Reklama
reklama

Krásný zápas před výbornou diváckou kulisou přinesl pět branek v síti Lince

To nejpodstatnější se odehrálo v prostřední části, ve které se s góly doslova roztrhl pytel. Znojmo se v ní prosadilo hned čtyřikrát, soupeř sice dvakrát snížil na jednogólový rozdíl, ale na čtvrtý zásah ve své brance už reagovat nedokázal. V závěru zápasu Orli své vítězství zpečetili.

Znojmo - Linz 5:2. Třetiny: 0:0, 4:2, 1:0. Branky a nahrávky: 22. Pavlikovský (Blatný, Kolarz), 25. Bořuta (Pucher, Procházka), 30. Blatný (Kolarz, Lattner), 37. Podešva (Thomas, Štach), 60. Štach (Blatný, Procházka) – 28. Iberer (Oberkofler, MacDonald), 31. Lebler (Ulmer, Murphy). Rozhodčí: Babić, Erd – Nagy, Nemeth. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 2 806. Střely na branku: 41:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Štach, Thomas, Sova, Bořuta, Müller – Lattner, Blatný, Havlík – Procházka, Pucher, Fiala – Beroun, Bartoš, Šeda – Finsterle, Podešva, Beránek – Jarůšek.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Hirn – Murphy, Lukas R., MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Fechtig, Mayr – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Leahy – Iberer, Oberkofler, Baumgartner – Spannring, Lukas P., Scholz.
 

Hosté ve Znojmě postrádali brankářskou jedničku Michaela Ouzase, náhradník Lorenz Hirn se však k úkolu postavil se ctí a v první třetině s přehledem sbíral veškerá nahození a střely mířící na hostující branku. Orli sice tlačili a většina hry se odehrávala v jejich útočném pásmu, do větších šancí se ale nedokázali dostat. Obrana Linze pracovala spolehlivě a po dvaceti minutách byl stav bezbrankový. To nezměnila ani branka Znojma dosažená pár vteřin po vypršení hrací doby, kterou rozhodčí nemohli uznat.

Druhá třetina nabídla o poznání zábavnější podívanou. Už po minutě našel Blatný zpoza branky volného Richarda Pavlikovského, který se trefil pod horní tyčku Hirnovy brány. Oba týmy hrály hokej ve velkém tempu a na obou stranách začaly přicházet gólové šance. Tu další proměnil Antonín Bořuta ranou od modré, která zapadla přesně k levé tyči za natahujícího se Hirna.

Minutu a půl nato měli ruce nad hlavou hosté, jenže jeden z rozhodčích zapískal pár desetin vteřiny předtím, než puk překročil brankovou čáru, a tak i přes protesty hostů zůstalo skóre bezbrankové. Navíc musel Lebler na trestnou lavici. Jenže gól padl na opačné straně, než publikum čekalo. Matthias Iberer přebruslil v brejku obránce Thomase, objel branku a zasunul puk u opačné tyče za beton přesunujícího se Hoviho.

Nástup hostů zpět do zápasu naštěstí pro domácí barvy brzy zarazila střela Kolarze od modré a teč Zdeňka Blatného do protipohybu brankáře. Gólová smršť pokračovala. Brian Lebler si dojel vlastní vyraženou střelu a nad rameno padajícího Hoviho snížil na rozdíl jediného gólu. Hosté měli i další šance. Ulmera ve stoprocentní příležitosti vychytal Hovi, další možnosti nevyužili Dorion a Moran.

A tak udeřili znovu Znojemští. Martin Podešva se rozjel na levém křídle, na vrcholu kruhu napřáhl a skvělou ranou vymetl pavučiny v horním růžku Hirnovy branky. Hostující gólman se mohl jen ohlédnout.

Závěrečná třetina přinesla zvýšenou aktivitu Černých křídel a také zvýšenou tvrdost v osobních soubojích. Linzi ale chyběla efektivita v zakončení, a když už se hostující hráči dostali do střelecké příležitosti, zasáhl připravený Hovi. Úspěch nepřinesla ani závěrečná power play. Naopak Lubomír Štach se v rohu vlastního pásma dostal ke kotouči a přes celé kluziště trefil opuštěnou branku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře