Reklama
reklama

Krásný zápas před výbornou diváckou kulisou přinesl pět branek v síti Lince

To nejpodstatnější se odehrálo v prostřední části, ve které se s góly doslova roztrhl pytel. Znojmo se v ní prosadilo hned čtyřikrát, soupeř sice dvakrát snížil na jednogólový rozdíl, ale na čtvrtý zásah ve své brance už reagovat nedokázal. V závěru zápasu Orli své vítězství zpečetili.

Znojmo - Linz 5:2. Třetiny: 0:0, 4:2, 1:0. Branky a nahrávky: 22. Pavlikovský (Blatný, Kolarz), 25. Bořuta (Pucher, Procházka), 30. Blatný (Kolarz, Lattner), 37. Podešva (Thomas, Štach), 60. Štach (Blatný, Procházka) – 28. Iberer (Oberkofler, MacDonald), 31. Lebler (Ulmer, Murphy). Rozhodčí: Babić, Erd – Nagy, Nemeth. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 2 806. Střely na branku: 41:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Štach, Thomas, Sova, Bořuta, Müller – Lattner, Blatný, Havlík – Procházka, Pucher, Fiala – Beroun, Bartoš, Šeda – Finsterle, Podešva, Beránek – Jarůšek.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Hirn – Murphy, Lukas R., MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Fechtig, Mayr – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Leahy – Iberer, Oberkofler, Baumgartner – Spannring, Lukas P., Scholz.
 

Hosté ve Znojmě postrádali brankářskou jedničku Michaela Ouzase, náhradník Lorenz Hirn se však k úkolu postavil se ctí a v první třetině s přehledem sbíral veškerá nahození a střely mířící na hostující branku. Orli sice tlačili a většina hry se odehrávala v jejich útočném pásmu, do větších šancí se ale nedokázali dostat. Obrana Linze pracovala spolehlivě a po dvaceti minutách byl stav bezbrankový. To nezměnila ani branka Znojma dosažená pár vteřin po vypršení hrací doby, kterou rozhodčí nemohli uznat.

Druhá třetina nabídla o poznání zábavnější podívanou. Už po minutě našel Blatný zpoza branky volného Richarda Pavlikovského, který se trefil pod horní tyčku Hirnovy brány. Oba týmy hrály hokej ve velkém tempu a na obou stranách začaly přicházet gólové šance. Tu další proměnil Antonín Bořuta ranou od modré, která zapadla přesně k levé tyči za natahujícího se Hirna.

Minutu a půl nato měli ruce nad hlavou hosté, jenže jeden z rozhodčích zapískal pár desetin vteřiny předtím, než puk překročil brankovou čáru, a tak i přes protesty hostů zůstalo skóre bezbrankové. Navíc musel Lebler na trestnou lavici. Jenže gól padl na opačné straně, než publikum čekalo. Matthias Iberer přebruslil v brejku obránce Thomase, objel branku a zasunul puk u opačné tyče za beton přesunujícího se Hoviho.

Nástup hostů zpět do zápasu naštěstí pro domácí barvy brzy zarazila střela Kolarze od modré a teč Zdeňka Blatného do protipohybu brankáře. Gólová smršť pokračovala. Brian Lebler si dojel vlastní vyraženou střelu a nad rameno padajícího Hoviho snížil na rozdíl jediného gólu. Hosté měli i další šance. Ulmera ve stoprocentní příležitosti vychytal Hovi, další možnosti nevyužili Dorion a Moran.

A tak udeřili znovu Znojemští. Martin Podešva se rozjel na levém křídle, na vrcholu kruhu napřáhl a skvělou ranou vymetl pavučiny v horním růžku Hirnovy branky. Hostující gólman se mohl jen ohlédnout.

Závěrečná třetina přinesla zvýšenou aktivitu Černých křídel a také zvýšenou tvrdost v osobních soubojích. Linzi ale chyběla efektivita v zakončení, a když už se hostující hráči dostali do střelecké příležitosti, zasáhl připravený Hovi. Úspěch nepřinesla ani závěrečná power play. Naopak Lubomír Štach se v rohu vlastního pásma dostal ke kotouči a přes celé kluziště trefil opuštěnou branku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře