Reklama
reklama

I přes velkou bojovnost se Orlům Vídeň zdolat nepodařilo

Přestože Orli začali utkání velice slibně, Vídeň nakonec potvrdila roli favorita. Smazala náskok, který si znojemští hokejisté vytvořili, a dalšími dvěma góly tak pečetila svoji neporazitelnost v letošním ročníku.

Orli začali první letošní derby aktivně. Už ve druhé minutě mohl dostat svůj tým do vedení Vodný, ale Lamoureux byl proti. O třicet sekund později prověřil gólmana hostí i Šeda, který napřáhl z vrcholku levého kruhu. Na druhé straně se po krásné kombinaci dostal před Schwarze Sascha Bauer, který však nedokázal zvednout kotouč dostatečně vysoko.

V páté minutě se už ale vídeňská ofenzíva nemýlila. Rotter na Schwarze vyvinul tlak, znojemský gólman kotouč vyrazil jen před sebe a MacGregor Sharp měl už lehkou úlohu. Trvalo to ale jen třicet sekund a začínalo se znovu za vyrovnaného stavu, když Lattner vypálil od modré. Jeho ránu ještě stihnul tečovat Adam Hughesman. Když Jan Lattner vystřelil podruhé, byla z toho opět skvělá teč, o kterou se postaral Jan Šeda. Lamoureux však vytáhnul bravůrní zákrok betonem.

Ve druhé třetině dominovali domácí, kteří hrozili zejména od modré čáry. Jednou takovou ránou se prezentoval André Lakos. Jediným velkým nebezpečím byla rychlá akce Felixe Maxy, který se dostal do přečíslení, znojemský gólman však vytáhl skvělý zákrok. Ve třicáté první minutě utkání pak přišla velká chvíle Teddyho Da Costy, který se dostal do samostatného úniku, vzal na sebe zodpovědnost a vypálil přesně do horního růžku Lamoureuxovy branky - 2:1.

Další gól mohl přidat André Lakos, kdyby mířil přesně. Ve třicáté šesté minutě Schwarz rozehrával za brankou, přihrál pouze na hůl Nödla, který našel v ideální pozici MacGregora Sharpa, který přidal již druhou branku utkání. Netrvalo to ani dvě minuty a Vídeň se po další chybě Schwarze dostala do vedení. Znojemský brankář špatně vyhodnotil situaci, vybruslil proti puku, ale nezasáhl jej. To se povedlo Jerrymu Pollastronemu, který neměl těžký úkol trefit puk do prázdné svatyně. To bylo příliš i na zkušeného gólmana v dresu Orlů a přenechal své místo Patriku Nechvátalovi.

Hned na startu třetí třetiny se přesnou ránou z levého kruhu prosadil Philippe Lakos. Znojemští se sice ještě snažili vývoj zápasu zdramatizovat, ale dopláceli na příliš častá vyloučení. Pěknou razantní střelou se prezentoval v padesáté minutě Libor Šulák. Gól z toho nebyl, a tak ani na pátý pokus v nové sezóně Orli nepocítili radost z vítězství.

Třetiny: 1:1, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 7. Hughesman (Lattner, Šeda), 31. Da Costa (Tomas, Šulák) – 6. Sharp (Rotter, Fraser), 36. Sharp (Nödl), 38. Pollastrone (Holzapfel) 41. P. Lakos (Pollastrone, Holzapfel). Rozhodčí:Lemelin, Siegel – Nagy, Soos. Vyloučení: 9:4. Bez využití. Diváci: 3252. Střely na branku: 34:35.Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře