Reklama
reklama

Nechvátalovo čisté konto dovedlo Orly za jasným vítězstvím

První branky se diváci dočkali až v polovině zápasu, kdy skóre otevřel Šedivý. Na začátku třetí části těsný náskok navýšil Bartoš a v jejím závěru dal výsledku konečnou podobu Podešva. Orli si tedy po třech porážkách připisují tři body.

Utkání třetího celku proti pátému začalo podle prognóz velice opatrně. Obě mužstva se snažila hrát pečlivě do defenzívy a mnoha šancí k vidění nebylo. V 7. minutě mohl vše změnit Roman Tomas, ale z ostrého úhlu netrefil odkrytou bránu. Po zbytek třetiny hrály týmy vyrovnanou partii, brankáři však příliš práce neměli, do kabin se proto odcházelo za bezbrankového stavu.

I začátek druhé dvacetiminutovky se nesl v podobném duchu. Díky snaze neudělat první chybu se hrálo i nadále se zabezpečenou obranou. Na první větší šanci si tak fanoušci museli počkat až do 29. minuty, kdy nová tvář ve znojemské kabině Corey Trivino vybojoval v rohu kluziště kotouč a přihrál před bránu úplně volnému Lubomíru Štachovi, jemuž se ale nepodařilo v dobré příležitosti skórovat.

Diváci čekali i nadále na první branku. Až se na začátku druhé poloviny prostřední třetiny dostal kotouč k Antonínu Bořutovi, který geniální střílenou přihrávkou našel volného Ondreje Šedivého, jenž neměl těžkou práci s tečováním puku do sítě. Hosté se však nehodlali s prohrou spokojit, kapitán týmu Nikolas Petrik se dostal do samostatného úniku, ale fantastický Patrik Nechvátal chytil jeho střelu mezi betony i s následnou dorážkou.

Třetí třetina začala o poznání lépe. Orli na svého soupeře vletěli, z čehož pramenil druhý gól utkání. Nejproduktivnější hráč soutěže Colton Yellow Horn našel dobře postaveného Davida Bartoše, který osamocen u tyčky nezaváhal. Znojmo vstřelená branka nakopla a pouštělo se dál do útočení. V 54. minutě se Peter Pucher ocitnul sám před Hardym, ale jeho střelu z téměř nulového úhlu vyrazil brankář do ochranné sítě. Dornbirn zkusil v závěru štěstí bez brankáře, ale naděje buldoků na body pohřbil střelou do prázdné brányMartin Podešva.

Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 31. Šedivý (Bořuta, Yellow Horn), 42. Bartoš (Yellow Horn, Šedivý), 59. Podešva (Rehuš, Bořuta). Rozhodčí: Piragić, Trilar – Hofstätter, Loicht. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci:2403. Střely na branku: 29:23. Průběh utkání: 3:0.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře