Reklama
reklama

Hokejové úterý ve Znojmě, zápas odehraje reprezentace i domácí Orli

Hned dvě hokejová představení na znojemském zimním stadionu nabídne úterní odpoledne. Zatímco od 13:30 hodin sehrají české reprezentantky poslední ze tří přátelských utkání s Ruskem, v 18 hodin startuje odvetný zápas znojemských Orlů s prvoligovou Jihlavou. Právě Dukla je zatím jediným ze tří soupeřů, který Jihomoravané nedokázali v přípravě porazit.

Přípravný kemp českých a ruských hokejových reprezentantek ve Znojmě spěje ke svému konci. Po týdnu tréninků a dvou zápasech zbývá v úterý od 13:30 hodin odehrát poslední vzájemné utkání. Češky, které budou bojovat příští rok na domácím šampionátu divize I o návrat mezi světovou elitu, drží s aspirantkami na olympijskou medaili krok. Přesto v obou víkendových zápasech těsně prohrály.   Po porážkách 2:3 a 1:2 chtějí svěřenkyně trenérů Jiřího Vozáka a Petra Tejrala v úterý konečně vyhrát. V Českém dresu se pravděpodobně opět představí znojemská odchovankyně Petra Herzigová.     Jihlavští hokejisté odehráli v přípravě o jeden zápas více než Orli, tedy čtyři. Na svém kontě mají po dvou výhrách a dvou prohrách. Cenný je především skalp extraligových Pardubic (5:2). Nestačili však na reprezentační výběr Francie (3:4) a minulý čtvrtek podlehli vysoko 1:6 Olomouci. "Dostali jsme za vyučenou. Výsledek je z naší strany mizerný, ale soupeř si jej zasloužil. Od začátku utkání byl důraznější, měl lepší pohyb. My jsme dělali hlouposti," hodnotil smolný zápas kouč Petr Vlk pro web Jihlavy.   Momentálně nejznámějším hráčem na soupisce je Viktor Ujčík, trojnásobný mistr světa. Ten se ve dvou zápasech zasloužil o dvě branky. Zda na Vysočině jednačtyřicetiletý útočník zůstane, ještě není známo. Mezi tyčemi se točí trio Lukáš Sáblík, David Rittich a junior Tomáš Fučík. Znojemský fanoušek si jistě také pamatuje jméno útočníka Tomáše Čachotského, který na jihu Moravy dvě sezóny působil.   Orli ve čtvrtek porazili extraligový Mountfield rozdílem 2:1. O góly se zasloužili Adam Havlík a Aleš Sova. Na svém kontě tak Znojmo má dvě výhry a jednu prohru právě s Jihlavou, což se bude v úterý jistě snažit odčinit. Na Vysočině podlehlo těsným rozdílem 3:4. Jeden z gólů vstřelil i Aleš Kilnar, který je v týmu na čtrnáctidenní zkoušce. "Aleš Kilnar je jedním z nejlepších hráčů svého ročníku v republice. Má výborný odhad útočných situací. Rezervy má ale v obranné činnosti, na nich se musí pracovat," hodnotí devatenáctiletého forvarda trenér Režnar.   V brance střídá trenérské duo Jiří Režnar - Milan Navrátil všechny tři gólmany. "Brankáře ještě jednou vyzkoušíme všechny ve stejném pořadí, poté už se budeme muset rozhodnout, zda si nechat všechny tři, nebo jeden dostane černého Petra," řekl kouč. Do branky se tak znovu postaví Jakub Čech, který zaujal svým výkonem v první zápase sezóny proti Mladé Boleslavi. Za svá záda pustil jediný kotouč.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře