Reklama
reklama

Lišky z Bolzana uspaly znojemské střelce

Znojemští hokejisté se na žhavé italské půdě nedokázali gólově prezentovat a vůbec poprvé v nadstavbové části odchází z utkání bez zisku bodu. Po bezbrankové první třetině se Bolzano prosadilo ve vlastním oslabení, a poté již drželo uzdu duelu pevně ve svých rukou.

Bolzano - Znojmo 4:0. Třetiny: 0:0, 2:0, 2:0. Branky a nahrávky: 28. Tomassoni (Sharp, Nicoletti), 36. Sharp (Santorelli, Strömberg), 51. Pance (Beaudoin), 56. Nicoletti (Egger, Strömberg). Rozhodčí: Gebei, Graber – Johnston, Kontschieder. Vyloučení: 3:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2176. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 4:0.

HC Bolzano: Hübl – Egger, Nicoletti, Piche, Tomassoni, Oberdörfer, Charlebois, Miglioranzi, Wunderer – Strömberg, Sharp, Santorelli – Pance, Whitfield, Beaudoin – Esposito, Bernard, Gander – Zisser, Schofield, Insam.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Sova, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Pojkar, Müller – Procházka, Blatný, Fiala – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Lattner – Novák, Bartoš, Jiránek.

Znojemští hokejisté odcestovali do více než šest set kilometrů vzdáleného italského Bolzana s vidinou zisku bodů, které by jim mohly výrazně napomoci k vytouženému postupu do nejlepší čtyřky. Už v prvních minutách utkání bylo jasné, že na Orly nečeká nikterak lehký úkol.

V úvodním dějství si více nebezpečnějších šancí vytvořili domácí, kteří ohrozili znojemského gólmana Hoviho hned jedenácti střelami. Český brankář Hübl v barvách Bolzana měl o poznání méně práce, zřejmě nejvíce jej zaměstnal svou ostrou ránou Šeda. Hovi musel spolu s orlí defenzívou čelit hned dvěma oslabením, obě ustál bez inkasovaného gólu. Poradil si se střelou Sharpa i s individuální akcí Zissera.

Do prostřední části hry tak vstupovaly týmy za bezbrankového stavu. Ten však už nevydržel příliš dlouho, a přestože to byli tentokrát Orli, kteří ve druhé třetině svého rivala přestříleli, z přesných zásahů se radovali domácí Lišky. Nejdříve se ve vlastním oslabení prosadil z přečíslení po hrubce hostující obrany Matt Tomassoni. V 36. minutě pak navýšil vedení Bolzana Macgregor Sharp.

Znojmo tak mohlo litovat svých nevyužitých příležitostí, v nichž se nepodařilo skórovat Thomasovi, z dorážky pak neuspěl ani Lattner. Obrovskou šanci zazdil Bartoš, z voleje nepřekonal gólmana Hübla ani útočník Podešva.

Třetí třetina se nesla v duchu častého vylučování na znojemské straně. Orli si vysloužili hned šest dvouminutových trestů, ve dvou případech pak Bolzano dokázalo trestat. Pohodlný tříbrankový náskok zajistil domácím Žiga Pance, čtyři minuty před závěrečnou sirénou stanovil konečné skóre tvrdou ránou za záda hostujícího maskovaného muže Davide Nicoletti.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Komentáře