Reklama
reklama

Nevyužité přesilovky rozhodly o výsledku. Linz vyrovnal sérii

Čtvrté semifinálové klání nabídlo dvanáct branek a vzrušující podívanou od prvních vteřin. Orli bohužel doplatili na slabou úspěšnost v přesilových hrách, když pohrdli hned dvakrát převahou pěti proti třem. Linz samozřejmě toto zaváhání nenechal bez trestu a v posledních deseti minutách rozhodl o vítězství a vyrovnání série na 2:2.

Dějiště semifinálového boje se v závěru týdne přesunulo do Linze a domácí se chtěli pokusit za každou cenu opět vyrovnat průběh série. Lépe ale do duelu vkročili Orli, kteří si díky Tomasovi vytvořili první obrovskou šanci. Znojemští si také poměrně brzy zahráli početní výhodu, v níž ale Ouzas tolik práce neměl. Až po přesilovce se objevil v další tutovce sám před gólmanem Beroun, avšak ani on nebyl úspěšný. Rakušané po chvíli otupili znojemský tlak a začali se sami čím dál častěji prosazovat před Nechvátalem.

Český gólman si tak postupně musel poradit s Hoferovým vybruslením mezi kruhy i Latendressovým bekhendem, štěstí při něm stálo při teči DaSilvy, jež mířila nad horní tyčku. Až v čase 16:10 Nechvátal kapituloval, když nestačil na tvrdou ránu Oliviera Latendresse z kruhu. V samotném závěru třetiny se ještě jiskřilo před oběma bránami. Nejdříve Kozek v ideální palebné příležitosti trefil jen betony znojemského maskovaného muže, v posledních vteřinách pak Ouzase pořádně vystrašil Šedivý.

Prostřední dějství začalo pro Orly skvěle. Již po třinácti vteřinách obral Lattner ve středním pásmu soupeře o kotouč a tvrdě vypálil z vrcholu kruhu. Ouzas kotouč jen vyrazil před sebe, kde v tu chvíli sváděl boj domácí bek Dorion s Tomasem, a od Dorionovy nohy se puk odrazil do sítě. Za autora gólu byl po zhlédnutí videa označen Roman Tomas.

Znojmo těžilo z brzkého nástupu a dostalo soupeře pod tlak. Navíc když se před polovinou utkání „vyfauloval“ linecký klíčový hráč Kozek a odešel předčasně do kabin, otevřela se pro Orly pětiminutová početní výhoda, kterou ještě vyšperkoval další trest domácích za příliš mnoho hráčů na ledě. Český tým si tak zahrál celé dvě minuty v pěti proti třem, ale ani tuto převahu nedokázal gólově zúročit. Zvláště Yellow Horn v této pasáži spálil několik velkých šancí.

Znojemský náčelník se ale přeci jen dočkal. V další přesilovce dostal Colton Yellow Horn ideálně nabito do kruhu a přesouvající se Ouzas už nestačil na jeho dělovku reagovat. Vedení Jihomoravanů ale trvalo necelou minutu. Poté využil Marc André Dorion zmatku před hostující klecí, sjel si z pozice obránce níže před bránu a propálil Nechvátala. O chvíli později se Orlům znovu přitížilo. Ve vlastním oslabení se domácí dostali do přečíslení a dorážku poslal za brankovou čáru Daniel Oberkofler.

Znojmo ale nechtělo odcházet do kabin za nepříznivého výsledku a našlo bleskovou odpověď. Corey Trivinopo spolupráci s Yellow Hornem ránou z první mezi kruhy srovnal na 3:3.

Také do závěrečné části hry měli Znojemští lepší nástup a Antonín Bořuta švihem z mezikruží poslal své barvy podruhé v zápase do vedení. Domácím hráčům začaly povolovat nervy, a když se dva z nich pustili do bouřlivější debaty s rozhodčím, byla z toho rázem početní převaha 5 na 3 pro Orly. V té se ale týmu vůbec nedařilo a znovu luxusní příležitostí navýšit své průběžné vedení pohrdl.

A Linz trestal. Fabio Hofer vytěžil z laxnosti znojemské defenzívy maximum a bekhendovým blafákem nedal Nechvátalovi šanci. Vedení Černým křídlům vykouzlil přesnou tečí Dan DaSilva a o necelé dvě minuty později byl poprvé rozdíl ve skóre utkání dvoubrankový. Zasloužila se o to další přesná teč Bretta McLeana.

Orli se ještě pokusili zvrátit stav duelu a tři minuty před vypršením základní hrací doby odvolali gólmana. Na rozdíl jednoho gólu se pak podařilo snížit Branislavu Rehušovi, jenž po obrovském tlaku překonal ležícího Ouzase. Všechny další snahy Znojma ale rázně umlčel Olivier Latendresse, jenž ještě v téže minutě zařídil Linzi sedmý gól.

Třetiny: 1:0, 2:3, 4:2
Branky a nahrávky: 17. Latendresse (Ulmer, Hisey), 36. Dorion (Göhringer, McLean), 38. Oberkofler (Spannring, Fechtig), 49. Hofer (Hisey, Latendresse), 50. DaSilva (Piché, Dorion), 51. McLean (Piché, DaSilva), 59. Latendresse (Hisey) – 21. Tomas (Lattner, Pucher), 35. Yellow Horn (Bořuta, Trivino), 39. Trivino (Yellow Horn, Šedivý), 44. Bořuta (Trivino, Yellow Horn), 59. Rehuš (Yellow Horn, Podešva).Rozhodčí: Berneker, Štolc – Nothegger, Pardatscher. Vyloučení: 8:4, navíc Kozek (LNZ) 5 + DKU, Latendresse (LNZ) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4865. Střely na branku: 35:41.Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 6:4, 6:5, 7:5.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře