Reklama
reklama

Nervy až do úplného konce. To byl další zápas Orlů z EBEL

Fehérvár se sice dostal do rychlého vedení, ale Orli třemi góly ve druhé části, které obstarali znojemští odchovanci, nepříznivý stav otočili. Maďarský tým ještě dokázal snížit, vyrovnat mu ale soupeř už nedovolil.

Znojmo - Féhérvár 3:2. Třetiny: 0:1, 3:1, 0:0. Branky a nahrávky: 25. Lattner (Pavlikovský), 27. Havlík (Pucher), 34. Havlík (Štach) – 1. Szirányi (Banham), 35. Benk (Mihály, Jackman). Rozhodčí: Babić, Zrnič – Piragić, Soos. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 2576. Střely na branku: 48:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

ORLI ZNOJMO: Landsman – Pavlikovský, Pojkar, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller – Lattner, Blatný, Havlík – Podešva, Pucher, Jiránek – Beroun, Bartoš, Šeda – Procházka, Fiala, Beránek – Finsterle.

Sapa Fehérvár AV19: Hetényi Z. – Sertich, Szirányi, Orbán, Jackman, Hetényi P., Varga, Pozsgai, Kiss – Naglich, Sarauer, Banham – Kovács, Sikorcin, Magosi – Benk, Tóth, Mihály – Nemes, Vincze.

Znojemští hokejisté start do utkání mírně řečeno prospali. Landsman v domácí kleci si již v šesté vteřině poprvé sáhl na puk a v čase 0:27 poprvé kapituloval. Obrana před ním nechala příliš volného prostoru maďarským střelcům a Bence Szirányi napálil touš k pravé tyčce. Následně díky přesilové hře převzali iniciativu Orli, ale jejich pokusy nemohly výrazně ohrozit Zoltána Hetényiho ve fehérvárské svatyni.

Více zahrozilo až s příchodem osmé minuty, kdy se Štachovo nahození pokoušel tečovat před brankovištěm Procházka. I nadále se Znojmo tlačilo před hostující klec, ale ani Podešvova rána z voleje a další Štachovo nahození nenašly svůj cíl. Ani Landsman na druhé straně kluziště se však nenudil, dokázal vyrazit betonem Magosiho ránu, se štěstím zachytil přesouvající se znojemský gólman i poskakující puk vyslaný z hole Sarauera.

Do druhého dějství vstoupili Orli s jasným cílem – překonat Hetényiho. K tomu jim mělo dopomoci i špatné střídání hostující střídačky, díky které si vyzkoušeli další početní výhodu. Znojemští si však dál hráli na “spalovače šancí“. Až v 25. minutě prolomil střelecký blok Jihomoravanů Jan Lattner, jenž doklepl několikrát odražený puk za brankovou čáru.

Lattnerův gól dodal domácím pořádnou dávku sebevědomí a o chvíli později prostřelil bezmocného, přesouvajícího se brankáře po překrásné Pucherově přihrávce Adam Havlík. Ani hosté však nezabalili všechen svůj arzenál zbraní a Landsman měl plné ruce práce s pokusem Sarauera, jenž hrozil z bezprostřední blízkosti.

Další gólové trefy přišly až s koncem třetiny. Nejdříve se po lahůdkové přihrávce Štacha z otočky prosadil přesnou ránou z pravého kruhu opět Adam Havlík. O minutu a půl později snížil na rozdíl jedné branky András Benk, který zametl puk k tyčce znojemské klece.

Třetí část hry se nesla v urputnějším duchu. Orli byli i nadále aktivnější, Fehérvár se pokoušel hrozit především z nebezpečných brejkových situací. Oba brankáři dlouho své týmy drželi, v největší příležitosti se ocitl Pucher, jenž však nedokázal ideálně zpracovat poskakující puk před brankovištěm.

Čas však rychle utíkal především hostům, kteří se s blížícím se koncem zápasu čím dál pracněji prokousávali skrz znojemskou defenzívu. Necelé čtyři minuty před sirénou si Orli dokonce vysloužili početní výhodu a s Čerty už to nevypadalo vůbec dobře. Když pak Pucher neproměnil obrovskou šanci u pravé tyčky, kde jen o kousek minul tečovaný puk bránu, mohl přijít závěrečný nápor Maďarů. Ten však nepřinesl žádnou kloudnou šanci, a Znojmo tak mohlo oslavit důležité dva body.

 
 
Autor: 
redakce
Aktuálně
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Komentáře