Reklama
reklama

Lišky z Bolzana uspaly znojemské střelce

Znojemští hokejisté se na žhavé italské půdě nedokázali gólově prezentovat a vůbec poprvé v nadstavbové části odchází z utkání bez zisku bodu. Po bezbrankové první třetině se Bolzano prosadilo ve vlastním oslabení, a poté již drželo uzdu duelu pevně ve svých rukou.

Bolzano - Znojmo 4:0. Třetiny: 0:0, 2:0, 2:0. Branky a nahrávky: 28. Tomassoni (Sharp, Nicoletti), 36. Sharp (Santorelli, Strömberg), 51. Pance (Beaudoin), 56. Nicoletti (Egger, Strömberg). Rozhodčí: Gebei, Graber – Johnston, Kontschieder. Vyloučení: 3:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2176. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 4:0.

HC Bolzano: Hübl – Egger, Nicoletti, Piche, Tomassoni, Oberdörfer, Charlebois, Miglioranzi, Wunderer – Strömberg, Sharp, Santorelli – Pance, Whitfield, Beaudoin – Esposito, Bernard, Gander – Zisser, Schofield, Insam.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Sova, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Pojkar, Müller – Procházka, Blatný, Fiala – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Lattner – Novák, Bartoš, Jiránek.

Znojemští hokejisté odcestovali do více než šest set kilometrů vzdáleného italského Bolzana s vidinou zisku bodů, které by jim mohly výrazně napomoci k vytouženému postupu do nejlepší čtyřky. Už v prvních minutách utkání bylo jasné, že na Orly nečeká nikterak lehký úkol.

V úvodním dějství si více nebezpečnějších šancí vytvořili domácí, kteří ohrozili znojemského gólmana Hoviho hned jedenácti střelami. Český brankář Hübl v barvách Bolzana měl o poznání méně práce, zřejmě nejvíce jej zaměstnal svou ostrou ránou Šeda. Hovi musel spolu s orlí defenzívou čelit hned dvěma oslabením, obě ustál bez inkasovaného gólu. Poradil si se střelou Sharpa i s individuální akcí Zissera.

Do prostřední části hry tak vstupovaly týmy za bezbrankového stavu. Ten však už nevydržel příliš dlouho, a přestože to byli tentokrát Orli, kteří ve druhé třetině svého rivala přestříleli, z přesných zásahů se radovali domácí Lišky. Nejdříve se ve vlastním oslabení prosadil z přečíslení po hrubce hostující obrany Matt Tomassoni. V 36. minutě pak navýšil vedení Bolzana Macgregor Sharp.

Znojmo tak mohlo litovat svých nevyužitých příležitostí, v nichž se nepodařilo skórovat Thomasovi, z dorážky pak neuspěl ani Lattner. Obrovskou šanci zazdil Bartoš, z voleje nepřekonal gólmana Hübla ani útočník Podešva.

Třetí třetina se nesla v duchu častého vylučování na znojemské straně. Orli si vysloužili hned šest dvouminutových trestů, ve dvou případech pak Bolzano dokázalo trestat. Pohodlný tříbrankový náskok zajistil domácím Žiga Pance, čtyři minuty před závěrečnou sirénou stanovil konečné skóre tvrdou ránou za záda hostujícího maskovaného muže Davide Nicoletti.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře