Reklama
reklama

Jeden gól Orly k vítězství nedovedl

Orli se sice v první třetině dostali do vedení, ovšem byl to nakonec jejich jediný gól. Poté pálili do černé už jen hosté, kteří dvakrát překonali Marka Schwarze a v úplném závěru své vítězství pečetili trefou mezi prázdné tyče.

Všechny předzápasové indicie nasvědčovaly tomu, že zápas mezi mimorakouskými týmy bude více než vyrovnaný. Vskutku tomu tak bylo, oba týmy si vypracovaly přibližně stejné množství šancí. Hned ve druhé minutě totiž zahrozili hosté, když Palmieri svou individuální akcí vybojoval puk pro Eggera, jehož střela z první ale nedokázala najít svůj cíl. Následně již ale bylo Znojmo lepším celkem, nejdřív se však podařilo Plíhalovi spálit dobrou šanci a hlavně Colton Yellow Horn měl na holi vedoucí branku zápasu, když napřáhl v přesilovce přímo před prázdnou bránou, ale přestřelil ji.

Ještě ve stejné početné výhodě však Orli přesto otevřeli gólový účet zápasu. Kanadský indián ve znojemských službách objel mantinel až za bránu, odkud přihrál do brankoviště Davidu Bartošovi, který ač atakován a v pádu dokázal zasunout puk pod Melicherčíkovy betony. Poslední šancí druhé třetiny byl Lattnerův únik, který ale skončil nastřelením tyče.

Do druhé dvacetiminutovky opět vstoupili aktivněji hosté, ale tentokrát s větší rozvahou než v úvodní části duelu. Jejich zvýšená aktivita v útočné třetině byla posléze odměněna gólem, když ve dvacáté páté minutě Travis Oleksuk dokázal dorazit kotouč za Schwarze. Orli se ještě snažili ve druhém dějství odpovědět, ale jedinou vážnější šanci vypracoval pro tým McMonagle, jehož pumelici se snažili dorážet Pucher se Špačkem, avšak oba marně.

I závěrečná třetina započala lépe pro lišky. Hned po úvodním buly se totiž dostal do samostatného úniku Glenn a jediné, co mu zabránilo ve skórování, byl Schwarzův pohotový zákrok. I tak zůstalo Bolzano na koni, a v rychlém sledu si vynutilo dvě přesilové hry, z nichž druhou využil Brodie Reid, jenž pálil do odkryté branky. Znojmu následně málem inkasovalo potřetí, ve skrumáži těl ale znojemský gólman našel puk jako první. Domácí minutu před koncem zápasu ještě odvolali brankáře, ale skórujícím týmem byli hosté, když prázdnou branku trefil Travis Oleksuk.

Třetiny: 1:0, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 16. Bartoš (Horn) – 25. Oleksuk (Seymour, Reid), 45. Reid (Kearney, Root), 60. Oleksuk (Palmieri, Seymour). Rozhodčí: Sternat, Trilar – Gatol, Zgonc. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1.Diváci: 2504. Střely na branku: 24:26. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Původně měla shlížet obří chobotnice na Prahu a stát se útočištěm budovy Národní knihovny České republiky. Nyní se do její zmenšené verze mohou uchýlit cestující brněnskou hromadnou dopravou na...
29.06.2017 - 15:24
Brno se stalo svátkem mladého sportu, když od soboty hostilo Olympiádu dětí a mládeže. V té triumfoval tým Jihomoravského kraje, který získal neuvěřitelných 40 zlatých, 34 stříbrných a 44 bronzových...
29.06.2017 - 12:26
Mezi ulicemi Křídlovická-Zahradnická došlo ke slavnostnímu otevření revitalizovaného parku, ve kterém naleznou návštěvníci například venkovní gril, dětské hřiště nebo dva výběhy pro psy.
29.06.2017 - 07:37
Období letních prázdnin využije Dopravní podnik města Brna k rekonstrukcím tramvajových tratí.
28.06.2017 - 19:39
Funkcionalistická obřadní síň od architekta Ivana Rullera dostala šanci na vzkříšení. Rada města Brna zrušila usnesení z roku 2011, ve kterém město odsouhlasilo její zbourání. Budova z roku 1983,...
28.06.2017 - 14:42
Muzeum města Brna i v tomto roce pořádá tematické přespání v kasematech na hradě Špilberku.
28.06.2017 - 09:52
Komentáře