Reklama
reklama

O prohře Orlů v Klagenfurtu rozhodlo až prodloužení

Do první třetiny vstoupily oba celky aktivně, na jejím konci ale byli šťastnější domácí, kteří si v ní vypracovali jednogólový náskok. Po bezbrankové druhé části Orli v závěru třetí dvacetiminutovky vyrovnali, ale základní hrací doba k určení vítěze nestačila. Po devíti minutách prodloužení skórovali domácí, čímž si zajistili výhru.

Již od prvních vteřin bylo jasné, že čtvrté čtvrtfinálové utkání bude divácky velmi atraktivní. Jako první se dostali do výraznější šance domácí, jenže ani Lundmarkova jedovatá střela, ani Jacquesova dorážka na Nechvátala nezapůsobila. V sedmé minutě se v podobně dobré šanci ocitl hostující Rehuš, kterého ale vychytal nadvakrát Swette. A neskutečné šance pokračovaly, tentokrát to byl Pither, který po přihrávce od mantinelu tvrdě pálil na odkrytou bránu, ale trefil clonícího obránce.

Na začátku druhé poloviny úvodní dvacetiminutovky se blýskl v šanci znojemský Fiala, jenže osamocen před odkrytou bránou netrefil touš. Tato akce nastartovala orlí ofenzívu, jež se pojednou začala hrnout do útoku více směle. Nejdříve se ve čtrnácté minutě netrefil v dobré pozici do kotouče Tomas, jen o dvě minuty později neproměnil samostatný únik Šedivý. Domácí si s tlakem hostů poradili více než bravurně, sami skórovali. Oliver Setzinger využil zaváhání Havla, kterému puk přeskočil hůl a sám před Nechvátalem se nemýlil.

Prostřední dějství patřilo zezačátku rozhodně Orlům. V dobré střelecké pozici se ocitl Bartoš, jenž ani nadvakrát nedokázal Swetteho prostřelit. Ani duo Tomas-Rehuš se nedokázalo proti rakouskému gólmanovi prosadit. Druhá polovina druhé třetiny hrála do karet spíše domácímu celku, Pöck zkoušel Nechvátalovu pozornost z vrcholu kruhu, znojemský brankář byl na svém místě. Ani Schuller s Geierem si na hostujícího maskovaného muže nepřišli, do třetí části tak šli domácí stále s jednogólovým vedením.

S jasným cílem nastoupili hokejisté z jihu Moravy do závěrečné dvacetiminutovky. Tři minuty po jejím zahájení měl na holi vyrovnání Jass, ale Swette byl proti. Ve čtyřicáté deváté minutě zachránil Orly Nechvátal, když předvedl bleskurychlý přesun proti Jacquesově střele. Následně Znojmo přečkalo téměř dvouminutové oslabení pět na tři, i když Lundmark byl od skórování nedaleko. Pak ale přišlo něco, co nikdo nečekal. DeSantis vyrobil prvotřídní hrubku, trefil Antonína Bořutu do bruslí přímo před vlastní bránou a puk se dokutálel až za brankovou čáru. Obě strany se sice ještě snažily rozhodnout v základní hrací době, ale ani Čípovi, který trefil tyč, ani Lundmarkovi se to nepovedlo.

Hned na začátku prodloužení se Orli dostali pod tlak, který ale po necelých pěti minutách dokázali rozdrobit. Za domácí mohl skórovat Jacques, ale v úniku byl v rozhodující chvíli zastaven Bořutou. Na druhé straně si vytvořilo šanci duo Lattner-Jass, ale Swetteho zákrok lapačkou gólu zabránil. V šedesáté deváté minutě rozhodl zápas Stefan Geier, který dorazil Harandovu střelu do odkryté brány. Orli tak v neděli budou odvracet konec sezony před domácími fanoušky.

Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 16. Setzinger (Swette, Furey), 69. S. Geier (Harand) – 56. Bořuta. Rozhodčí:Kellner, Trilar – Nothegger, Rakovic. Vyloučení: 4:5. Bez využitíDiváci: 4800. Střely na branku: .Průběh utkání: 1:0, 1:1,

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře