Reklama
reklama

Novým hráčem Orlů Znojmo je útočník Pavel Rosa. Vrací se do Čech

Český křídelní útočník Pavel Rosa je novou posilou hokejistů Znojma. Rosa získal tituly ve finské a ruské lize, odehrál přes 30 zápasů v NHL a má zkušenosti z dalších evropských soutěží. Nyní si vyzkouší další evropskou soutěž v podobě nadnárodní Erste Bank Eishockey Ligy. „Je to koncový hráč a střelec pravák, kterého jsme si představovali i do přesilovky,” kvituje jeho příchod sportovní manažer Rostislav Dočekal.

Rosa na jaře 1995 nastoupil k prvnímu extraligovému zápasu v dresu Litvínova, na dlouhých osmnáct let to pro něj byl jediný start v české nejvyšší soutěži. Odešel totiž do Kanady a hned se stal nejlepším nováčkem juniorské QMJHL. Ve druhé sezóně slavil prestižní juniorský titul, když v 68 zápasech nasbíral výjimečných 153 bodů.

V roce 1998 dostal šanci v NHL, hned v prvním zápase za Los Angeles Kings vstřelil dva góly. Většinu sezony ale odehrál na farmě, a tak v roce 2000 odešel do Finska, kde v roce 2002 slavil mistrovský titul s Jokeritem. Následovala druhá štace v zámoří, ani tentokrát se ale Rosa natrvalo do NHL neprobojoval. A tak na jaře 2005 zvedal nad hlavu další mistrovský pohár v Evropě, tentokrát v dresu Dynama Moskva.

Po krátké štaci ve švédské Timře se na tři roky usadil v Omsku, kde se v sezóně 2008/09 potkával v kabině i s Jaromírem Jágrem. Následovala další angažmá ve Švédsku, Finsku i Švýcarsku. Mezitím Rosa také reprezentoval. Za národní tým odehrál 26 utkání, ve kterých si připsal sedm branek.

Loňskou sezónu zahájil Rosa v dresu mateřského Litvínova, záhy však přišla nabídka z finského Lahti, a tak tento střelec a výborný bruslař ještě jednou putoval do Skandinávie. Nyní se upsal na jeden rok v týmu Orlů. „Hledali jsem koncového hráče, praváka, kterého budeme moci využít i v přesilovce. Pavel je vynikající hráč, což potvrzoval ve všech evropských i zámořských soutěžích, které hrál. Věříme, že ve Znojmě naváže na bodové příspěvky v minulých sezónách," dodává k příchodu nové posily Dočekal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komentáře