Reklama
reklama

Gólovou smršť dotáhli Orli do vítězného konce

Strhující podívaná byla k vidění na znojemském stadionu. Znojmo sice vedlo v poslední třetině o čtyři branky, Salzburgu se ale povedlo v závěru zápas zdramatizovat. Na vyrovnávací branku byl však již příliš krátký, tři body proto zůstávají na jižní Moravě.

Vzájemná střetnutí Znojma se Salzburgem jsou proslulá útočným hokejem. Jinak tomu nebylo ani tentokrát, hned v první minutě totiž otevřel Dominik Heinrich skóre střelou z mezikruží. Odpověď Orlů na sebe ale nenechala dlouho čekat. Corey Trivino objel branku a zasunul kotouč za Gračnarova záda. V 8. minutě se předvedl Libor Šulák, když dokázal propálit od modré gólmana.

Domácí dvě branky nakoply, což potvrdil Ondrej Šedivý, který fantasticky prokličkoval kolem obránců a propasíroval puk do brány. Tím však brankové hody v první třetině nekončily. O necelou minutu později předvedl také Roman Tomas svoje dovednosti, když udělal prudký pohyb do středu a propálil Gračnara.

Red Bull to však na kolena nepoložilo. Vytvořil si slibný tlak před bránou, čehož využil Luciano Aquino, jenž pohotově snížil stav utkání. Pokud si někdo myslel, že šest branek v první dvacetiminutovce už musí stačit, tak se mýlil. Corey Trivino nadělal z obránců kužely a sám před Weinhandlem, který po čtvrtém gólu vystřídal Gračnara, nezaváhal.

I prostředním dějství týmy pokračovaly v útočném ladění. Ve 26. minutě přihrál Yellow Horn na Martina Podešvu, jemuž se podařilo střelou z voleje navýšit skóre. Salzburg ovšem čtyřgólový náskok soupeře nezaskočil. Komarek nahodil kotouč od modré a Pehr Ledin jej povedeně tečoval za brankovou čáru. V závěru třetiny se sice hostům podařilo ještě jednou dostat kotouč za Nechvátalova záda, gól však nebyl uznán, jelikož by dosažen vysokou holí.

Do třetí pasáže hry vstupovali Orli s dvojnásobnou početní výhodou a náležitě ji také využili. Lubomír Štachobdržel krásnou přihrávku, podíval se na brankáře a poslal mu puk přesně pod jeho ruku. Také hokejisté rakouského celku dostali šanci skórovat při dvojnásobné přesilovce a ani oni nezaváhali. Konstantin Komarekdostal přesnou přihrávku na vrchol kruhu a vystřelil přímo do pravého růžku. O několik sekund později rozhodčí poslali na trestnou lavici dalšího znojemského hráče a i tuto dvojnásobnou přesilovou hru hosté zásluhouKonstantina Komarka využili.

Situace na ledě se rázem zdramatizovala, když v tom přišlo další vyloučení na znojemské straně. I tuto přesilovou hru pět na tři hosté využili a Konstantin Komarek si tak připsal třetí gól během dvou minut. Salzburg se ještě pokusil o vyrovnání ke konci třetiny, kdy odvolal brankáře, ale Orli si už vedení vzít nenechali.

Třetiny: 5:2, 1:1, 1:3
Branky a nahrávky: 5. Trivino (Šulák), 8. Šulák (Šeda, Lakos), 14. Šedivý (Pucher, Roupec), 15. Tomas (Lakos, Štach), 18. Trivino (Fiala, Tomas), 26. Podešva (Yellow Horn, Špaček), 41. Štach (Tomas, Yellow Horn) – 1. Heinrich (Aquino), 18. Aquino (Pallestrang, Komarek), 29. Ledin (Komarek), 53. Komarek (Fahey, Connelly), 54. Komarek (Fahey, Aquino), 55. Komarek (Fahey, Aquino). Rozhodčí: Kincses, Warschaw – Seewald, Soos. Vyloučení: 8:3, navíc Štach (ZNO) 10 minut. Využití: 1:3. Diváci: 3310.Střely na branku: 32:39. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:6.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře