Reklama
reklama

Hokejisté Znojma zahájí sezónu doma proti Fehérváru

Mezinárodní Erste Bank Eishockey ligu bude v nové sezóně přeci jen hrát dvanáct týmů. Na poslední chvíli usiloval o vstup do soutěže úspěšný italský klub HC Bolzano. Ten splnil všechny podmínky kladené ze strany ligy a v pondělí mu dala zelenou i jedenáctka dosavadních týmů EBEL. V Bolzanu působil v loňském roce český brankář Tomáš Duba a v sezóně 1994/1995 během výluky NHL oblékl na šest zápasů dres s liškou na prsou i útočník Jaromír Jágr.

Liga, kterou hraje pět národností (Rakousko, Slovinsko, Maďarsko, Česko a Itálie), odstartuje v neděli 8. září. Jediný český zástupce HC Orli Znojmo přivítá v ten den na domácí půdě maďarský Fehérvár. O pět dní později odcestuje do Salzburku. S nováčkem z Bolzana se střetne poprvé až 30. listopadu, kdy bude muset absolvovat 650 kilometrů dlouhou cestu na sever Itálie.

 

Bohatý program čeká na svěřence nového trenérského dua Jiří Režnar – Milan Navrátil v období Vánoc. Tři dny před Štědrým dnem je na programu domácí utkání s Bolzanem, na Štěpána pak přicestuje na jih Moravy rakouský Linec a na Nový rok maďarský Fehérvár. Mezi tím odehrají Orli další dva venkovní duely v Innsbrucku a v Bolzanu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře