Reklama
reklama

Lišky z Bolzana uspaly znojemské střelce

Znojemští hokejisté se na žhavé italské půdě nedokázali gólově prezentovat a vůbec poprvé v nadstavbové části odchází z utkání bez zisku bodu. Po bezbrankové první třetině se Bolzano prosadilo ve vlastním oslabení, a poté již drželo uzdu duelu pevně ve svých rukou.

Bolzano - Znojmo 4:0. Třetiny: 0:0, 2:0, 2:0. Branky a nahrávky: 28. Tomassoni (Sharp, Nicoletti), 36. Sharp (Santorelli, Strömberg), 51. Pance (Beaudoin), 56. Nicoletti (Egger, Strömberg). Rozhodčí: Gebei, Graber – Johnston, Kontschieder. Vyloučení: 3:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2176. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 4:0.

HC Bolzano: Hübl – Egger, Nicoletti, Piche, Tomassoni, Oberdörfer, Charlebois, Miglioranzi, Wunderer – Strömberg, Sharp, Santorelli – Pance, Whitfield, Beaudoin – Esposito, Bernard, Gander – Zisser, Schofield, Insam.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Sova, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Pojkar, Müller – Procházka, Blatný, Fiala – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Lattner – Novák, Bartoš, Jiránek.

Znojemští hokejisté odcestovali do více než šest set kilometrů vzdáleného italského Bolzana s vidinou zisku bodů, které by jim mohly výrazně napomoci k vytouženému postupu do nejlepší čtyřky. Už v prvních minutách utkání bylo jasné, že na Orly nečeká nikterak lehký úkol.

V úvodním dějství si více nebezpečnějších šancí vytvořili domácí, kteří ohrozili znojemského gólmana Hoviho hned jedenácti střelami. Český brankář Hübl v barvách Bolzana měl o poznání méně práce, zřejmě nejvíce jej zaměstnal svou ostrou ránou Šeda. Hovi musel spolu s orlí defenzívou čelit hned dvěma oslabením, obě ustál bez inkasovaného gólu. Poradil si se střelou Sharpa i s individuální akcí Zissera.

Do prostřední části hry tak vstupovaly týmy za bezbrankového stavu. Ten však už nevydržel příliš dlouho, a přestože to byli tentokrát Orli, kteří ve druhé třetině svého rivala přestříleli, z přesných zásahů se radovali domácí Lišky. Nejdříve se ve vlastním oslabení prosadil z přečíslení po hrubce hostující obrany Matt Tomassoni. V 36. minutě pak navýšil vedení Bolzana Macgregor Sharp.

Znojmo tak mohlo litovat svých nevyužitých příležitostí, v nichž se nepodařilo skórovat Thomasovi, z dorážky pak neuspěl ani Lattner. Obrovskou šanci zazdil Bartoš, z voleje nepřekonal gólmana Hübla ani útočník Podešva.

Třetí třetina se nesla v duchu častého vylučování na znojemské straně. Orli si vysloužili hned šest dvouminutových trestů, ve dvou případech pak Bolzano dokázalo trestat. Pohodlný tříbrankový náskok zajistil domácím Žiga Pance, čtyři minuty před závěrečnou sirénou stanovil konečné skóre tvrdou ránou za záda hostujícího maskovaného muže Davide Nicoletti.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře