Reklama
reklama

Mocný závěr na body nestačil, Orli končí po základní části pátí

Znojmo ve značně kombinované sestavě nezvládlo v Maďarsku úvod zápasu a už v páté minutě prohrávalo 0:2. Beroun sice snížil, ale po dvou třetinách vedli domácí o tři branky. Grof a Bořuta v závěrečné části v přesilovkách snížili, vyrovnat už ale Orli nestihli.

Obě mužstva nastoupila do utkání v nekompletním složení, navíc ve znojemském brankovišti se ve své ligové premiéře představil juniorský gólman Žan Us. V něm pak vydržel jen pět minut. Skóre otevřel již v čase 3:16Ladislav Sikorcin, jenž ve vlastním oslabení využil rychlého přechodu domácích do útoku a přesné přihrávky Benka. O pár vteřin později se role obrátily a na trestnou lavici usedl Orel Maris Jass. A Fehérvár dokázal, že umí i přesilovky. Csaba Kovács vyhnal slovinského brankáře z české klece.

Střídající Patrik Nechvátal měl ale i nadále plné ruce práce. Musel si poradit s nepříjemným Sarauerem, na své výstroji zachytil i Ejdepalmovu ránu od modré čáry. Postupně se začali více prosazovat i hosté. Kapitán týmuJiří Beroun nepohrdl volným kotoučem před brankovištěm a snížil na rozdíl jednoho gólu. Naděje Orlů však netrvaly dlouho a ještě před první sirénou vrátil svým barvám dvoubrankový náskok Andrew Sarauer, který těžil z hezké individuální akce přes půl kluziště.

Prostřední dějství přineslo na svém startu ostřejší bitku Bači a Magosiho, z níž po udělení trestů vzešla přesilovka Znojma. V ní opět zahrozilo před Nechvátalem, který musel čelit brejku Marina. Hosté pořádně zazlobili až v další nabídnuté početní výhodě, při níž se ke střelbě měli hlavně beci Grof a Bořuta. Následný tlak Orlů přinesl ještě několik zajímavých šancí, Rajna však neměl v úmyslu pustit další puk za svá záda.

A tak po sérii vyloučení na obou stranách opět udeřilo před českou klecí. Přesilovka pět na tři již byla luxusní pobídkou pro Čerty, kteří jí ani v nejmenším nehodlali pohrdnout. Kewin Wehrs tak skrz clonící těla před Nechvátalem propasíroval puk za záda bezmocného znojemského gólmana.

Lepší start do třetího dějství zaznamenali hosté a přesilovou hru pět na tři proměnil v jejím samotném závěru zadák Jakub Grof. Fehérvár si posléze vytvořil tlak, který však nedovedl až ke gólu, i když Némes či Sikorcin měli k dispozici již odkrytou znojemskou klec.

Orli se tak mohli dostat ke zdramatizování duelu. Již druhou početní výhodu dokázali využít znojemští hokejisté po mocném napřažení Antonína Bořuty na modré čáře, které zastavila až síť za zády Rajny. Dvě minuty před koncem ještě Beroun poslal kotouč nad horní tyčku. Trenér hostů si ještě vyžádal oddechový čas, ze svého brankoviště putoval i Nechvátal, ale ke kýženému vyrovnání už se Znojmo neprobojovalo. Základní část tak zakončilo na pátém místě, ke kterému ho při rovnosti bodů s Vídní určily horší vzájemné zápasy s tímto soupeřem.

Třetiny: 3:1, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 4. Sikorcin (Benk), 6. Kovács (Sarauer, Szirányi), 18. Sarauer (Orbán), 39. Wehrs (Sarauer, Sikorcin) – 13. Beroun (Klhůfek, Jass), 44. Grof (Bořuta, Havlík), 56. Bořuta (Grof, Havlík).Rozhodčí: M. Nikolić, Widmann – Hofstätter, Johnstone. Vyloučení: 7:5, navíc Magosi 5 minut a do konce utkání - Bača 5 minut. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3465. Střely na branku: 27:32.Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře