Reklama
reklama

Hokejisté Znojma zahájí sezónu doma proti Fehérváru

Mezinárodní Erste Bank Eishockey ligu bude v nové sezóně přeci jen hrát dvanáct týmů. Na poslední chvíli usiloval o vstup do soutěže úspěšný italský klub HC Bolzano. Ten splnil všechny podmínky kladené ze strany ligy a v pondělí mu dala zelenou i jedenáctka dosavadních týmů EBEL. V Bolzanu působil v loňském roce český brankář Tomáš Duba a v sezóně 1994/1995 během výluky NHL oblékl na šest zápasů dres s liškou na prsou i útočník Jaromír Jágr.

Liga, kterou hraje pět národností (Rakousko, Slovinsko, Maďarsko, Česko a Itálie), odstartuje v neděli 8. září. Jediný český zástupce HC Orli Znojmo přivítá v ten den na domácí půdě maďarský Fehérvár. O pět dní později odcestuje do Salzburku. S nováčkem z Bolzana se střetne poprvé až 30. listopadu, kdy bude muset absolvovat 650 kilometrů dlouhou cestu na sever Itálie.

 

Bohatý program čeká na svěřence nového trenérského dua Jiří Režnar – Milan Navrátil v období Vánoc. Tři dny před Štědrým dnem je na programu domácí utkání s Bolzanem, na Štěpána pak přicestuje na jih Moravy rakouský Linec a na Nový rok maďarský Fehérvár. Mezi tím odehrají Orli další dva venkovní duely v Innsbrucku a v Bolzanu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře