. McKiernan (Rotter, Ferland), 48. Nödl – 32. Plíhal (Lakos A.), 59. Šulák (Pucher, Stehlík). Rozhodčí: Babic, Piragic – Nagy, Rakovic. Vyloučení: 1:2.Využití: 1:0. Diváci: 3250. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Zdroj: HC Orli 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Toužíte po novém bydlení a poohlížíte se po menších bytech ideálně s dispozicí 1+kk? Sháníte malý byt k investici? V jihomoravské metropoli vám hledání ztíží vysoká poptávka po obdobných jednotkách a...
22.05.2018 - 09:56
Originálně využil nedostatečného zabezpečení společných sklepních prostorů v bytovém domě v Kuřimi zatím neznámý pachatel.
22.05.2018 - 08:49
Na dělovém bastionu hradu Špilberku mohou návštěvníci zhlédnout výstavu velkoplošných panelů, které zachycují vybrané exponáty ze sbírek Muzea města Brna prostřednictvím snímků z elektronových...
21.05.2018 - 18:44
V českých končinách nevídanou operaci provedli doktoři ve Fakultní nemocnici u svaté Anny. Pacientovi s těžkým poškozením levé končetiny úspěšně implantovali lopatku včetně ramenního kloubu. Operace...
21.05.2018 - 18:33
Headlinerem letní Elektry bude švédský DJ a producent Mikael Jonasson. Člen vydavatelského týmu EXILE a majitel desítek analogových syntezátorů představí 22. června na Flédě svůj charakteristický...
21.05.2018 - 09:23
V sobotu 26. května začne na brněnském výstavišti Festival RE:PUBLIKA. Připomene sté výročí vzniku Československa a devadesát let od otevření výstaviště.Důležitou součástí festivalu bude výstava...
21.05.2018 - 08:35
Komentáře