Reklama
reklama

Gól tři minuty před koncem znovu oddálil postup mezi elitní šestku

Orli se sice jako první ujali vedení, hosté ale dvěma rychlými brankami otočili vývoj zápasu. Ačkoliv znojemští ještě dokázali vyrovnat, na vedoucí gól Innsbrucku tři minuty před koncem už odpověď nenašli.

Ostře sledovaný duel o šesté místo začal ve velkém tempu. Oba týmy vstoupily do utkání útočně laděni a chtěli strhnout hned od začátku vedení na svoji stranu. Orli svého soupeře jasně přestříleli, z čehož pramenila úvodní branka utkání. Bartoš předvedl svoji agresivitu, když vybojoval v rohu kluziště kotouč, přenechal jej Lakosovi, který obkroužil soupeřovu branku a přesným pasem našel Coltona Yellow Horna. Pro takového střelce už nebyl problém dopravit puk za Chiodova záda.

Ve druhé dvacetiminutovce byl zpočátku agresivnější a aktivnější Innsbruck. Hned v první minutě nebezpečně tečoval Bishopovu střelu Lammers, jenomže Nechvátal stihl velmi dobře zareagovat. Rostoucí tlak hosté zúročili ve dvacáté sedmé minutě, kdy Austin Smith zamířil z pravého kruhu do znojemské sítě. O pár okamžiků později ukázal John Lammers, proč je druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže, když povedeně tečoval Spurgeonovo nahození.

Znojmo ale soupeřovo otočení vývoje zápasu na kolena nedostalo. Ve třicáté šesté minutě vyhrál Šeda vhazování v útočném pásmu na Štěpána Csamanga, jemuž se podařilo svojí ostrou ránou zaskočit Chioda. Před hvizdem rozhodčího znamenajícím konec druhé třetiny se před Nechvátalem vytvořil obrovský tlak, znojemská obrana ale nedovolila nikomu z hráčů hostí protlačit kotouč za brankovou čáru.

V závěrečné pasáži se hrál opatrný hokej. Nikdo z účastníků totiž nehodlal udělat hloupou chybu, která by s sebou mohla přinést vzhledem k důležitosti utkání fatální následky. Na první velkou šanci si tak diváci museli počkat až do druhé poloviny třetiny, kdy se Rakušané řítili do přečíslení dva na jednoho. Lamoureux situaci řešil zakončením, ale Nechvátal předvedl parádní zákrok lapačkou. V padesáté sedmé minutě už ale vyšel Mario Lamoureux ze souboje s Nechvátalem vítězně, když dorazil odražený kotouč do branky.

Třetiny: 1:0, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 14. Yellow Horn (Lakos, Bartoš), 36. Csamangó (Šeda) – 27. Smith (Clark, Lamoureux), 29. Lammers (Spurgeon, Bishop), 57. Lamoureux (Šedivý, DeSantis). Rozhodčí: Berneker, Stolc – Gatol, Kaspar. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 2754. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
admin
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře