Reklama
reklama

Nervy až do úplného konce. To byl další zápas Orlů z EBEL

Fehérvár se sice dostal do rychlého vedení, ale Orli třemi góly ve druhé části, které obstarali znojemští odchovanci, nepříznivý stav otočili. Maďarský tým ještě dokázal snížit, vyrovnat mu ale soupeř už nedovolil.

Znojmo - Féhérvár 3:2. Třetiny: 0:1, 3:1, 0:0. Branky a nahrávky: 25. Lattner (Pavlikovský), 27. Havlík (Pucher), 34. Havlík (Štach) – 1. Szirányi (Banham), 35. Benk (Mihály, Jackman). Rozhodčí: Babić, Zrnič – Piragić, Soos. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 2576. Střely na branku: 48:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

ORLI ZNOJMO: Landsman – Pavlikovský, Pojkar, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller – Lattner, Blatný, Havlík – Podešva, Pucher, Jiránek – Beroun, Bartoš, Šeda – Procházka, Fiala, Beránek – Finsterle.

Sapa Fehérvár AV19: Hetényi Z. – Sertich, Szirányi, Orbán, Jackman, Hetényi P., Varga, Pozsgai, Kiss – Naglich, Sarauer, Banham – Kovács, Sikorcin, Magosi – Benk, Tóth, Mihály – Nemes, Vincze.

Znojemští hokejisté start do utkání mírně řečeno prospali. Landsman v domácí kleci si již v šesté vteřině poprvé sáhl na puk a v čase 0:27 poprvé kapituloval. Obrana před ním nechala příliš volného prostoru maďarským střelcům a Bence Szirányi napálil touš k pravé tyčce. Následně díky přesilové hře převzali iniciativu Orli, ale jejich pokusy nemohly výrazně ohrozit Zoltána Hetényiho ve fehérvárské svatyni.

Více zahrozilo až s příchodem osmé minuty, kdy se Štachovo nahození pokoušel tečovat před brankovištěm Procházka. I nadále se Znojmo tlačilo před hostující klec, ale ani Podešvova rána z voleje a další Štachovo nahození nenašly svůj cíl. Ani Landsman na druhé straně kluziště se však nenudil, dokázal vyrazit betonem Magosiho ránu, se štěstím zachytil přesouvající se znojemský gólman i poskakující puk vyslaný z hole Sarauera.

Do druhého dějství vstoupili Orli s jasným cílem – překonat Hetényiho. K tomu jim mělo dopomoci i špatné střídání hostující střídačky, díky které si vyzkoušeli další početní výhodu. Znojemští si však dál hráli na “spalovače šancí“. Až v 25. minutě prolomil střelecký blok Jihomoravanů Jan Lattner, jenž doklepl několikrát odražený puk za brankovou čáru.

Lattnerův gól dodal domácím pořádnou dávku sebevědomí a o chvíli později prostřelil bezmocného, přesouvajícího se brankáře po překrásné Pucherově přihrávce Adam Havlík. Ani hosté však nezabalili všechen svůj arzenál zbraní a Landsman měl plné ruce práce s pokusem Sarauera, jenž hrozil z bezprostřední blízkosti.

Další gólové trefy přišly až s koncem třetiny. Nejdříve se po lahůdkové přihrávce Štacha z otočky prosadil přesnou ránou z pravého kruhu opět Adam Havlík. O minutu a půl později snížil na rozdíl jedné branky András Benk, který zametl puk k tyčce znojemské klece.

Třetí část hry se nesla v urputnějším duchu. Orli byli i nadále aktivnější, Fehérvár se pokoušel hrozit především z nebezpečných brejkových situací. Oba brankáři dlouho své týmy drželi, v největší příležitosti se ocitl Pucher, jenž však nedokázal ideálně zpracovat poskakující puk před brankovištěm.

Čas však rychle utíkal především hostům, kteří se s blížícím se koncem zápasu čím dál pracněji prokousávali skrz znojemskou defenzívu. Necelé čtyři minuty před sirénou si Orli dokonce vysloužili početní výhodu a s Čerty už to nevypadalo vůbec dobře. Když pak Pucher neproměnil obrovskou šanci u pravé tyčky, kde jen o kousek minul tečovaný puk bránu, mohl přijít závěrečný nápor Maďarů. Ten však nepřinesl žádnou kloudnou šanci, a Znojmo tak mohlo oslavit důležité dva body.

 
 
Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře