Reklama
reklama

Jeden gól Orly k vítězství nedovedl

Orli se sice v první třetině dostali do vedení, ovšem byl to nakonec jejich jediný gól. Poté pálili do černé už jen hosté, kteří dvakrát překonali Marka Schwarze a v úplném závěru své vítězství pečetili trefou mezi prázdné tyče.

Všechny předzápasové indicie nasvědčovaly tomu, že zápas mezi mimorakouskými týmy bude více než vyrovnaný. Vskutku tomu tak bylo, oba týmy si vypracovaly přibližně stejné množství šancí. Hned ve druhé minutě totiž zahrozili hosté, když Palmieri svou individuální akcí vybojoval puk pro Eggera, jehož střela z první ale nedokázala najít svůj cíl. Následně již ale bylo Znojmo lepším celkem, nejdřív se však podařilo Plíhalovi spálit dobrou šanci a hlavně Colton Yellow Horn měl na holi vedoucí branku zápasu, když napřáhl v přesilovce přímo před prázdnou bránou, ale přestřelil ji.

Ještě ve stejné početné výhodě však Orli přesto otevřeli gólový účet zápasu. Kanadský indián ve znojemských službách objel mantinel až za bránu, odkud přihrál do brankoviště Davidu Bartošovi, který ač atakován a v pádu dokázal zasunout puk pod Melicherčíkovy betony. Poslední šancí druhé třetiny byl Lattnerův únik, který ale skončil nastřelením tyče.

Do druhé dvacetiminutovky opět vstoupili aktivněji hosté, ale tentokrát s větší rozvahou než v úvodní části duelu. Jejich zvýšená aktivita v útočné třetině byla posléze odměněna gólem, když ve dvacáté páté minutě Travis Oleksuk dokázal dorazit kotouč za Schwarze. Orli se ještě snažili ve druhém dějství odpovědět, ale jedinou vážnější šanci vypracoval pro tým McMonagle, jehož pumelici se snažili dorážet Pucher se Špačkem, avšak oba marně.

I závěrečná třetina započala lépe pro lišky. Hned po úvodním buly se totiž dostal do samostatného úniku Glenn a jediné, co mu zabránilo ve skórování, byl Schwarzův pohotový zákrok. I tak zůstalo Bolzano na koni, a v rychlém sledu si vynutilo dvě přesilové hry, z nichž druhou využil Brodie Reid, jenž pálil do odkryté branky. Znojmu následně málem inkasovalo potřetí, ve skrumáži těl ale znojemský gólman našel puk jako první. Domácí minutu před koncem zápasu ještě odvolali brankáře, ale skórujícím týmem byli hosté, když prázdnou branku trefil Travis Oleksuk.

Třetiny: 1:0, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 16. Bartoš (Horn) – 25. Oleksuk (Seymour, Reid), 45. Reid (Kearney, Root), 60. Oleksuk (Palmieri, Seymour). Rozhodčí: Sternat, Trilar – Gatol, Zgonc. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1.Diváci: 2504. Střely na branku: 24:26. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Masarykova univerzita Foto: Centrum news
Brněnská Masarykova univerzita dnes otevřela přijímací řízení pro uchazeče o studium bakalářských a dlouhých magisterských studijních programů. Univerzita pozměnila nabídku studia a uchazeči se...
12.11.2018 - 16:04
Komentáře