Reklama
reklama

Gólovou smršť dotáhli Orli do vítězného konce

Strhující podívaná byla k vidění na znojemském stadionu. Znojmo sice vedlo v poslední třetině o čtyři branky, Salzburgu se ale povedlo v závěru zápas zdramatizovat. Na vyrovnávací branku byl však již příliš krátký, tři body proto zůstávají na jižní Moravě.

Vzájemná střetnutí Znojma se Salzburgem jsou proslulá útočným hokejem. Jinak tomu nebylo ani tentokrát, hned v první minutě totiž otevřel Dominik Heinrich skóre střelou z mezikruží. Odpověď Orlů na sebe ale nenechala dlouho čekat. Corey Trivino objel branku a zasunul kotouč za Gračnarova záda. V 8. minutě se předvedl Libor Šulák, když dokázal propálit od modré gólmana.

Domácí dvě branky nakoply, což potvrdil Ondrej Šedivý, který fantasticky prokličkoval kolem obránců a propasíroval puk do brány. Tím však brankové hody v první třetině nekončily. O necelou minutu později předvedl také Roman Tomas svoje dovednosti, když udělal prudký pohyb do středu a propálil Gračnara.

Red Bull to však na kolena nepoložilo. Vytvořil si slibný tlak před bránou, čehož využil Luciano Aquino, jenž pohotově snížil stav utkání. Pokud si někdo myslel, že šest branek v první dvacetiminutovce už musí stačit, tak se mýlil. Corey Trivino nadělal z obránců kužely a sám před Weinhandlem, který po čtvrtém gólu vystřídal Gračnara, nezaváhal.

I prostředním dějství týmy pokračovaly v útočném ladění. Ve 26. minutě přihrál Yellow Horn na Martina Podešvu, jemuž se podařilo střelou z voleje navýšit skóre. Salzburg ovšem čtyřgólový náskok soupeře nezaskočil. Komarek nahodil kotouč od modré a Pehr Ledin jej povedeně tečoval za brankovou čáru. V závěru třetiny se sice hostům podařilo ještě jednou dostat kotouč za Nechvátalova záda, gól však nebyl uznán, jelikož by dosažen vysokou holí.

Do třetí pasáže hry vstupovali Orli s dvojnásobnou početní výhodou a náležitě ji také využili. Lubomír Štachobdržel krásnou přihrávku, podíval se na brankáře a poslal mu puk přesně pod jeho ruku. Také hokejisté rakouského celku dostali šanci skórovat při dvojnásobné přesilovce a ani oni nezaváhali. Konstantin Komarekdostal přesnou přihrávku na vrchol kruhu a vystřelil přímo do pravého růžku. O několik sekund později rozhodčí poslali na trestnou lavici dalšího znojemského hráče a i tuto dvojnásobnou přesilovou hru hosté zásluhouKonstantina Komarka využili.

Situace na ledě se rázem zdramatizovala, když v tom přišlo další vyloučení na znojemské straně. I tuto přesilovou hru pět na tři hosté využili a Konstantin Komarek si tak připsal třetí gól během dvou minut. Salzburg se ještě pokusil o vyrovnání ke konci třetiny, kdy odvolal brankáře, ale Orli si už vedení vzít nenechali.

Třetiny: 5:2, 1:1, 1:3
Branky a nahrávky: 5. Trivino (Šulák), 8. Šulák (Šeda, Lakos), 14. Šedivý (Pucher, Roupec), 15. Tomas (Lakos, Štach), 18. Trivino (Fiala, Tomas), 26. Podešva (Yellow Horn, Špaček), 41. Štach (Tomas, Yellow Horn) – 1. Heinrich (Aquino), 18. Aquino (Pallestrang, Komarek), 29. Ledin (Komarek), 53. Komarek (Fahey, Connelly), 54. Komarek (Fahey, Aquino), 55. Komarek (Fahey, Aquino). Rozhodčí: Kincses, Warschaw – Seewald, Soos. Vyloučení: 8:3, navíc Štach (ZNO) 10 minut. Využití: 1:3. Diváci: 3310.Střely na branku: 32:39. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:6.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře