Reklama
reklama

I přes velkou bojovnost se Orlům Vídeň zdolat nepodařilo

Přestože Orli začali utkání velice slibně, Vídeň nakonec potvrdila roli favorita. Smazala náskok, který si znojemští hokejisté vytvořili, a dalšími dvěma góly tak pečetila svoji neporazitelnost v letošním ročníku.

Orli začali první letošní derby aktivně. Už ve druhé minutě mohl dostat svůj tým do vedení Vodný, ale Lamoureux byl proti. O třicet sekund později prověřil gólmana hostí i Šeda, který napřáhl z vrcholku levého kruhu. Na druhé straně se po krásné kombinaci dostal před Schwarze Sascha Bauer, který však nedokázal zvednout kotouč dostatečně vysoko.

V páté minutě se už ale vídeňská ofenzíva nemýlila. Rotter na Schwarze vyvinul tlak, znojemský gólman kotouč vyrazil jen před sebe a MacGregor Sharp měl už lehkou úlohu. Trvalo to ale jen třicet sekund a začínalo se znovu za vyrovnaného stavu, když Lattner vypálil od modré. Jeho ránu ještě stihnul tečovat Adam Hughesman. Když Jan Lattner vystřelil podruhé, byla z toho opět skvělá teč, o kterou se postaral Jan Šeda. Lamoureux však vytáhnul bravůrní zákrok betonem.

Ve druhé třetině dominovali domácí, kteří hrozili zejména od modré čáry. Jednou takovou ránou se prezentoval André Lakos. Jediným velkým nebezpečím byla rychlá akce Felixe Maxy, který se dostal do přečíslení, znojemský gólman však vytáhl skvělý zákrok. Ve třicáté první minutě utkání pak přišla velká chvíle Teddyho Da Costy, který se dostal do samostatného úniku, vzal na sebe zodpovědnost a vypálil přesně do horního růžku Lamoureuxovy branky - 2:1.

Další gól mohl přidat André Lakos, kdyby mířil přesně. Ve třicáté šesté minutě Schwarz rozehrával za brankou, přihrál pouze na hůl Nödla, který našel v ideální pozici MacGregora Sharpa, který přidal již druhou branku utkání. Netrvalo to ani dvě minuty a Vídeň se po další chybě Schwarze dostala do vedení. Znojemský brankář špatně vyhodnotil situaci, vybruslil proti puku, ale nezasáhl jej. To se povedlo Jerrymu Pollastronemu, který neměl těžký úkol trefit puk do prázdné svatyně. To bylo příliš i na zkušeného gólmana v dresu Orlů a přenechal své místo Patriku Nechvátalovi.

Hned na startu třetí třetiny se přesnou ránou z levého kruhu prosadil Philippe Lakos. Znojemští se sice ještě snažili vývoj zápasu zdramatizovat, ale dopláceli na příliš častá vyloučení. Pěknou razantní střelou se prezentoval v padesáté minutě Libor Šulák. Gól z toho nebyl, a tak ani na pátý pokus v nové sezóně Orli nepocítili radost z vítězství.

Třetiny: 1:1, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 7. Hughesman (Lattner, Šeda), 31. Da Costa (Tomas, Šulák) – 6. Sharp (Rotter, Fraser), 36. Sharp (Nödl), 38. Pollastrone (Holzapfel) 41. P. Lakos (Pollastrone, Holzapfel). Rozhodčí:Lemelin, Siegel – Nagy, Soos. Vyloučení: 9:4. Bez využití. Diváci: 3252. Střely na branku: 34:35.Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře