Reklama
reklama

Novým hráčem Orlů Znojmo je útočník Pavel Rosa. Vrací se do Čech

Český křídelní útočník Pavel Rosa je novou posilou hokejistů Znojma. Rosa získal tituly ve finské a ruské lize, odehrál přes 30 zápasů v NHL a má zkušenosti z dalších evropských soutěží. Nyní si vyzkouší další evropskou soutěž v podobě nadnárodní Erste Bank Eishockey Ligy. „Je to koncový hráč a střelec pravák, kterého jsme si představovali i do přesilovky,” kvituje jeho příchod sportovní manažer Rostislav Dočekal.

Rosa na jaře 1995 nastoupil k prvnímu extraligovému zápasu v dresu Litvínova, na dlouhých osmnáct let to pro něj byl jediný start v české nejvyšší soutěži. Odešel totiž do Kanady a hned se stal nejlepším nováčkem juniorské QMJHL. Ve druhé sezóně slavil prestižní juniorský titul, když v 68 zápasech nasbíral výjimečných 153 bodů.

V roce 1998 dostal šanci v NHL, hned v prvním zápase za Los Angeles Kings vstřelil dva góly. Většinu sezony ale odehrál na farmě, a tak v roce 2000 odešel do Finska, kde v roce 2002 slavil mistrovský titul s Jokeritem. Následovala druhá štace v zámoří, ani tentokrát se ale Rosa natrvalo do NHL neprobojoval. A tak na jaře 2005 zvedal nad hlavu další mistrovský pohár v Evropě, tentokrát v dresu Dynama Moskva.

Po krátké štaci ve švédské Timře se na tři roky usadil v Omsku, kde se v sezóně 2008/09 potkával v kabině i s Jaromírem Jágrem. Následovala další angažmá ve Švédsku, Finsku i Švýcarsku. Mezitím Rosa také reprezentoval. Za národní tým odehrál 26 utkání, ve kterých si připsal sedm branek.

Loňskou sezónu zahájil Rosa v dresu mateřského Litvínova, záhy však přišla nabídka z finského Lahti, a tak tento střelec a výborný bruslař ještě jednou putoval do Skandinávie. Nyní se upsal na jeden rok v týmu Orlů. „Hledali jsem koncového hráče, praváka, kterého budeme moci využít i v přesilovce. Pavel je vynikající hráč, což potvrzoval ve všech evropských i zámořských soutěžích, které hrál. Věříme, že ve Znojmě naváže na bodové příspěvky v minulých sezónách," dodává k příchodu nové posily Dočekal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře