Reklama
reklama

Hokejisté Znojma zahájí sezónu doma proti Fehérváru

Mezinárodní Erste Bank Eishockey ligu bude v nové sezóně přeci jen hrát dvanáct týmů. Na poslední chvíli usiloval o vstup do soutěže úspěšný italský klub HC Bolzano. Ten splnil všechny podmínky kladené ze strany ligy a v pondělí mu dala zelenou i jedenáctka dosavadních týmů EBEL. V Bolzanu působil v loňském roce český brankář Tomáš Duba a v sezóně 1994/1995 během výluky NHL oblékl na šest zápasů dres s liškou na prsou i útočník Jaromír Jágr.

Liga, kterou hraje pět národností (Rakousko, Slovinsko, Maďarsko, Česko a Itálie), odstartuje v neděli 8. září. Jediný český zástupce HC Orli Znojmo přivítá v ten den na domácí půdě maďarský Fehérvár. O pět dní později odcestuje do Salzburku. S nováčkem z Bolzana se střetne poprvé až 30. listopadu, kdy bude muset absolvovat 650 kilometrů dlouhou cestu na sever Itálie.

 

Bohatý program čeká na svěřence nového trenérského dua Jiří Režnar – Milan Navrátil v období Vánoc. Tři dny před Štědrým dnem je na programu domácí utkání s Bolzanem, na Štěpána pak přicestuje na jih Moravy rakouský Linec a na Nový rok maďarský Fehérvár. Mezi tím odehrají Orli další dva venkovní duely v Innsbrucku a v Bolzanu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře